GoMobil.cz - reklamština přeložená do češtiny

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: GoMobil.cz - reklamština přeložená do češtiny

Příspěvek od mobilemanic »

A jak je to tedy s tím přesměrováním v roamingu? Nevím jestli to úplně chápu, např. přesměrování při nedostupnosti - ono se přesměrovává podle toho, kde jsem byl naposledy přihlášený? Tedy když jsem byl naposledy v roamingu, přesměrovává se to jako volání roamingové?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GoMobil.cz - reklamština přeložená do češtiny

Příspěvek od xsouku04 »

mobilemanic píše:A jak je to tedy s tím přesměrováním v roamingu? Nevím jestli to úplně chápu, např. přesměrování při nedostupnosti - ono se přesměrovává podle toho, kde jsem byl naposledy přihlášený? Tedy když jsem byl naposledy v roamingu, přesměrovává se to jako volání roamingové?
Přesně tak. Nepodmíněnéné přesměrování je OK, ale zase T-mobile čte zavádějící hlášku, která většinu lidí, kteří nebyli předem upozorněni, nebo již hlášku neznají, od hovoru odradí. Je o tom tohle vlákno http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=17&t=2290

Cituji z http://www.mobilmania.cz/polopate-jak-s ... fault.aspx
Záludnost při přesměrování ale číhá u roamingu. Pokud máte totiž nastaveno podmíněné přesměrování např. do hlasové schránky, bude vám účtován jak příchozí roamingový hovor, tak odchozí hovor na cílové telefonní číslo. Podmíněné přesměrování totiž probíhá ve vašem telefonu, jinak řečeno: odvíjí se od událostí, které na telefonu probíhají (odmítnutí hovoru apod.). U nepodmíněného přesměrování ale toto nebezpečí nehrozí, protože vlastní přesměrování probíhá na straně operátora a roaming se tedy neuplatňuje.
Jiná citace z http://www.klublekarniku.cz/mezin%C3%A1 ... aming.aspx
Pokud používáte podmíněné přesměrování (tj. máte obsazeno, nezvedáte telefon, jste mimo dosah signálu GSM nebo máte vypnuto), budeme Vám účtovat příchozí roamingový hovor do země, kde se nacházíte, a také odchozí hovor zpět do ČR na Vaši hlasovou schránku nebo jiné telefonní číslo. Pokud užíváte nepodmíněné přesměrování (tj. telefon nezačne vyzvánět a všechny příchozí hovory jsou rovnou přesměrovány na vaši Hlasovou schránku či jiné telefonní číslo), nebudete za tuto službu v zahraničí platit.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: GoMobil.cz - reklamština přeložená do češtiny

Příspěvek od Pitomec »

Pokud používáte podmíněné přesměrování (tj. máte obsazeno, nezvedáte telefon, jste mimo dosah signálu GSM nebo máte vypnuto), budeme Vám účtovat příchozí roamingový hovor do země, kde se nacházíte, a také odchozí hovor zpět do ČR na Vaši hlasovou schránku nebo jiné telefonní číslo. Pokud užíváte nepodmíněné přesměrování (tj. telefon nezačne vyzvánět a všechny příchozí hovory jsou rovnou přesměrovány na vaši Hlasovou schránku či jiné telefonní číslo), nebudete za tuto službu v zahraničí platit.
Klobouk dolů před T-Mobile, který i při nulovém signálu nebo vypnutém telefonu ví, kde se právě nacházím :D
Obrázek
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: GoMobil.cz - reklamština přeložená do češtiny

Příspěvek od mobilemanic »

Pitomec píše:Klobouk dolů před T-Mobile, který i při nulovém signálu nebo vypnutém telefonu ví, kde se právě nacházím :D
Taky mne tahle myšlenka trochu překvapuje, nějak nejsem technologicky sto to pochopit... U odmítnutí hovoru to ještě jakž takž chápu, ale když není GSM signál...? Zvláštní.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: GoMobil.cz - reklamština přeložená do češtiny

