Na Ukrajině - Volejte a dostávejte zaplaceno

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1528
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Na Ukrajině - Volejte a dostávejte zaplaceno

Příspěvek od Kristovec »

life:) UA má zajímavou službu - za příchozí hovory z jiných sítí dostává uživatel provizi,za 10 minut až 5 UAH,asi 8 Kč,a celkem až 50 UAH kreditu měsíčně.Nemám možnost to vyzkoušet,ale pokud to skutečně tak je,mohl by to být zajímavý příklad pro naše OPy.
http://www.life.ua
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Volejte a dostávejte zaplaceno

Příspěvek od Kabek »

Nic nového. To už tady u jednoho nejmenovaného, a možná i dalších, bylo. Možná ještě je... Myslím, že mu to moc klientů nepřineslo. Dával asi 8 haléřů za minutu...
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Volejte a dostávejte zaplaceno

Příspěvek od MaT »

Nějak mi přijde, že v poslední době se tu informace o tom, co úžasného který operátor nabízí někde na Ukrajině objevují až příliš často. :-) K čemu nám ty informace vůbec jsou? Dřív možná aby lidi viděli, jak je telekomunikační trh jinde ve světě dál a jak nás tady velká trojka odírá - ale teď v poslední době si říkám - Odorik s tím asi nic moc neudělá, jeho vyjednávací pozice ve vztahu k velkým operátorům moc silná není. A tak už je to pro nás ostatní akorát pro zlost. :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8162
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volejte a dostávejte zaplaceno

Příspěvek od xsouku04 »

MaT píše:Nějak mi přijde, že v poslední době se tu informace o tom, co úžasného který operátor nabízí někde na Ukrajině objevují až příliš často. :-) K čemu nám ty informace vůbec jsou? Dřív možná aby lidi viděli, jak je telekomunikační trh jinde ve světě dál a jak nás tady velká trojka odírá - ale teď v poslední době si říkám - Odorik s tím asi nic moc neudělá, jeho vyjednávací pozice ve vztahu k velkým operátorům moc silná není. A tak už je to pro nás ostatní akorát pro zlost. :-)
Přidávám se k tomu.
Jinak bych ještě přidal nějaké informace o Life. Life je spíše menšinový mobilní operátor a to přitom není žádný nováček. Naprostá většina lidí má na Ukrajině Kievstar, druhý je MTS. Kievstar má prý lepší pokrytí v horských a opuštěných oblastech, takže část lidí nemá volbu. Proč ale operátora Life používá poměrně málo lidí, když je tak výhodný? A to není Life žádný nováček.

Částečně je to možná klam, protože lidi, kteří používají Odorik, jsou často právě z Karpat, kde musí používat Kievstar a nemají ani přístup k internetu. Lidé z města si možná ve větší míře poradí bez Odorika.
Uživatelský avatar
srsen
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 11. říj 2012 16:15:59

Re: Volejte a dostávejte zaplaceno

Příspěvek od srsen »

No já bych řek, že tyhle provize prvně musí jednomu vytáhnout z kapsy aby je druhýmu mohli dat, takže to má určitě špatný vliv na cenu hovoru pro volajícího a není o co stát. Těžko to bude op dotovat ze zisků jako nějakou charitu. At raděj sníží cenu volání než takový pochybný vracení provolanýho kreditu. Skoro mi to připomíná princip dotací - všem vezmeme prachy na daních a pak pár vybranejm z nich vrátíme něco málo zpět - to co zbyde po průchodu přes tisíce úředníků :)
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Volejte a dostávejte zaplaceno

Příspěvek od ViR »

Kristovec píše:life:) UA má zajímavou službu - za příchozí hovory z jiných sítí dostává uživatel provizi,za 10 minut až 5 UAH,asi 8 Kč,a celkem až 50 UAH kreditu měsíčně.Nemám možnost to vyzkoušet,ale pokud to skutečně tak je,mohl by to být zajímavý příklad pro naše OPy. http://www.life.ua
Pán bůh s námi a zlé pryč!!! To u nás bylo docela dlouho u ha-loo a u Mikrotechu a samozřejmě to křivilo trh a zvyšovalo průměrné náklady. Operátoři to pokrývali z terminačních poplatků za příchozí hovory. Ty ovšem klesly na zlomek původní výše, takže by to skutečně muselo být provozováno tak, že co jedněm za příchozí hovory dám, to bych musel jiným za odchozí hovory vzít, neb peníze se na účtech operátorů samovolně nelíhnou.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Volejte a dostávejte zaplaceno

Příspěvek od GeBu »

Life byl hodně v kurzu na Krymu.
Podobné podmínky jako má Life má i Kyivstar a MTS a tak není důvod přecházet. Kyivstar byl asi nějak první nebo co. Před 10 lety byl naprosto dominantní a když se chtěl někdo někam dovolat, tak musel mí Kyivstar, ale lidi měli další SIMky na levné volání mezi sebou, protože Kyivstar měl mizerné podmínky. Časem byl dotlačen podmínky přizpůsobit, aby mu lidi neutekli.
Chvilku jsem tápal, co je myšleno těmi horskými oblastmi, protože to je na Ukrajině něco dost mimořádného až jste pak uvedl ty Karpaty. Jak je Ukrajina velká tak má regionální zvyklosti. V mobilních komunikacích je sjednocujícím prvkem Kyivstar. Regionálně to může být jinak. V Rivnomu je lidí s Life minimum, kdežto na Krymu hodně. V Rivnomu jede zase MTS. Tomu "krajovému" rozdělení odpovídá i jak to mají operátoři. Při výběru tarifu je třeba zvolit oblast, protože ne všechny tarify operátora jsou dostupné ve všech oblastech.
xsouku04 píše:Jinak bych ještě přidal nějaké informace o Life. Life je spíše menšinový mobilní operátor a to přitom není žádný nováček. Naprostá většina lidí má na Ukrajině Kievstar, druhý je MTS. Kievstar má prý lepší pokrytí v horských a opuštěných oblastech, takže část lidí nemá volbu. Proč ale operátora Life používá poměrně málo lidí když je tak výhodný ? A to není Life žádný nováček.
Kristovec
Příspěvky: 1528
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Volejte a dostávejte zaplaceno

Příspěvek od Kristovec »

Oni mají dokonce pro každou oblast jiný tarifní program,netýká se to všech,ale některé tarify jsou určeny jen pro jednu konkrétní oblast.
Asi to trochu přeháním s četností tohoto tématu,ale dělám to i proto,že se mi hodí či mohou hodit postřehy a názory těch,kteří uź mají nějaké osobní zkušenosti s danou zemí.
Souhlasím,je to pro zlost takováto srovnávání,a což teprve cena benzínu,16 UAH/litr,asi 25 Kč,kolegové v práci skoro vyletěli z kůže.

Dost jsem se nad mnohým zamýšlel,a asi budu přemýšlet ješte dáĺ.
Díky všem za postřehy a mínění o tématu.Byl jsem tam poprvé .
Odpovědět