Ultra Mobile - jak na volání/přesměrování z ČR

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
urbik81
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13. úno 2013 7:01:15

Ultra Mobile - jak na volání/přesměrování z ČR

Příspěvek od urbik81 »

Dobrý den,
před cestou do USA jsem měl v plánu využít standardní přesměrování z Odorik mobilu na Odorik pevnou a poté na zahraniční mobil... jenže
zjistil jsem, že pokud bych si v USA pořídil výhodný Ultra Mobile (http://www.ultra.me), znamenalo by to platit za přesměrování z pevné linky Odorika místo 0,3 Kč/min do USA, celých 2,49 Kč/min od sítě USA - Ultra (alespoň takto jsem to pochopil z ceníku uvedeného na stránkách Odoriku), což je 8x více!

Proto mě napadla náhradní varianta a to volat/přesněrovávat na lokální, tzn. pražskou linku Ultra mobilu +420 228 882 000 (služba označovaná jako Call Me Free, http://www.ultra.me/#/call_me_free), kde je ovšem potřeba po zdvihnutí automatem zadat 10-timístné telefonní číslo v síti Ultra Mobile a potvrdit #. Říkal jsem si, že by mělo být možné zadat v rámci jednoho vytočení automaticky jak číslo lokální linky tak pomocí DTMF tónové volby číslo linky v Americe, ale nedaří se mi takové číslo uložit do rychlých kontaktů. Že nejde uložit v rychlých kontaktech by mi nevadilo, otázkou je, zda lze vůbec zadat takové přesměrování, případně jak. Poradíte?

Zkoušel jsem zadat číslo 00420228882000*NNNNNNNNNN#, 00420228882000pNNNNNNNNNN#, 00420228882000,NNNNNNNNNN#, ale nic z toho nešlo.

Děkuji za odpověď.

PS: Samozřejmě vím, že se dá u Ultra Mobile pořídit takový tarfi, že můžu volat do Čech mnohem levněji nebo zdarma, ale mít možnost přímo zdvihnout přesměrovaný hovor je pohodlnější.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultra Mobile - jak na volání/přesměrování z ČR

Příspěvek od xsouku04 »

Je to nějaké divné. Máte nějaký příklad nějakého ultra čísla ?
Možná je to jen rozmařilost jediného velkoobchodního operátora a řešení je jej prostě na tyhle prefixy nepoužívat.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultra Mobile - jak na volání/přesměrování z ČR

Příspěvek od megacruiser »

Dobrý den,
hovory jdou nyní přes jiného operátora, takže mohl být ceník upraven - destinace USA-ultra byla odebrána.
urbik81
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13. úno 2013 7:01:15

Re: Ultra Mobile - jak na volání/přesměrování z ČR

Příspěvek od urbik81 »

Tak to je fajn, děkuji za promptní úpravu. A můžu se i tak zeptat, jak by to bylo s případným použitím té tónové volby v rámci uložených rychlých kontaktů?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ultra Mobile - jak na volání/přesměrování z ČR

Příspěvek od xsouku04 »

urbik81 píše:Tak to je fajn, děkuji za promptní úpravu. A můžu se i tak zeptat, jak by to bylo s případným použitím té tónové volby v rámci uložených rychlých kontaktů?
Rychlé kontakty tohle nepodporují. Ale pravda je, že by to teoreticky mohlo jít. Jen je otázka, jestli by to využil dostatek lidí.
urbik81
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13. úno 2013 7:01:15

Re: Ultra Mobile - jak na volání/přesměrování z ČR

Příspěvek od urbik81 »

xsouku04 píše: Rychlé kontakty tohle nepodporují. Ale pravda je, že by to teoreticky mohlo jít. Jen je otázka, jestli by to využil dostatek lidí.
To máte pravdu, moc lidí by to asi nevyužilo. (V dobách, kdy se platilo volání do hlas. schránky jsemto používal pro zkráceni a tím zlevnění hovoru. Taky se tím dala rovnou pro někoho nahrát hlasová zpráva.) Pokud by to nešlo uložit v rychlých kontaktech, dalo by se to alespoň zadat do paralelního vyzvánění ručně anebo ani tam s tím aktuální syntaxe nepočítá?
Odpovědět