Upozornění na zrušení "Připojení na skok" u Vodafone

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Upozornění na zrušení "Připojení na skok" u Vodafone

Příspěvek od 5uch »

Vodafone v tichosti zrušil datový tarif "Připojení na skok".
To je to, které se účtuje podle objemu spotřebovaných dat. :evil:

Zákazníci, kteří mají momentálně tento tarif nastaven, tak si ho (zatím) zachovají. Připojení na skok však už není možné si samoobslužně aktivovat (a také zmizelo z ceníku).

Tuto informace by mohla zajímat zákazníky Vodafone, kteří využívají callback Odorik spouštěný java aplikací. Varuji je před dočasnou aktivací některého jiného tarifu (třeba Internet v mobilu na den), protože cesta zpět nebude možná... a platit za možnost vyvolat callback 25 Kč/den, nebo 177 /měsíc... to se vyplatí!

Zdá se, že se mne Vodafone všemi silami snaží dostrkat do náruče Odorika i v oblasti mobilních služeb.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Upozornění na zrušení "Připojení na skok" u Vodafone

Příspěvek od Kristovec »

Hm,nemilé.I SMS se tím daly psát.Ale dnes uz asi takovyto tarif nemá zádny operator,
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Upozornění na zrušení "Připojení na skok" u Vodafone

Příspěvek od TKlf »

Škoda, využíval sem do různých alarmu, spoustecu, monitoringu ... S nulovým hlasovym tarifem.

Napsáno na mobilu.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Upozornění na zrušení "Připojení na skok" u Vodafone

Příspěvek od ViR »

Jak se zdá, mobilní operátoři opět přistoupili k "zpřehledňování" :-(.

U Vodafone je nabídka zpřehledněna o vypuštění nových aktivací "Připojení na skok", O2 pro změnu zpřehlednil cenu u balíčku "Pokec na jedno", když v rámci zabránění zmatení zákazníka místo dvou cen 49,50 Kč týdně za volání na mobil a 19,- Kč týdně za volání na pevnou částku sjednotil na té vyšší. A konečně T-mobile, aby se to nepletlo, rozeslal uživatelům balíčku "Twist pevná+" (což byli většinou senioři, kteří jej využívali k volání po doktorech, úřadech a podobně) následující SMS:

Dobry den, abychom pro Vas meli jen ty nejlepsi sluzby, musime obcas nektere starsi ukoncit. Proto bohuzel 22.9. o pulnoci vypneme i balicek Twist Pevna+. Smlouvu muzete pripadne vypovedet bez sankce. Dekujeme za pochopeni a omlouvame se. Vas T-Mobile

Čili TMo se s tím nemazal, žádné úpravy ceny, ponechávání balíčku současným uživatelům, či podobný útlocitný postup, ale rovnou to "natvrdo" zrušil...

Jinak docela úsměvný by byl dotaz mé matky (76 let), pokud by to nebyl spíš k pláči, která (patrně na rozdíl od manažerů TMo) je schopná velmi dobře rozeznávat "jemné nuance" jazyka, když se mne zeptala, jak a kdy si to tedy po tom vypnutí může znova zapnout.

Když jsem jí vysvětlil, že TMo tím vypnutím fakticky myslí úplné zrušení, ale nechce, aby to "vyznělo tak natvrdo", tak vypustila několik nereprodukovatelných výrazů, pravila že nechápe za co jí děkují, když "normální člověk" tyhle gauneřiny nikdy nepochopí (a že měla za to, když do nich nacpe několik tisíc ročně, tak že má nárok alespoň na včasné informace a slušné zacházení), no a pak se věcně zeptala, co s tím uděláme, že s takovými ŠMEJDY již nechce mít nic společného.


Takže závěrem - jak to vypadá s odoričími službami v síti VF?
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Upozornění na zrušení "Připojení na skok" u Vodafone

Příspěvek od 5uch »

To vodafonní zpřehledňováni bych raději viděl v té rovině, že by sjednotili u Připojení na skok sazby za internet (0.06 Kč/kB) a WAP (0.60 Kč/kB) na tu nižší sazbu. I tak je to zlodějna, když jsou virtuálové schopni dávat 1 MB za 1 Kč. Případně kdyby u Připojení na skok cenu a denní objem zkonzumovaných dat "zastropovali" cenou a FUPem balíčku "Připojení v mobilu na den" (s možností dokoupení dalších dat po výslovném odsouhlasení). Ale to oni ne.

