Kaktus - nová předplacenka T-mobile nabídne účtování 1+1

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Kaktus - nová předplacenka T-mobile nabídne účtování 1+1

Příspěvek od Pub.lbc »

mobilemanic píše:Ta 100kB stupnice u ůčtování internetu je za jaké období?
Co vím, tak je to minimální účtovací jednotka po ukončení spojení nebo po minimálním časovém období (většinou jeden den).
swejzi
Příspěvky: 79
Registrován: ned 08. čer 2014 16:54:12

Re: Kaktus - nová předplacenka T-mobile nabídne účtování 1+1

Příspěvek od swejzi »

Významná změnu u datových balíčků Kaktusu.
citace z ceníku:
Jednorázové balíčky:
Pokud volné jednotky z balíčku Minut a SMS vyčerpáš nebo vyprší jeho 30denní platnost
(a neaktivuješ si nový), budeš příslušnou službu hradit dle Základního ceníku automaticky
z kreditu. Při vyčerpání volných jednotek z jednorázového datového balíčku před vypršením
30denní platnosti (pokud si neaktivuješ nový), se rychlost stahování zpomalí na 64 kb/s
a odesílaní na 32 kb/s
a s takto sníženou rychlostí pokračuješ do konce platnosti balíčku.

Automaticky obnovované balíčky:
Pokud volné jednotky z balíčku Minut a SMS vyčerpáš nebo vyprší jeho 30denní platnost,
aktivuje se ti automaticky nový balíček stejného typu. Při vyčerpání volných jednotek
z datového balíčku před datem jeho automatického obnovení, se rychlost stahování zpomalí
na 64 kb/s a odesílaní na 32 kb/s.
Se sníženou rychlostí pokračuješ do data automatické
obnovy balíčku, nebo dokud si neaktivuješ dodatečné megabajty (na výběr máš 100MB
za 50Kč nebo 500MB za 100Kč).
zdroj: https://www.mujkaktus.cz/cenik

Přesně něco takového jsem sháněl. Už mám objednané 2 SIM zdarma.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Kaktus - nová předplacenka T-mobile nabídne účtování 1+1

Příspěvek od Pitomec »

Zajímavé je, že se jedná o 30 denní platnost a nikoliv o platnost kalendářního měsíce, jak to má Odorik...
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaktus - nová předplacenka T-mobile nabídne účtování 1+1

Příspěvek od xsouku04 »

S nastavením rychlosti po vypotřebování FUP nic neuděláme. To není pod naší kontrolou.
S tím, že se balíčky kupují vždy do konce měsíce, je také na pevno daná vlastnost.

Co můžeme zlepšit, je snadnější reaktivace a aktivace balíčků, popřípadě dát slevu na opakovaně zakoupený balíček.

Co se týče poplatků za aktivní simkartu, pro naprostou většinu lidí se tento poplatek bohatě vrátí díky nižší ceně za volání a to bez starosti o balíčky.

Pokud je ale někdo přesvědčen, že kaktus je dobrý protože je to kus, těžko s tím něco uděláme :)

T-mobile je si dobře vědom toho, že značky jako Kaktus je možné snadno dělat ve velkém, proto technické a smluvní prostředky, které jsou k tomu potřeba, svým virtuálům k dispozici nedá.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Kaktus - nová předplacenka T-mobile nabídne účtování 1+1

Příspěvek od Pitomec »

Kaktus je lepší než Odorik jenom v jednom - nemusím se o nic starat, nic podepisovat a všechno funguje (což je ovšem dáno tím, že jde přímo o operátora své vlastní sítě). Jinak škoda, že Odorik nemá možnost limitovat útratu u jednotlivých SIM karet (už se to tady probíralo), tj. že bych u konkrétní SIM nastavil třeba 200 Kč na měsíc a po spotřebování by se karta chovala stejně, jako když dojde kredit na samotném účtu.
Obrázek
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Kaktus - nová předplacenka T-mobile nabídne účtování 1+1

Příspěvek od MaT »

Obnovování datových balíčků je v současné době opravdu značně opruzoidní. Konkrétní příklad z tohoto týdne - v pátek jsem odjížděl na víkendový výlet - zrovna jsem se přiblížil ke 150 MB, tak jsem chtěl balíček prodloužit. Vzpomněl jsem si na to těsně před odjezdem. Už jsme docela pospíchali na vlak. Jenže jak teď vypadá obnova balíčku? Nejprve se musí vypnout a pak několik minut čekat, než jde zase ten nový zapnout. Opravdu by nešlo tohle ve webovém rozhraní udělat jedním tlačítkem?

