Rada: nejvýhodnější mobilní datový tarif?

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
martv
Příspěvky: 44
Registrován: úte 22. led 2013 1:26:57

Rada: nejvýhodnější mobilní datový tarif?

Příspěvek od martv »

Zdravím kolegy,

aktuálně mi bude končit předplacená Vodafone karta, kde byl mobilní internet s FUP 1500MB a podporou LTE za cca 100 Kč měsíčně. Výhodou byla taky možnost aktivovat Vodafone Data Passport za 50 Kč /den a surfovat v rámci toho FUP i v zahraničí. Celé jsem to kombinoval s Odorik callbackem.

Hledám teď za tenhle tarif náhradu, protože za obdobných podmínek už nejde sehnat. Neměl by někdo tip na zajímavou nabídku? Prohledal jsem všechny možné nabídky i srovnávače a niz zázračného jsem neobjevil. Odorik není ideální, cena za 1.5 GB je zhruba stejná jako u Vodafone bez slev a přicházím o možnost LTE a výhodného internetu v zahraničí.

Potřeboval bych:
- aby to mělo vlastní číslo pro příchozí hovory (tedy aby šel callback)
- internet s rozumným FUP, tedy alespoň 500 MB, ideálně však 1000+

Ocenil bych:
- možnost aktivace rozumného tarifu do EU-data, abych nemusel mít šuplík plný dvaceti různých mistních SIM
- kdyby tam šlo zapnout LTE a ještě lépe bylo v síti Vodafone, který má v mé lokalitě LTE pokrytí (tohle ale oželím)

Je mi jedno:
- jestli to bude šedivka, prepaid nebo postpaid
- jestli tam bude nějaký rozumný závazek (do 12m)
- jaká je cena za volání nebo sms

Na lokální internet mi přišel zajímavý studentfone, kde je za 200 Kč 900 MB dat, ale je tam opruz z každoměsíčním dobíjením. Bohužel to zabíjí předražený tarif pro EU data.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada: nejvýhodnější mobilní datový tarif?

Příspěvek od xsouku04 »

Odorik může též pustit LTE již nyní na požádání a roamingové balíčky budou též.

Jinak doporučoval bych využít nějakou neveřejnou nabídku od někoho z vašeho okolí. Hledat neveřejné nabídky na veřejném fóru ale není úplně ono.
Pokud si nějaká šedivka dovolí neveřejné nabídky téměř veřejně nabízet, jsou zde vyhlídky na to, že jako šedivka skončí. Tedy nemusí to být zrovna nejlepší volba.
Každý, kdo má dobrou neveřejnou nabídku, udělá dobře, pokud ji nebude zveřejňovat. :)
Tedy na neveřejné nabídky je nejlepší se poptat ve svém okolí.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Rada: nejvýhodnější mobilní datový tarif?

Příspěvek od Kristovec »

Pokud nemusíte být na netu každý den,pak Internet na den
od slovenské O2.
Za 0,50 €,tedy 14 Kč máte 250 MB,takže 98 Kč za 1 750 MB.
O2.sk účtuje v ČR domácí ceny.
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Rada: nejvýhodnější mobilní datový tarif?

Příspěvek od 5uch »

Kristovec píše:Pokud nemusíte být na netu každý den,pak Internet na den
od slovenské O2.
Za 0,50 €,tedy 14 Kč máte 250 MB,takže 98 Kč za 1 750 MB.
O2.sk účtuje v ČR domácí ceny.
Zajímavé... ale vzhledem k požadavku na vlastní číslo pro příchozí hovory - nebude vadit, že bude slovenské? Tím myslím jako pro reálné volající, tak pro cenu callbacku (Calbback české mobilní číslo <-> O2 Slovensko via Odorik za 3,55 Kč).
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
martv
Příspěvky: 44
Registrován: úte 22. led 2013 1:26:57

Re: Rada: nejvýhodnější mobilní datový tarif?

Příspěvek od martv »

5uch píše:
Kristovec píše:Pokud nemusíte být na netu každý den,pak Internet na den
od slovenské O2.
Za 0,50 €,tedy 14 Kč máte 250 MB,takže 98 Kč za 1 750 MB.
O2.sk účtuje v ČR domácí ceny.
Zajímavé... ale vzhledem k požadavku na vlastní číslo pro příchozí hovory - nebude vadit, že bude slovenské? Tím myslím jako pro reálné volající, tak pro cenu callbacku (Calbback české mobilní číslo <-> O2 Slovensko via Odorik za 3,55 Kč).
SK číslo je problém (přesně kvůli ceně callbacku ze sítě Odorik), stejně jako to, že O2 SK SIM nejde koupit v ČR/z ČR. Ale děkuji za tip.

Pane Soukupe, díky za odpověď, je mi jasné, že s tou šedivkou to nebude snadné, ale třeba se někdo ozve (klidně do PM). Jakmile bude mít Odorik vyřešená data v roamingu, velmi rád si přidám i tuto "datovou" simku ke všem ostatním, co u Vás mám :)
k.hrdina
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 06. zář 2012 11:45:58
Bydliště: Klatovy

Re: Rada: nejvýhodnější mobilní datový tarif?

Příspěvek od k.hrdina »

martv
Příspěvky: 44
Registrován: úte 22. led 2013 1:26:57

Re: Rada: nejvýhodnější mobilní datový tarif?

Příspěvek od martv »

Měl :) a když jsem se díval naposledy, tak ta položka byla úplně vyřazená ze sortimentu... v tom případě vyřešeno, koupím opět toto. Díky moc.
Odpovědět