Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Příspěvek od GeBu »

Jinak zakarpatí v postatě není typická Ukrajina. Ukrajina je totální placka. Pořád jedeš a jedeš a žádný kopec, jen borovicové lesy. Ale za Dněprem jsem nebyl, max Krym. Města hlavně sovětská výstavba, protože se prudce zvětšovala po válce. Ale jsou výjimky. Na zakarpatí je i dost jiné nářečí. Černivce na jihu zase připomínají Vídeň. Tam bylo zajímavé, že lidé se dívají (při potkání) jinak než jsem na Ukrajině zvyklý.
Pokud chcete pořádnou romantiku, tak jeďte přes Polsko - tam se dá čekat i deset hodin. "Romantické" je i chování celníků včetně polských a překupníků míst ve frontě. Přechod do Užgorodu se svou romantikou srovnat nedá. Ale zase není třeba se do centrální Ukrajiny placatit přes Karpaty, kde jsou zase velmi "romantičtí" policajti.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Příspěvek od GeBu »

Co mne překvapilo je třeba Zdolbuniv - je tam velmi silná česká stopa. Továrny (vápenka a cihelna) prý postavili Češi a jsou tam kurzy češtiny pro děti volyňáků.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Příspěvek od Kristovec »

GeBu píše:Co mne překvapilo je třeba Zdolbuniv - je tam velmi silná česká stopa. Továrny (vápenka a cihelna) prý postavili Češi a jsou tam kurzy češtiny pro děti volyňáků.
Tak to nářečí to je asi tak,jak píšete.Nerozuměl jsem vlastně ani slovo!Já poslouchám křesťanskou stanici Trans Svitove Radio,a rozumím dost,ne všechno,ale celkem dost,pomáhá i russkij jazyk,ale v Užhorodu ani ťuk!Měnil jsem na nádraží 10 Eur,a spíše jsem Holmesovsky odhadoval,co mi bankéřka říkala.
Díky za zmínku.
Jinak,blízký Hotel Zakarpatie má cenu jednolůžka/noc nějak 160 UAH,tedy asi 250 Kč,tady v Humenném hotel Alibaba 19 Eur,530 Kč,a to je ješte velmi levné,jiné h nebo penz od 30 Eur.
Takže příští Urlaub by mohl být v cenově skvělém Užhorodu.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Příspěvek od Kristovec »

Ah,a v Užhorodu mají Žatec Gus,husy ze Žatce!!!!!
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Příspěvek od GeBu »

V zakaparpatí (horách) je však často možné se setkat při pokusu o lámanou ruštinu s reakcí plynou krásnou češtinou: Jsi Čech? Tak mluv česky :).
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Příspěvek od Kristovec »

GeBu píše:V zakaparpatí (horách) je však často možné se setkat při pokusu o lámanou ruštinu s reakcí plynou krásnou češtinou: Jsi Čech? Tak mluv česky :).
Hm,díky.Za dva týdny tam chci strčit nos zase,a tak je každá rada nebo zkušenost dobrá.
Moje ruština je dost chatrná,rozumět jde,ale ústní projev se bez pomoci rukou a nohnu neobejde.No,španělsky by to bylo jiné kafe,ale zkusit lze všechno,i das Tschechisch i na russkom jazyke.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Příspěvek od Kristovec »

Internet na den - 100 MB/2UAH = 3 Kč!!!
Po vyjetí FUP 32 kbps.
Kukin
Příspěvky: 34
Registrován: stř 01. kvě 2013 21:17:46
Bydliště: Brno / Blanensko

Re: Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Příspěvek od Kukin »

To platí i v ČR?
Smlouva? Měsíční paušál?
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Příspěvek od GeBu »

Oživuji téma: aktuálně Vodafone SuperNet Start za 80 hřiven (71 Kč) za měsíc:
* Bezlimit volání v rámci Vodafone.
* 80 minut/měsíc na jiné sítě po Ukrajině.
* 30 minut/měsíc do zahraničí, myslím, že jsou to desítky zemí.
* Předchozích 30 minut/měsíc do zahraničí lze vyměnit za dalších 100 minut/měsíc na jiné sítě po Ukrajině.
* 50 SMS/den včetně zahraničí, ale strhne se 1,5 hřivny (1,4 Kč) za den.
* 4 GiB dat/měsíc - ještě tam něco píšou o jakýchsi dalších 2 GiB na 3 měsíce zdarma, ale tam nevím přesně podmínky (asi pro nové uživatele).
* Bezlimit data na sociální sítě (Facebook, Facebook Messenger, Twitter, Viber, WhatsUp,Skype, Telegram, LinkedIn, Pinterest, Snapchat). Ale nemám vyzkoušené, jestli by přes to šel hovor případně videohovor.
Mně takový tarif maximálně na těch pár týdnů vyhovuje: volat může podle potřeby (na Ukrajině sice známí mají hlavně Kyivstar, ale na krátké zavolání mi to stačí případně mi volají zpátky a na občasný kontakt do ČR), podobně SMS a občasná domů, že jsem ok, jsem na datech (mapy, zprávy), případně kontakt přes sociální sítě.

Podařilo se mi v telefonu zkonfigurovat Odorik do nativního klienta pro odchozí hovory a to taky funguje. Zatím to mám vyzkoušené jen na Wifi.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Příspěvek od GeBu »

Lifecell: Інтернет Жара (Internetové horko) https://www.lifecell.ua/uk/mobilnij-zvy ... net-zhara/:
* 60 hřiven měsíčně (54 Kč).
* 20 GiB, sociální sítě bez limitu.
* 100 minut volání na libovolnou síť, volání nad 0,25 hřiven/minutu (0,23 Kč).
* Nějaké jejich úložiště lifebox 50 GiB.
* 100 SMS za 2 hřivny za den (když to ten den SMS pošlete) (1,81 Kč).
* Volání do ČR 20 minut za 25 hřiven (23 Kč).
Údajně lepší pokrytí než Vodafone.
Občas se tu vyskytují i lokální tarify (fungoval do 15 km od jednoho konkrétního města) a takový tu byl za 10 hřiven (9 Kč). Podmínky stejné (100 minut volání určitě), ale jen 10 GiB.
Odpovědět