Předplacená karta od Telekom Austria

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Předplacená karta od Telekom Austria

Příspěvek od helmut.niederman »

Zdravím, včera jsem byl ve Vídni a z hecu a na vyzkoušení jsem si pořídil v obchodě s odřenýma ušima ( díky mé slabé znalosti angličtiny ) :) rakouskou předplacenou kartu B.Free od firmy Telekom Austria A1. Stála 9.90 €uro a na ní byl předplacený kredit 5 €uro. SMS a MMS zprávy stály 0.40 €uro. Volání jsem nezkoušel ale jen jsem posílal SMS a MMS. Ceny mi pro našince přijdou docela drahé. Jelikož jsem tam byl pouze pár hodin ve Vídni cca 8 hodin, tak jsem neměl moc času to vyzkoušet na volání, internet. Jakmile jsem se vracel do republiky, a začal se roamovat přišla mi tato SMS zpráva cituji " Lieber Kunde! Sie telefonieren innerhalb der EU aktiv um € 0.228; passiv um
€ 0.060; SMS € 0.072. Roaminginfo +43664664666, Euro Notruf 112. Ihr B.FREE
Team "


Tedy odchozí hovory v rámci EU výjde na 0,228 €uro/min, příchozí hovory na 0,060 €uro, SMS na 0,072 €uro, ale MMS stojí 0,48 €uro. Tarif na předplacence je B.Free.

Bohužel jsem i přes neznalost německého jazyka nenašel v průvodci k SIM kartě jak se uskutečňují odchozí hovory v roamingu tedy volání v síti T-mobile CZ protože když jsem vytočil číslo, hlásilo mi to, že volané číslo neexistuje. Zřejmě se asi volá přes nějaké to zpětné volání - callback pomocí USSD kódu . Nevíte a nemáte taky podobnou zkušenost ? Právě jsem se díval na webové stránky viz odkaz níže na roamingové informace a nic jsem tam nenašel o nutnosti používat callback, tedy se běžně používá klasické přímé volání jako když jedete z českou SIM kartou do zahraničí.
http://www.a1.net/handys-telefonie/bfre ... sis-tarife

P.S. Aha, teď jsem zjistil, že mi roaming v rámci odchozích hovorů nefunguje s operátorem T-mobile CZ, teď jsem si změnil roamingového operátora na O2 - CZ a už mi fungují klasické odchozí hovory bez nutnosti používat nějaké USSD kódy ke callbacku. Ovšem nechápu proč T-mobile CZ nepodporuje odchozí hovory v roamingu ? Zkusím ještě Vodafone CZ ;)
P.S 2 : Tak i s Vodafonem se dá dovolat.

Jinak u této rakouské předplacené karty je jedna výhoda, a to že můžete v roamingu v České republice volat zdarma na bezplatnou linku na které vám automat sdělí stav kreditu na předplacené kartě viz Guthabenabfrage per Anruf unter a je zajímavé, že je možné volat bez nutnosti vytáčet předčíslí 0043, tedy stačí zavolat na tu linku co je uvedeno v uživatelské příručce u SIM karty tedy číslo 0800 664 2901 ;)
Naposledy upravil(a) helmut.niederman dne úte 16. zář 2014 20:37:29, celkem upraveno 1 x.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Předplacená karta B.Free od A1 ( Telekom Austria )

Příspěvek od ViR »

Bych si asi raději dal za ta ojra nějaký ten Wiener Schnitzel ;-). Jen tak pro chuť. :roll: :lol:
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Předplacená karta B.Free od A1 ( Telekom Austria )

Příspěvek od Kristovec »

Tam by byl lepsí virtuál,uz nevim jmeno,ale roamcallback po EU za 0,13 Eur.
S T-Mo.at tarif Klax po dobiti 10 Eur mate celych 90 EU roamminut zcela zdarma,ale pozor,jen do Rakouska a v navstívene zemi!
Zkuste pockat,a pokud O2.sk zrusí roamceny i v Rakousku budete odtamtud volat jako ze Slovenska 0,13 Eur min. SMS 0,06 EUR a 250MB/den za 0,50 Eur.
Toto je dost pravdepodobne.
Ceny plati do cele EU.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Předplacená karta od Telekom Austria

Příspěvek od helmut.niederman »

Potřeboval bych někoho, kdo umí trochu německy aby mi přeložil tady konverzaci z jednoho fóra. Děkuji

