Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Příspěvek od GeBu »

Co aktuálně doporučujete za tarif na Ukrajině?
Nevíte jaké má pokrytí Life?
Life má tarif "Інтернет Безмеж" (Bezlimitní internet" https://shop.lifecell.ua/uk/product/sta ... /639/1236/ za 70 hřiven za měsíc (54 Kč), který má neomezený internet, neomezená volání v síti a 250 minut do jiných sítí. Ale je regionální tzn. že nefunguje ve všech oblastech. Nemůžu najít, jestli existuje nějaký způsob jak ho zapnout mimo oblast. Moc se mi taky nelíbí, že nemohu najít nějaké pořádné detaily a nevím, jak je to s pokrytím.
Vodafone má "SuperNet Turbo" https://www.vodafone.ua/rates/prepay/supernet-turbo za 100 hřiven (77 Kč), který má 20 GiB a 700 minut na všechny sítě a je taky regionální. Informace jsou lepší.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Příspěvek od GeBu »

Tak jsem našel detaily k tomu tarifu Life "Інтернет Безмеж" https://www.lifecell.ua/uk/mobilnij-zvy ... t-bezmezh/ ohledně použití mimo regiony, pro které je určen. Strhne se 5 hřiven (4 Kč) za den. Ještě by mě zajímalo, jestli se peníze strhnout i v případě, že se dostanu za hranice nebo telefon aktivně (odchozí volání, SMS, data) použití. Ale asi kvůli datům se strhnou vždy.

При користуванні пакетом послуг за межами регіону дії додатково стягується плата 5 грн за кожен день. У день виїзду за межі регіону дії додаткова плата не нараховується. Кошти списуються наступної доби за користування пакетом послуг протягом поточного дня.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Příspěvek od GeBu »

Nakonec jsem koupil tarif Life "Інтернет Безмеж". Regionálnost tarifu jiná prodovačka zjednodušla do věty, že nefunguje ve velkých městech Kyjev, Oděsa. Asi je to trochu zjednodušené, ale vypadá to, že to celkem pasuje. Ale třeba v Lucku, Ternopile nebo Rivne funguje. Ještě říkala, že pokud se nepodporovaným regionem jen projede, tak se poplatek 5 hřiven nestrhne, jen v případě, že se člověk zdrží do druhého dne.
Neomezený internet je pouze do 50 GiB, pak se rychlost zmenší na 1 Mbit/s.
Když na účtu nejsou dostatečné peníze na měsíční platbu 70 hřiven, tak se každý den strhne 5 hřiven a k dispozici je: neomezená volání v rámci sítě, 5 minut na jiné operátory, 250 MiB.
Více méně mi tam chybí jen 20 - 50 minut měsíčně do zahraničí pro případ nouze. Ale více lidí začalo letos v ČR používat Telegram, tak je to zase jinak.
No uvidíme jak to bude fungovat a jaké bude pokrytí.
Naposledy upravil(a) GeBu dne pon 07. čer 2021 16:57:38, celkem upraveno 1 x.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Příspěvek od GeBu »

Vodafon si mimo region strhává 10 hřiven (8 Kč) denně.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Příspěvek od GeBu »

Zkušenosti po asi měsíčním používání hlavně dat - volání minimální:
  • Datové pokrytí: Docela slušné. Ale i ve městě často padá na 3G nebo dokonce na 2G (EDGE) - hlavně v budovách. 2G (EDGE) se na moderní služby nedá používat. Na vesnici občas kolísá 3G a 2G (EDGE) nebo jen 2G (EDGE) případně není signál vůbec. Podobně i na hlavních cestách signál padá až k 2G (EDGE). Ale obecně to není o tolik horší než Kyivstar, jak jsem myslel, že bude - většinou se mnou byl i někdo s Kyivstar a často měl pokrytí podobné. Ale byl jsem na místě, kde měl Kyivstar BTS a life si ani neškrtl. Větší vliv se mi zdálo, že má telefon, protože já signál měl iPhone ne.
  • Používání YouTube: Vzhledem k 50 GiB jsem data vůbec neřešil. Na 4G a 3G bez problémů, na 2G (EDGE) nejede. Takže když se jede autem a sleduje YouTube, tak jsou místa, kde se video sekne.
  • VoIP (Odorik): Na 4G a 3G bez problémů. Na 2G (EDGE) jsem myslím nezkoušel.
  • Telegram: Bez problémů.
  • Po vyjetí z "regionu" přijde informační SMS. Vraceli jsme se ve stejný den. Na účtu jsme neměli žádné peníze, takže se nemohly strhnout, ale telefon nic nehlásil a fungoval dál.
  • Pokud po 4 týdnech nezaplatíte, tak se služby bloknou (chodí informační SMS dopředu) a když doplníte jen 5 hřiven, tak se na jeden den aktivují omezené služby: 5 minut volání mimo síť (v rámci sítě neomezeno), 25 MiB (což je v porovnání s 50 GiB tragicky málo.
Celkově mohu říct, že za mne spokojenost a volby nelituji.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Příspěvek od GeBu »

Ještě jeden update. Někteří lidí nebyli z mé volby nadšení, protože volání měli drahé a chtěli, abych volal zpátky.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Sazby operátora life:)> UA Ukrajina

Příspěvek od GeBu »

Tarif zdražil na 90 hřiven (76 Kč), což už se na krátkou cestu (např. 3 dny) nevyplatí. Ale je tu možnost denní platby 7 hřiven (6 Kč), které se strhnou automaticky pokud je na účtě máte a nemáte tam 90 UAH, které by se také strhly automaticky a obnovil by se tarif na 4 týdny. Za to je neomezené volání na Life, 5 minut volání na jiné sítě a 250 MiB na den (během dne jsem si pouštěl videa na YouTube a na limit jsem nenarazil).

Jeden kluk (možná protože volání ze svého čísla měl drahé) mi vždy volal přes Telegram, který tam má opravdu každý.

Na tarifu mi dost vadí spamování pomocí SMS - chodí jich i několik za den :(.

Napříjemnou zkušenost jsem udělal po příjezdu na Ukrajinu, když jsem se vydal neznámou cestou a neměl jsem internet. Přesně nevím proč, ale asi nebylo pokrytí. Navigačka v mobilu neukazovala vůbec nebo jen polohu a nebyla schopna vyhledat cestu.
Odpovědět