Mají Zelené linky jeste smysl?

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Mají Zelené linky jeste smysl?

Příspěvek od alfi »

krátkodobě si to představit dokážu. jak ale ten mobil uspokojí více volajících? viděl bych to taky na nějakou konferenci, kde mluvit bude jen jeden účastník (některé konference to dokážou řídit "moderátorem"). přes kabelové handsfree půjde s trochou pájení připojit libovolný jiný mikrofon .. ale spíš bych šel cestou PC s VoIP, kam jde taky připojit cokoliv externího a půjde lépe nastavovat citlivost a další vlastnosti snímaného zvuku :)
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Mají Zelené linky jeste smysl?

Příspěvek od GeBu »

Zrovna jsme v situaci, kdy by to bylo aktuální právě pouze pro jednu opravdu starou nemocnou paní. Do 80 let jsou lidi často schopni do kostela dojít (někteří jezdí na kole :)) nebo je někdo vozí třeba děti nebo vnuci.
Ale pokud vím, tak i na mobilech lze udělat konferenci. I do toho mobilu by to šlo zpracované přes PC, aby se nastavila citlivost.
Ano, i o konferenci jsem uvažoval: Náklady na jednoho člověka by byly 90 minut x 0,59 Kč/minutu = 53,10 Kč na mobil nebo 90 minut x 0,39 Kč/minutu = 35,10 Kč na pevnou (kterou senioři často mají), což není taková hrůza. Občas může mít někdo dobrý tarif a mohl náklady nést on.
alfi píše:krátkodobě si to představit dokážu. jak ale ten mobil uspokojí více volajících? viděl bych to taky na nějakou konferenci, kde mluvit bude jen jeden účastník (některé konference to dokážou řídit "moderátorem"). přes kabelové handsfree půjde s trochou pájení připojit libovolný jiný mikrofon .. ale spíš bych šel cestou PC s VoIP, kam jde taky připojit cokoliv externího a půjde lépe nastavovat citlivost a další vlastnosti snímaného zvuku :)
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Mají Zelené linky jeste smysl?

Příspěvek od alfi »

z pevné může volat 822300400 zadara, do seznamu v telefonu se dá nastavit i přímé spojení na interní linku nebo tu konferenci :-)
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Mají Zelené linky jeste smysl?

Příspěvek od Kristovec »

Ano,to s temi OPy jak zminuje pan Soukup,mají v Nemecku.
Pevnolinkovy OP Eins plus Eins bez ohledu na neomezeny,bezlimitní tarif
císlo 06441 2081613 zpoplatnuje.Na ostatní císla po Nemecku asi volají zdarma,za nejaky pausál,
ale toto urcité císlo OP úctuje 2,9 centu za minutu.
Pritom na daném císle jsou jen záznamy nekolika poradu Evangeliumsrundfunk. Wetzlar v rustine,
mající od jedné do triceti minut,nikoli tedy nepretrzité vysílání.
Takze opravdu to tak jednoduché nemusí byt.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Mají Zelené linky jeste smysl?

Příspěvek od GeBu »

Mohl bys mi napsat více informací o tom Wetzlaru?
Kristovec píše:Wetzlar v rustine, mající od jedné do triceti minut,nikoli tedy nepretrzité vysílání.
bobo
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03. úno 2014 11:24:29

Re: Mají Zelené linky jeste smysl?

Příspěvek od bobo »

Já se jen vrátím k původnímu tématu - podle mě zelené linky smysl mají, ale nemají smysl univerzální přístupová čísla (840, 841, 848), která mě vysloveně vytáčejí.
Proč všechny ty pojišťovny, které je mají obzvlášť oblíbené, a další firmy nedají k dispozici (buď taky, nebo pouze) číslo klasické pevné linky? Cena volání na klasickou pevnou je méně než poloviční (nehledě na to, že se na ty speciální linky možná ani nevztahují volné minuty, pokud je někdo má).
Uživatelský avatar
Tydýt
Příspěvky: 50
Registrován: sob 01. úno 2014 20:40:06

Re: Mají Zelené linky jeste smysl?

Příspěvek od Tydýt »

bobo píše:Já se jen vrátím k původnímu tématu - podle mě zelené linky smysl mají, ale nemají smysl univerzální přístupová čísla (840, 841, 848), která mě vysloveně vytáčejí.
Bohužel je to tak. Z mého pohledu se dokonce jedná o klamání zákazníka. Na stránkách mají, že hovor mně bude stát jako běžný a přitom je pro mně dražší. Navíc díky "plechové hubě" hovor trvá 10 minut a následně vlastní vyřízení dvě minuty. Zde by mohl udělat pořádek ČTU. Ten by mohl nařídit, že ke každé takové barevné lince musí být též zveřejněno běžné číslo. Podobně jak u placených služeb mám být informován, kolik stojí.
Je tu někdo, kdo by to dokázal sepsat do "úřední" řeči o poslat na ČTU, popřípadě na ČOIku která by mohla vzhledem klamání zákazníka také jednat ?
_______________________________________ Obrázek
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Mají Zelené linky jeste smysl?

Příspěvek od Pitomec »

Nejlepší je ty linky prostě ignorovat. Nebo si sehnat alias.
Obrázek
Nepp
Příspěvky: 1
Registrován: sob 05. říj 2013 13:33:07

Re: Mají Zelené linky jeste smysl?

Příspěvek od Nepp »

Tak tak, volal jsem do Allianzu na číslo uvedené na pomoc ze zahraničí a oni si mě přepojili.

Odesláno z mého GT-P3100 pomocí Tapatalk
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Mají Zelené linky jeste smysl?

Příspěvek od Kristovec »

GeBu píše:Mohl bys mi napsat více informací o tom Wetzlaru?
Kristovec píše:Wetzlar v rustine, mající od jedné do triceti minut,nikoli tedy nepretrzité vysílání.
ERF Wetzlar
Postfach 1444
35573 Wetzlar
BRD
0049(0)6441 9570

Jde o 24hodinové vysílání nemecky a krátké programy,1 - 30 minut
v asi 30 jazycích pro gastarbeitry.Cestina tam není,polsky,rusky a jugoslávsky.

erf@erf.de
Odpovědět