Pays Direct

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Pays Direct

Příspěvek od Kristovec »

Po vytocení nasí Zelené linky 800 00 11 34 se mi ozvalo,ze sluzba
España Directo byla zrusena.Hláska je samozrejme spanelsky.
France Direct na 800 00 11 33 zatím funguje.Nevíte,jestli jeste
existuje Czech Direct,a kde lze k ní sehnat info?
Jako nouzovka se muze hodit.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pays Direct

Příspěvek od xsouku04 »

Můžete to trochu lépe popsat. Číslo 800 001134 není naše. Odkud kam přesně jste volal? Ta osmistovka je ve Francii?
Pokud z Odoriku, tak prosím uveďte callid (tedy id hovoru), které najdete u v podrobném výpisu hovorů.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Pays Direct

Příspěvek od helmut.niederman »

Kristovec píše:Po vytocení nasí Zelené linky 800 00 11 34 se mi ozvalo,ze sluzba
España Directo byla zrusena.Hláska je samozrejme spanelsky.
France Direct na 800 00 11 33 zatím funguje.Nevíte,jestli jeste
existuje Czech Direct,a kde lze k ní sehnat info?
Jako nouzovka se muze hodit.
Máte to trošku popletené :D Čísla která zmiňujete ať už např. 800 00 11 34 nebo 800 00 11 33 není Czech Direct protože už z logicky věcí vyplývá, že nevoláte do Česka. Je to anglický název Home country Direct.
Telefonica O2 nevím jestli ji nabízí, ale ona poslední dobou překopala weby, takže některé užitečné služby, které jako Český Telecom nabízela buď schovala nebo o nich neinformuje na svých stránkách.

Home Country Direct je služba volání na kreditní karty a na účet volaného. Přístupová čísla podle číslovacího plánu patří Telefonice. Odorik nemá s tim nic společného. Naopak z některých sítí se na ta čísla nedovoláte je to pochopitelné. Funguje to jenom v rámci volání ze sítě O2. Nicméně v dnešní době tyhle služby jsou už mimo mísu. To mělo atraktivitu v 90 letech.

A co se týče Czech Direct, tak to funguje ( fungovalo ) možná tak ,že v cizině jste vytočili zvláštní přístupové číslo které bylo zdarma nebo za místní poplatek a dovolali jste se na českého operátora a ten pak váš hovor spojil s cílovým telefonním číslem na účet volaného.

Opět tato služba je už mimo mísu, tato služba fungovala a měla atraktivitu v době, kdy byla penetrace pevných linek vyšší než mobilní telefony opět 90.léta, protože mobilní telefon byl v té době luxus. Dneska už tyto služby jsou dávno překonané.

Obávám se a tak trochu z nostalgie je mi smutno, že se brzy zruší i různé volací a virtuální předplacené karty, a viz před pár lety Telefonica zrušila a doslova mne nasrala, službu volací karta Telekonto. Byla to obdoba Odorik karty akorát rozdíl byl v tom, že tam byl minutový limit třeba 100 minut a náklady na provolané minuty z Telekonta šly na vrub pevné linky. Opět penetrace pevných linek klesá a možná díky Kellnerovcům nebude už nikdo vlastnit pevnou linku. Prostě mobilní telefonie a chytré telefony zabijí pevné linky. Ruku v ruce to zabijí i telefonní automaty které nikdo nevyužívá. Ale to už je na jinou debatu. :roll: ;)
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Pays Direct

Příspěvek od Kristovec »

Samozrejme jsem volal na CESKÉ Zelené linky,a to pochopitelne z VoIP Odoriku.
Zkuste to vytocit také.
Z GSM jsou tyto CZ 800 nedostupné.
Moment,podívám se po ID tech pokusu.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Pays Direct

Příspěvek od Kristovec »

Voláno 5.1.2014 z 910110091 na 800001133
v 15-52-30
V 15-53-05 na 800001134
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pays Direct

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše:Samozrejme jsem volal na CESKÉ Zelené linky,a to pochopitelne z VoIP Odoriku.
Zkuste to vytocit také.
Z GSM jsou tyto CZ 800 nedostupné.
Moment,podívám se po ID tech pokusu.
Zkoušel jsem volat, a pokud na dané lince nemám aktivovaný mobilní CLIP, tak to jde. Jak píšete, z mobilu hovory nechtějí.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Pays Direct

Příspěvek od xtonda »

Při volání z mobilu T-Mobile dostanu českou hlášku o neexistenci čísla a to i když skryji své číslo.
Odpovědět