Jak zprovozním internet v NOKIA mobilu u SazkaMobilu ?

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Jak zprovozním internet v NOKIA mobilu u SazkaMobilu ?

Příspěvek od helmut.niederman »

Už se nad tím trápím asi dva dny, ale nemohu zprovoznit internet ( přitom ho mám v samoobsluze aktivovaný balíček 150 MB za 150,- Kč ) v NOKIA 206 DUAL SIM mobilu u SazkaMobilu. Vždy si pošlu ze samoobsluhy SazkaMobil konfigurační SMS, ona se mi nainstaluje skrze PIN 1234 ale pak, když spustím internetový prohlížeč Nokia Xpress zadám tak jakoukoliv adresu například http://www.odorik.cz vyberu SIM 2 SazkaMobil a po chvíli to vypadá, že dochází k navazování komunikace ale pak mi to hlásí chybu " Tuto stránku nelze v tuto chvíli načíst. Zkontrolujte signál telefonu " Jenže signál mám v pohodě.

Nevíte co je ještě potřebné nastavit u NOKIE 206 DUAL SIM / Konfigurace přenosů/ ? Jestli není zapotřebí vytvořit tzv. osobní konfiguraci ? Jelikož SazkaMobile jede přes síť Vodafone, tak jsem na stránkách nic nenašel, jak se ten můj telefon konfiguruje. Je to asi úrčeno přímo pro zákazníky VF s aktivní VF SIm kartou. :roll:

Na SIM1 mám Odorik SIM kartu pojmenovanou jako CZ tedy SIM1 CZ a když spustím internetový prohlížeč Nokia Xpress tak se po zadání url načte stránka. Ale u SazkaMobile mi to nefahčí.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Jak zprovozním internet v NOKIA mobilu u SazkaMobilu ?

Příspěvek od Pitomec »

I v síti TM je potřeba tento telefon nakonfigurovat ručně (došlá SMS je k ničemu) a bližší údaje by měl sdělit buď provozovatel SAZKA nebo přímo Vodafone.
Obrázek
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Jak zprovozním internet v Huawei E173 modemu u SazkaMobi

Příspěvek od helmut.niederman »

Tak už jsem na to přišel, proč mi to nefungovalo. Měl jsem sice aktivovaný balíček za 150,- Kč ale překrýval se s jiným balíčkem bez dat. Služba vlastně byla deaktivovaná ale hlavně mi to sežralo 150,- Kč. :evil: Teď jsem si dobil kredit a aktivoval balíček 300 MB na měsíc za 200,- Kč. Funguje mi to v chytrém telefonu, už mi to funguje i v hloupém telefonu, ale nefunguje mi to v USB modemu Huawei E173. Při spuštění to hlásí " Připojení selhalo, nelze vytvořit připojení ke vzdálenému počítači. Port pro toto připojení byl uzavřen viz obrázek "
Huawei - nejde připojit k internetu.JPG
Huawei - nejde připojit k internetu.JPG (56.12 KiB) Zobrazeno 3484 x
To je zvláštní, jakmile modem vypojím z USB zásuvky a dám tam jinou SIM kartu např. Odorik, BleskMobil, TescoMobil či Mobil.CZ, tak mi to funguje a bezproblému se připojím. Nevíte jestli Vodafone nemá nějaké specifikum a nemusí se nějak nastavovat Profil Sítě ? Název přístupového bodu - > Uživatelské jméno -> Heslo

Je zvláštní, že profil sítě nemusím nijak fyzicky nastavovat, jakmile si USB modem načte SIM kartu načte si i profil sítě sám v aplikaci Internet Manager. :roll: Nevíte proč mi to funguje jenom z mobilů ale z USB modemu mi to nefunguje ?
Odpovědět