mVolání od mBank: volání, SMS a 4 GB dat za 599 Kč

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: mVolání od mBank: volání, SMS a 4 GB dat za 599 Kč

Příspěvek od xsouku04 »

Tak jsem se dnes konečně dovolal na infolinku 800777791, abych zjistil jinak skryté detaily.
Informace to zaručené nejsou, protože operátor byl dost zmatený, a některé informace poskytl až po delším naléhání. (Např. tvrdil, že ceny volání na 844 závisí na jejím poskytovateli a oni je nemohou sdělit)
Ve volných 1000 minutách je prý zahrnuto volání i na Slovensko, jak no mobilní tak pevné linky.
Po provolání 1000 minut do zahraničí je pak cena 11,50 Kč/min vč. DPH. Tedy pokud byste to např. přesáhli jen o 100 minut tím, že pořádáte mezinárodní konference nebo telefon půjčíte kdekomu, veškerá úspora může být rázem nulová. Je tedy třeba si to hlídat.
Ceny volání na barevné linky jsou údajně následující. 844 - 4,57 Kč/min 841,842 5,59 Kč/min.
Cena sms do zahraničí je 2,52 Kč/sms. A např. cena volání do Iráku je 42,55 Kč/min.
Zjevné tedy je, pokud byste měli volat někam, kde to není ve volných minutách, je lepší volat přes Odorik, např. pomocí programu Odorak, tedy za internetové ceny s komfortem a spolehlivostí volání jako v síti GSM.

Např. volání na Ukrajinu nebo do Ruska (tedy zjevně velké části zemí, které už nejsou zadarmo) stojí 11,50 Kč/min. Volání na 910, dráhy a ministerstvo vnitra je údajně zdarma. (ale je možné, že telefonista je popleta, páčil jsem z něho tuto informaci 10 minut, nejdříve tvrdil, že taková čísla nejsou, poté že si to mám najít sám na internetu a poté se šel zeptat nadřízeného a našel to v jakémsi seznamu ...)
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: mVolání od mBank: volání, SMS a 4 GB dat za 599 Kč

Příspěvek od Kristovec »

Ano,ty nestastné barevné linky.Verte,ze ani O2 to nemá lepsí - na 910 4,50 Kc min
z prepaid karet.Totéz i mzn hovory - zacínají na 9 Kc min.
Ale Vodafone je zatím jediny s takovou komplexní nabidkou.
To asi potrvá jeste hodne dlouho,nez OPové zmení své dinosaurí myslení.
Ani já to nechápu,sami se tak pripravují o kseft.
Já treba obcas vytocím do Argentiny a Brazílie,tam to bude pres Odorika,30 Kc min. mne
neláká.
Ted jsem cetl na Seznam.cz vyjádrení CNB k té faktické devalvaci -
pry máme prílis nízké ceny a hrozí deflace! :o
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: mVolání od mBank: volání, SMS a 4 GB dat za 599 Kč

Příspěvek od Kristovec »

Jeste k 844 - mimo 844 777 000 má mLinka i 246 017 777
takze klientum ta tragická tarifikace na zmínenou predvolbu
vadit nemusí. mBank dokonce uz to 844 cislo snad ani neuvádí
byt je jeste funkcní. Z císel zahr.operátoru je tarifikováno
jako bezná pevná linka.
Ale i u nich je gulás - polsky OP Plus üctuje za minuv hovoru
na CZ 800 cenu 2,52 PLN min,tedy asi 15 Kc!
Rozumíte tomu? To pri roamu zde v Cechách v O2
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: mVolání od mBank: volání, SMS a 4 GB dat za 599 Kč

Příspěvek od JPT »

Myslím že někde na http://www.telefonujeme.cz/ je seznam těch barevných linek různých firem a k tomu normálních čísel.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: mVolání od mBank: volání, SMS a 4 GB dat za 599 Kč

Příspěvek od ViR »

JPT píše:Myslím že někde na http://www.telefonujeme.cz/ je seznam těch barevných linek různých firem a k tomu normálních čísel.
Ten seznam je zde http://www.telefonujeme.cz/viewtopic.php?t=7422, ale je to samozřejmě neúplné, jak lidé ta čísla posbírali....
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: mVolání od mBank: volání, SMS a 4 GB dat za 599 Kč

Příspěvek od helmut.niederman »

Sorry, ale aby telefonista - operátor mlžil cenu na volání 844 kdy hovoří že to závisí na poskytovatelích, tak lže, a já bych od takového operátora poskytovatele služeb utíkal pryč, neboť tato informace je v rozporu s číslovacím plánem ČTU a je doporučeno nastavit max. sazbu do 6,- Kč/min. Ikdyž ČTU tvrdí, že cena by měla být kolem 4,- Kč/min z mobilu a 2,-Kč/min z pevné linky. Stejně tak mystifikují i samotní poskytovatelé, když v inzerátu píšou, volání na modré linky zdarma :D
VOlání na 910 O2 nabízí jako cenu za dálková spojení tedy já když volal z pevné linky jsem platil přes 2,- Kč/min.

P.S. Myslel jsem si, že úroveň informací poskytovaných na call centrech se zlepšila, ale díky panu Soukupovi jsem si uvědomil, že se vůbec nezlepšila. A to jsem na Call centrum nevolal tak 2 roky. :D
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: mVolání od mBank: volání, SMS a 4 GB dat za 599 Kč

Příspěvek od Kristovec »

helmut.niederman píše:Sorry, ale aby telefonista - operátor mlžil cenu na volání 844 kdy hovoří že to závisí na poskytovatelích, tak lže, a já bych od takového operátora poskytovatele služeb utíkal pryč, neboť tato informace je v rozporu s číslovacím plánem ČTU a je doporučeno nastavit max. sazbu do 6,- Kč/min. Ikdyž ČTU tvrdí, že cena by měla být kolem 4,- Kč/min z mobilu a 2,-Kč/min z pevné linky. Stejně tak mystifikují i samotní poskytovatelé, když v inzerátu píšou, volání na modré linky zdarma :D
VOlání na 910 O2 nabízí jako cenu za dálková spojení tedy já když volal z pevné linky jsem platil přes 2,- Kč/min.

P.S. Myslel jsem si, že úroveň informací poskytovaných na call centrech se zlepšila, ale díky panu Soukupovi jsem si uvědomil, že se vůbec nezlepšila. A to jsem na Call centrum nevolal tak 2 roky. :D
Ano,operátori na callcentrech skutecne nekdy nejsou nejlepsí,
a uz se stalo,ze mi víc pomohla vlastní uvaha,nez operator.
A to platí ve vsech trech OPech.
Odpovědět