Příspěvek od alfi »

mobilemanic píše:
Pitomec píše:Klobouk dolů před T-Mobile, který i při nulovém signálu nebo vypnutém telefonu ví, kde se právě nacházím :D
Taky mne tahle myšlenka trochu překvapuje, nějak nejsem technologicky sto to pochopit... U odmítnutí hovoru to ještě jakž takž chápu, ale když není GSM signál...? Zvláštní.
důležité je, kde (a jestli) je telefon naposledy přihlášený do sítě, doporučuju přečíst něco o HLR, VLR a přihlašování do mobilní sítě :) aneb telefon, který neopustí ČR (=domácí síť) to nezaplatí, ale když si ho v roamingu na chvílí zapnete na přečtení SMS, po nějakou dobu budou podmíněně přesměrované hovory vedené a účtované přes tamního operátora.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: GoMobil.cz - reklamština přeložená do češtiny

Příspěvek od Pitomec »

Tak to je pěkná blbost, protože naposledy přihlášený telefon nemůže být měřítkem účtování hovorů. A pokud tomu tak je, tak by měla následovat okamžitá stížnost na ČTÚ.
Obrázek
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: GoMobil.cz - reklamština přeložená do češtiny

Příspěvek od mobilemanic »

Pitomec píše:Tak to je pěkná blbost, protože naposledy přihlášený telefon nemůže být měřítkem účtování hovorů. A pokud tomu tak je, tak by měla následovat okamžitá stížnost na ČTÚ.
No, když před tím všichni varují, tak to holt asi tak bude... :-/
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: GoMobil.cz - reklamština přeložená do češtiny

Příspěvek od alfi »

Pitomec píše:Tak to je pěkná blbost, protože naposledy přihlášený telefon nemůže být měřítkem účtování hovorů. A pokud tomu tak je, tak by měla následovat okamžitá stížnost na ČTÚ.
viz můj předchozí příspěvek - doporučuju přečíst něco o HLR a VLR. o spojení hovoru na rádiu = poslední míle rozhoduje právě VLR. tedy pokud je poslední záznam o komunikaci telefonu někde v tatarstánu, musí domácí operátor hovor směrovat do tatarstánu, aby se od tamní sítě dozvěděl, že účastník (už) není dostupný nebo hovor odmítl. a za to se platí, pokud ke spojení nakonec dojde. takhle to funguje všude na světě (neznám CDMA sítě) a nějaký český TÚ s tím nic nesvede.

ono pokud ten záznam existuje, ten zákazník = jeho SIM v tom tatarstánu opravdu byli, tedy účtování roamingu je oprávněné. a pokud už tam není, je na jeho telefonu, aby se do sítě opět přihlásil odjinud. a jestli se nehlásí, síť několik dalších hodin předpokládá, že tam stále je. ani jinou možnost nemá. hledat telefon ve všech sítích světa najednou prostě nejde.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: GoMobil.cz - reklamština přeložená do češtiny

Příspěvek od Pitomec »

Operátor ať si hovor směruje kam chce - pokud mám jednou vypnutý telefon, tak za žádný roaming nikdy nic platit nebudu a ČTÚ s tím samozřejmě svede hodně, protože k němu podám stížnost na neoprávněné vyúčtování ze defacto neexistující službu, kterou mně operátor účtuje. Navíc nejsem vůbec povinen si někde na území republiky zapínat mobil jenom proto, aby operátor milostivě zjistil, že už jsem doma a ne v cizině. Osobně sem naštěstí za nic takového nikdy neplatil, poslední roaming byl z Kanárských ostrovů a když sem před odletem vypnul mobil a celých 5 hodin byl nedostupný až do příletu do Brna, tak si Vodafone nevzal ani korunu, a to tam pár hovorů ve schránce bylo.
Obrázek
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: GoMobil.cz - reklamština přeložená do češtiny

Příspěvek od xtonda »

Info o možných situacích v případě podmíněného přesměrování a roamingu.
http://www.o2.cz/osobni/203298-volani/1 ... ovani.html
http://www.t-mobile.cz/web/cz/firmy/vol ... ycestujete
Odpovědět