Jak se zbavit závazku na 2 roky

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jak se zbavit závazku na 2 roky

Příspěvek od xsouku04 »

I když se o tom zatím všeobecně mlčí, přestává platit, že by se smlouva na dva roky nedala předčasně vypovědět.

Jsou dvě možnosti.

1)
Pokud operátor mění všeobecné podmínky nebo ceny v neprospěch zákazníka - to se nyní děje O2, které mění podmínky 26. ledna 2014 - je možné vypovědět závazek bez jakýchkoli sankcí. http://www.mobilmania.cz/clanky/o2-meni ... fault.aspx
2)
Dále podle nového zákona, který nabyl v platnost v srpnu 2013, může zákazník vypovědět smlouvu s tím, že doplatí jen 1/5 . Pokud jste se zavázali platit třeba 1000 Kč/měsíčně, můžete se závazku zbavit pokud doplatíte 200 Kč za každý měsíc, kdy službu nechcete využívat. A pak si můžete pořídit stejnou službu jinde třeba za 599 Kč :) Možná ale službu již nevyužijete anebo málo a stačí Vám občas volat přes Odorik.cz, nebo Odorik SIM kartu.
http://www.mobilmania.cz/clanky/vypoved ... fault.aspx

Jinak je zde ještě nejpohodlnější možnost se domluvit se stávajícím operátorem na výhodnějších podmínkách a nikam neodcházet.

Pozor, pokud jste dostali zvýhodněný mobil, může to být trochu jinak.
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Jak se zbavit závazku na 2 roky

Příspěvek od Hooonza »

xsouku04 píše:1) Pokud operátor mění všeobecné podmínky nebo ceny v neprospěch zákazníka - to se nyní děje O2, které mění podmínky 26. ledna 2014
Pokud vím, je to k 8.2. (máme na akce více času).
http://www.telefonujeme.cz/viewtopic.php?p=70902#70902
davehell
Příspěvky: 5
Registrován: úte 07. led 2014 7:51:47

Re: Jak se zbavit závazku na 2 roky

Příspěvek od davehell »

xsouku04 píše:to se nyní děje O2, které mění podmínky 26. ledna 2014 - je možné vypovědět závazek bez jakýchkoli sankcí
Přímo na faktuře od O2 je psáno, že: "V případě nesouhlasu s touto změnou lze službu zrušit bez sankcí do 8. 2. 2014".

Jenom doplním, že pokud se ruší u O2 smlouva z důvodu změny podmínek, tak se ukončuje okamžitě. Není tam žádná měsíční výpovědní lhůta. Ani nečekají na dokončení převodu čísla k jinému operátorovi. Mně třeba přišlo v pondělí ČVOP a v úterý už jsem měl číslo odpojené... Takže doporučuji mít při podání výpovědi už zajištěnou SIM kartu od nového operátora, aby převod čísla proběhl co nejrychleji.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Jak se zbavit závazku na 2 roky

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:I když se o tom zatím všeobecně mlčí, přestává platit, že by smlouva na dva roky se nedá předčasně vypovědět.

Jsou dvě možnosti.

1)
Pokud operátor mění všeobecné podmínky nebo ceny v neprospěch zákazníka - to se nyní děje O2, které mění podmínky 26. ledna 2014 - je možné vypovědět závazek bez jakýchkoli sankcí. http://www.mobilmania.cz/clanky/o2-meni ... fault.aspx
2)
Dále podle nového zákona, který nabyl v platnost v srpnu 2013 může zákazník vypovědět smlouvu s tím že doplatí jen 1/5 . Pokud sjte se zavázali platit třeba 1000 Kč/měsíčně, můžete se závazku zbavit pokud doplatíte 200 Kč za každý měsíc kdy službu nechcete využívat. A pak si můžete pořídit stejnou službu jinde třeba za 599 Kč :) Možná ale službu již nevyužijete a stačí Vám občas volat přes Odorik.cz
http://www.mobilmania.cz/clanky/vypoved ... fault.aspx
599 Kc a 40 halérü! ;)
Ale díky za info,kdoví kdy se muze hodit.
Je dobré pro nás laiky sledovat dení na fóru,nekdy to muze byt velmi uzitecné.
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Jak se zbavit závazku na 2 roky