Dotaz : Gibt es bei B-Free so etwas wie einen Einzelverbindungsnachweis, aus dem ich herauslesen kann, weshalb, wie hoch, wann und von wem mir Guthaben abgebucht wird? Danke schon mal für Eure Hilfe.Lg Laura
Odpověď : Hallo Laura,
einen Einzelverbindungsnachweis kannst du für b.free aus Gründen des Datenschutzes nur persönlich im A1 Shop anfordern. Also einfach mit Handy & Lichtbildausweis in einem A1 SHOP vorbeikommen. Der Einzelverbindungsnachweis kann einen Monat nach der Registrierung im A1 SHOP abgeholt werden. Der Nachweis ist kostenlos. LG, Frederic


Takže pokud mi to nekvalitní překladač přechroustal do nesrozumitelné češtiny, znamená to tedy, že není možné se dostat k výpisům hovorům z dané předplacené SIM karty A1 protože jsem neprovedl registraci v obchodě tedy nepředložil jsem dokumenty totožnosti jako je občanský průkaz ?


To by pak znamenalo, že v Rakousku jsou velmi přísné zákony. Kdyby to platilo i u nás, musel by Odorik po svých klientech žádat občanské průkazy aby jim mohl pak zprostředkovat detailní výpis hovorů. :roll:
vpe
Příspěvky: 86
Registrován: ned 04. bře 2012 3:23:10

Předplacená karta od Telekom Austria

Příspěvek od vpe »

Helmut a neumi nemecky?
Ne vse co se pise na foru, je pravda.
V roamingu stoji sms mene, nez v tuzemsku? Nejake divne, ne? Ze by regulace?
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Předplacená karta od Telekom Austria

Příspěvek od helmut.niederman »

Tak jsem po dlouhé době zasunul rakouskou SIMku do telefonu a pak do USB modemu. Docela mne překvapilo, že v roamingu se vyúčtovávají data okamžitě. Proč to nejde u českých operátorů např. virtuálů, proč jim to trvá 45 minut ? Proč ten rakouský A1 to účtuje v reálném čase ? A o hovorech či SMS ani nemluvě. Například jsem měl kredit 0,57 €uro a sice jsem se připojil k internetu ale na žádnou webovou stránku jsem se pochopitelně nedostal,( zřejmě jsou tam nějaké podmínky pro minimální zůstatkový kredit ), protože mám velmi malý kredit, každopádně rychlost připojení byla kolem 7 kb/s. Ale když jsem přenesl nějakých 15 kb dat a odpojil modem, cena se automaticky rychle snížila na 0,43 €uro.
Dále jsem zkoušel příchozí roamingové hovory ( zřejmě má A1 nějakou podmínku, že musím mít alespoň minimální kredit 5 €uro ) protože když jsem si zavolal tak po 13 sekundách se hovor ukončil a odebral mi kredit 0,07 €uro.. minuta příchozí hovoru byla 0,32 €uro ( po kontrole přes USSD kód *101# )
Každopádně nevím jak to A1 dělá ale roamingové hovory účtuje v reálném čase zatímco našim českým operátorům to trvá velmi dlouho než to naúčtuje. :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předplacená karta od Telekom Austria

Příspěvek od xsouku04 »

Data účtovat v reálném čase je poměrně snadné, protože proudí přes domovského operátora. Přes nás jako virtuála by teoreticky data také mohla jít, ale nejdou. Je to celkem zbytečná komplikace. Příchozí hovory v roamingu lze také snadno účtovat v reálném čase, protože opět ty hovory jdou přes domovského operátora, který je směruje na prozatímní zahraniční číslo v roamingu.
Co se týče odchozích hovorů nebo SMS, tam aby to bylo v reálném čase, bylo by nutné využívat udělátka jako CAMEL. Tedy jde to ale s komplikacemi.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Předplacená karta od Telekom Austria

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše:Data účtovat v reálném čase je poměrně snadné, protože proudí přes domovského operátora. Přes nás jako virtuála by teoreticky data také mohla jít. Ale nejdou, je to celkem zbytečná komplikace. Příchozí hovory v roamingu lze také snadno účtovat v reálném čase, protože opět ty hovory jdou přes domovského operátora, který je směruje na prozatimní zahraniční číslo v roamingu.
Co se týče odchozích hovorů nebo SMS, tam aby to bylo v reálném čase bylo by nutné využívat udělátka jako CAMEL. Tedy jde to ale s komplikacemi.
Tak to znamená, že A1 má asi ten CAMEL :?:
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Předplacená karta od Telekom Austria

Příspěvek od MaT »

Asi. Zatímco v ČR se od některých dočkáte tak maximálně hlášky: "Vlezte mi na hrb." :-)

(Nic osobního proti Odoriku, vím že se snažíte.)
Odpovědět