Nechtěl jsem to dělat potom někde na cestě přes mobilní připojení - zvlášť po zpomalení je to někdy dost obtížné - stránka časo dřív vytimeoutuje, než udělá něco smysluplného...

A nebo ať už je to konečně aspoň v API. Pak si na serveru nasadím skript, který bude hlídat, jestli jsem zrovna nepřetáhnul balíček a v případě, že ano a že bude do konce měsíce třeba víc než 7 dní, tak mi ten další balíček aktivuje automaticky...
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Kaktus - nová předplacenka T-mobile nabídne účtování 1+1

Příspěvek od Zedna »

xsouku04 píše:Co se týče poplatků za aktivní simkartu, pro naprostou většinu lidí se tento poplatek bohatě vrátí na nižší ceně za volání a to bez starosti o balíčky.

Pokud je ale někdo přesvědčen, že kaktus je dobrý protože je to kus, těžko s tím něco uděláme :)
Ano, o me uz jste definitivne prisli :lol:
uz mam koupenou Kaktusackou SIM a rozjizdim prenos cisla od meho soucasneho jineho virtuala ke Kaktusu.

Ale vzhledem k tomu, ze jsem velmi malo (respektive jen narazove) volajici (z mobilu),
tak kvuli mne Odorik asi nezkrachuje, alespon v to doufam :)

Klientem Odorika ale rozhodne zustavam co se tyka VOIP, tady jsem nikdy ani na chvilku nezapochyboval
a nebylo treba pomyslet na odchod ke konkurenci.
Ve VOIP je pro mne Odorik absolutni jednicka a uz jsem ho doporucil (a pomohl zprovoznit) nekolika dalsim lidem,
kteri se take stali spokojenymi klienty Odorika.

Chapu nelehkou pozici Odorika, ktery ma striktne dane mantinely od T-Mobile/GTS a nektere veci proste nezmeni,
ovsem me jako klienta zajima predevsim vysledek v porovnani s konkurenci a ne tohle zakulisi,
takze v pripade virtualu u mne Odorik s konkurencni nabidkou prohral.
vpe
Příspěvky: 86
Registrován: ned 04. bře 2012 3:23:10

Re: Kaktus - nová předplacenka T-mobile nabídne účtování 1+1

Příspěvek od vpe »

Jej to by bylo reklamaci :-)

Pocitam, ze podobnych madochistu bude minimum, vetsina ma nejana normalni rozumny data a nemusi to resit, ja do 100,- mesicne, v tabletu 1500MB a v mobilu asi 200MB, fup 200kbit coz skoro ani nepoznam :) v obou pripadech cena <100,-Kč a koukam ze virtualum to davaji za 390,-?

A kdo chce ultra levny data, na trhu je cosi 32 kbit/200 kc za rok...
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Kaktus - nová předplacenka T-mobile nabídne účtování 1+1

Příspěvek od Zedna »

Dost zajimavy udaj z Kaktusu:

Nedavno se chlubili, ze ziskali 50 000 klientu.
Ted pisi, ze dosahli 20 000 lajku na Facebooku.
Az se mi nechce verit, ze 40% jejich klientu je na jejich FB a dalo jim "like"!

Ja vim, ze lajky jim muzou davat i neklienti a ze Kaktus dava pristup na FB zdarma,
ale i tak mne toto dost vysoke relativni i absolutni cislo dost prekvapilo.

Pro srovnani, Odorik ma na nyni FB 563 lajku :-)
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Kaktus - nová předplacenka T-mobile nabídne účtování 1+1

Příspěvek od Zedna »

vpe píše: Pocitam, ze podobnych masochistu bude minimum, vetsina ma nejaka normalni rozumny data a nemusi to resit, ...
Lide, kteri volaji malo maji typicky predplacenky a
jak znamo tak lidi s predplacenkou je nyni v rozmezi zhruba 40% az 45% (lisi se dle operatoru, mozna nekde i trosku pod 40%?),
takze se nejedna o "par masochistu", kteri volaji malo.
Odpovědět