Příspěvek od Hooonza »

davehell píše:Ani nečekají na dokončení převodu čísla k jinému operátorovi. Mně třeba přišlo v pondělí ČVOP a v úterý už jsem měl číslo odpojené... Takže doporučuji mít při podání výpovědi už zajištěnou SIM kartu od nového operátora, aby převod čísla proběhl co nejrychleji.
Teď jsme pěkně v klidu 1 číslo od O2 k odoriku převedli i s tou týdenní objednávkou na převedení, do poslední chvíle u O2, žádné přerušení nebylo. 2. číslo je v běhu, zatím bez problémů. Řekl bych, že není nutno nějak mimořádně podnikat unáhlená opatření.
davehell
Příspěvky: 5
Registrován: úte 07. led 2014 7:51:47

Re: Jak se zbavit závazku na 2 roky

Příspěvek od davehell »

Hooonza píše:Teď jsme pěkně v klidu 1 číslo od O2 k odoriku převedli i s tou týdenní objednávkou na převedení, do poslední chvíle u O2, žádné přerušení nebylo. 2. číslo je v běhu, zatím bez problémů. Řekl bych, že není nutno nějak mimořádně podnikat unáhlená opatření.
Tak to jsem měl asi štěstí na nějakého "šikovného" pracovníka callcentra. Nabízel mi speciální podpultové tarify, abych od nich neodcházel. Když jsem odmítl, tak se jenom tak mezi řečí zmínil, že tedy ke dnešnímu dni moje číslo odpojí. Když jsem se snažil protestovat, že to je nějaká blbost, tak to ještě dlouho ověřoval, ale nakonec mi řekl, že to opravdu jinak nejde. V noci mé číslo přestalo fungovat a až do dokončení portace k Odorik jsem byl bez čísla :)
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Jak se zbavit závazku na 2 roky

Příspěvek od ViR »

davehell píše: Tak to jsem měl asi štěstí na nějakého "šikovného" pracovníka callcentra. Nabízel mi speciální podpultové tarify, abych od nich neodcházel. Když jsem odmítl, tak se jenom tak mezi řečí zmínil, že tedy ke dnešnímu dni moje číslo odpojí. Když jsem se snažil protestovat, že to je nějaká blbost, tak to ještě dlouho ověřoval, ale nakonec mi řekl, že to opravdu jinak nejde. V noci mé číslo přestalo fungovat a až do dokončení portace k Odorik jsem byl bez čísla :)
Tak to je ukázkové porušení směrnice EK, ZoEK a OOP č. 10. A nahlásit to ČTÚ (a zdokladovat to, tedy muselo by se to udělat hned), tak si na tom náležitě smlsne...
severak
Příspěvky: 18
Registrován: pon 24. čer 2013 13:55:33

Re: Jak se zbavit závazku na 2 roky

Příspěvek od severak »

Zdravím.
Mám paušál Bonerix.cz, což je virtuál od O2. Jsou platné tyhle změny i pro toto, čili, když bych chtěl odejít od Bonerixu, budu muset něco doplácet, když mám paušál za 290,-? Nebo budu moci odejít normálně podle "O2 mění podmínky, můžete zrušit smlouvu bez sankce "? Díky předem.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Jak se zbavit závazku na 2 roky

Příspěvek od ViR »

severak píše:Zdravím.
Mám paušál Bonerix.cz, což je virtuál od O2. Jsou platné tyhle změny i pro toto, čili, když bych chtěl odejít od Bonerixu, budu muset něco doplácet, když mám paušál za 290,-? Nebo budu moci odejít normálně podle "O2 mění podmínky, můžete zrušit smlouvu bez sankce "? Díky předem.
Bonerix není "virtuál" (mimochodem, podle ZoEK žádní "virtuálové" neexistují) , ale poskytovatel (ostatní) služby elektronických komunikací, tedy nikoli veřejně dostupné telefonní služby. Že má Bonerix smlouvu s TO2, a že TO2 změní podmínky, je tak pro zákazníka Bonerixu zcela irelevantní. Je to obdobné tomu, když pekárna změní podmínky dodávek rohlíků do "sámošky" u vás na rohu :-). Na smlouvě účastníka s Bonerixem se tím nic nemění.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se zbavit závazku na 2 roky

Příspěvek od xsouku04 »

Je otázka, jestli tyto šedivky budou respektovat alespoň možnost vypovědět smlouvu a doplatit 1/5 poplatků po zbývající období. Asi by měly, ale je možné, že to budou zkoušet neumožnit. Většinou ale šedivky dávají rozumnou výpovědní dobu.
Odpovědět