Ale v obchodní strategii velké trojky to smysl dává. Vytlačit k virtuálům drobné uživatele (včetně otravných "kólbekařů"), se kterými je akorát opruz, a ponechat si jen velké ryby ochotné platit flatové tarify. Počítám, že od VF odejdou časem i všichni předplacenkáři, protože VF má nyní hafo traifních plánů pro předplacené karty, ale není to moc schopné konkurence proti virutálům.

Teď už jen přípodotk trochu mimo téma:

smekám před panem Soukupem (pan "Odorik") a jeho lpění na transparentních a nebalíčkovaných nabídkách služeb. Jde proti proudu, ale díky tomu s ním vždy půjde pár "věrných" a nebude je k tomu ani muset nutit jinými prostředky. :lol:
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Upozornění na zrušení "Připojení na skok" u Vodafone

Příspěvek od Pub.lbc »

5uch píše: Vodafone v tichosti zrušil datový tarif "Připojení na skok".
To je to, které se účtuje podle objemu spotřebovaných dat. :evil:
Trochu jsem se koukal na Podmínky poskytování datových služeb na stránkách VF. Dle těchto podmínek byl tento tarif nabízen do 1.1.2009.
Myslím si, že tichým výmazem z ceníku, VF naplnil možnost ukončení smlouvy dle bodu
7.1.2 píše: Pokud nebudete souhlasit se změnami podstatných náležitostí smlouvy na poskytování Služeb nebo změnami jiných ustanovení, které vedou
ke zhoršení vašeho postavení, můžete smlouvu ukončit písemnou výpovědí s uvedením tohoto důvodu a doručíte nám ji do 15 kalendářních dnů ode dne
účinnosti této změny.
Vzhledem k poměrně časté změně ceníku od 30.8. a 12.9. a neoznámení změny, dal dle mého laického názoru mnoha zákazníkům pádný důvod k okamžitému ukončení smlouvy ;)
v případě potřeby mohu ceníky zaslat....
Naposledy upravil(a) Pub.lbc dne pon 23. zář 2013 22:22:12, celkem upraveno 1 x.
roak
Příspěvky: 34
Registrován: sob 16. úno 2013 8:49:52

Re: Upozornění na zrušení "Připojení na skok" u Vodafone

Příspěvek od roak »

boužel jsi připojení skok jsem si zavčas neaktivoval
tombo
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 05. zář 2013 21:30:42

Re: Upozornění na zrušení "Připojení na skok" u Vodafone

Příspěvek od tombo »

Tak jsem zvedav, kdy Pripojeni na skok zrusi uplne. V takovem pripade odchazim k odoriku, byt mam CD tarif. Jelikoz mesicne prenasim radove nizsi stovky kB, znamenalo by to pro me vyrazne zdrazeni. U odoriku by mi chybel roaming (predpokladam, ze se vsak brzy vyresi) a preposilani emailu zdarma na mobil (bez toho bych se musel obejit, byt by to slo resit mobilnim e-mailovym klientem, kdyz ma odorik ta data 60x levnejsi). Mrzute je jen tech 30Kc/ mesic, ale to by se mi po 517 prenesenych kB vyplatilo uz i se soucasnym Pripojenim na skok (teto hranice nicmene obvykle nedosahuji), navic volani je u CD tarifu porad levnejsi... Tak uvidime.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Upozornění na zrušení "Připojení na skok" u Vodafone

Příspěvek od Kristovec »

Myslel jsem na to,a - zádná skoda! Pocítejte - 0,06 Kc/kB = 60 Kc/MB.
Kdyz si koupíte SIMku v cizine,já mám od O2.SK budete datove roaóvat
za asi 14 Kc/MB a také s úctováním po 1 kB!
Takze - není nad cím plakat. :D
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Upozornění na zrušení "Připojení na skok" u Vodafone

Příspěvek od Pub.lbc »

Kristovec píše:Myslel jsem na to,a - zádná skoda! Pocítejte - 0,06 Kc/kB = 60 Kc/MB.
Kdyz si koupíte SIMku v cizine,já mám od O2.SK budete datove roaóvat
za asi 14 Kc/MB a také s úctováním po 1 kB!
Takze - není nad cím plakat. :D
Počítat je jedna věc, dalšími věcmi jsou starost o další SIM, platnost SIM, účtování atd.
Byl jsem týden v Německu a úplně mě zarazila cena za data v roamingu levnější než domácí :shock: .
Momentálně mi VF vyhovuje, bez paušálu na fakturu s inkasem. Takže v podstatě bez starostí a poplatků, jen nevím až mi zruší "Připojení na skok", asi změna Op.
Odpovědět