Virtuální operátor Levná simka

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od xtonda »

To je tak supertajné, že nemůžeš napsat jak konkrétně přes kterého konkrétního operátora této ceny mohu dosáhnout?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od Pitomec »

Petr67s píše:Data na mobilu neřeším, ani u sebe ani u svých rodičů kterým je oběma víc jak 73let.
Ten Kaktus je zajímavej hlavné kvůli tomu účtování 1+1 pro krátké hovory. Přenos čísla je zdarma, odchod taky, jen se platí 100,-Kč za novou SIM. Jak ale píše xtonda, komunikace pouze přes Facebook nebo na webu mě také nevyhovuje a už vůbec není schůdná pro starší lidi. Například pro moje rodiče je nemožná i když net doma mají. Stejně tak by pro ně nebylo jednoduché dobíjení kreditu. Jsem rád že se mi podařilo jim pomoct na dálku nastavit inkaso pro součastného operátora aby se nemuseli o nic starat.
A jak je to s tím Callbackem, výsledná cena se skládá ze dvou cen, za dva hovory z internetu na mobil. Jeden mě stojí 0,59 a druhý 0,28. Každý hovor je přes jiného VoIP operátora, proto ta rozdílná cena. Samozdřejmě že by bylo lepší 0,28+0,28 ale tento operátor neumožňuje dva součastné hovory z jedné linky jako Odorik. Respektive umožňuje ale účtuje to potom jinak, takže cena je nakonec stejná jako u Odorika (1,18).
Všechno se dá nastavit v Rychlých kontaktech, takže z mobilu pak stačí jen prozvonit...

P.S.: Když jsem asi před rokem u toho druhého operátora začínal, cena na mobil byla 0,14Kč
Ke Kaktusu není FB úplná nutnost, de facto koupím jejich SIM (za stovku, to souhlasí, ale v této výši mám kredit), dám do telefonu, dle přiloženého tištěného návodu pošlu SMS pro aktivaci a toť vše, nevím co bych tak nutného s nimi řešil. A dobíjet můžu klasicky jako TM, tj. přes SAZKA terminály, v bankomatech, na prodejně TM apod.
Obrázek
Petr67s
Příspěvky: 14
Registrován: stř 28. zář 2011 22:14:31

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od Petr67s »

Ne není to tajné, jen jsem to nepovažoval za důležité :) Podívej se sem: https://www.browsercalls.com

Jen doplním:
- účtování 60+60
- funguje to jako předplacenka takže tam po zaregistrování pošleš peníze (min $10,-) a pak můžeš volat (jako u Odorika)
- kredit nepropadá ani tam není žádná povinná konzumace
- odchozí hovory pouze z netu (PC, chytrý mobil na WiFi nebo s daty, pevný přístroj přes VoIP modem apod.)
- můžeš si nastavit až 5 mobilních čísel pro odchozí hovory které budou SMSkou ověřeny a pak je můžeš kdykoli na netu měnit
- příchozí (přístupové) telefonní číslo nastavit nejde, nemáš ho, prostě neexistuje, takže ti na to nikdo nikdy nezavolá
- cena volání se občas a bez jakéhokoliv upozornění může změnit, zatím se změnila pouze směrem nahoru, tak jako kurz :cry:
- SMS jsou cca za 1,-Kč ale zkoušel jsem to 2x a ani jednou nepřišla a stěžovat si nemáš kde, není tam telefon ani mail ani FB
- podrobné vyúčtování hovorů je online na jejich stránkách
- poslat tam kredit je nejlevnější přes PayPal, i tak ale dolar kreditu po rozpočítání poplatků výjde na cca 33,-Kč
- ale furt se to vyplatí, hlavně pro dlouhý hovory, zatím...
Petr67s
Příspěvky: 14
Registrován: stř 28. zář 2011 22:14:31

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od Petr67s »

Pro: Pitomec
Že na té SIMce je ta stovka kredit, to jsem někde asi přehlédnul, příjemná informace.
A s tím dobíjením je to stále problém, rodiče jsou starší, bydlí na vesnici, autem už nejezdí a v obci nemají nic z toho co jsi napsal. Nejbližší bankomat, Sazka nebo cokoli kde by to šlo je cca 6-7 Km autobusem. Taťka by to možná ještě technicky zvládnul ale nemůže jezdit autobusem a mamka cestu autobusem zvládá ale nezvládla by bankomat. Nevím jak to probíhá v tě Sazce, tam možná jo. Fakt prekerka...
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od Pitomec »

To je pak ovšem problém všech předplacenek (nejenom Kaktusu) a vyřeší to jedině tarif. Nebo někdo, kdo se o to rodičům postará. Což by zase neměl být takový problém, ne? :)
Obrázek
Petr67s
Příspěvky: 14
Registrován: stř 28. zář 2011 22:14:31

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od Petr67s »

Jelikož bydlím o 200 Km jinde tak to problém je.
Teď mají tarif od OneMobile jak jsem psal výše a všechno včetně inkasa jsem na dálku zvládnul, ale vzhledem k tomu jejich novému 30,-Kč poplatku uvažujeme o portaci. Měli tam za poslední rok měsíční faktury za 3 až 50,-Kč za dva telefony a ten poplatek by s cenou pěkně pohnul (+60,-Kč za každý měsíc). Hodně volají přes VoIP Odorik i ten Browsercalls. Kaktus mě podmínkami docela zaujal, jen to nešťastné dobíjení. Škoda že to nejde platit převodem z účtu na účet nebo nejlepší by bylo nastavit inkaso, to by taťka zvládnul. Třeba i tak že by se tam dal nějaký kredit a inkasem by se automaticky udržoval na nějaké výši. Nebo jsem to také někde přehlédnul?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od Pitomec »

To moc nechápu - jestli má někdo roční útratu v řádu stokorun, tak přece není problém, abys jednou za rok zašel někam k bankomatu (do Sazky, na prodejnu) a tam to dobil. Navíc o zůstatkovém kreditu se lehce dozvíš, když se přihlásíš na webových stránkách Kaktusu, což si myslím není problém udělat preventivně cca jednou za kvartál a v případě potřeby dobít okamžitě. Ale to je samozřejmě pouze moje vize, protože telefon rodičů mám pod svým účtem a hovory hradím, takže možná je můj pohled na věc díky tomu trochu zkreslený :)
Obrázek
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od xtonda »

U Kaktusu se snad dá kontrolovat stav kreditu přes web a dobíjet platební kartou, ano není to automatické, ale pokud jim nabiješ dost, stačí to jednou za čtvrt roku zkontrolovat a případně dobít.

Browsercalls - Dellmont klon, 0,0085 €/ min na mobil není špatná cena, ale nemůžu tam najít jestli a kolik je sestavovací poplatek pokud bych chtěl callback přímo přes ně bez kombinace s Odorikem.
Petr67s
Příspěvky: 14
Registrován: stř 28. zář 2011 22:14:31

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od Petr67s »

S mýma rodičema a s dobíjením kreditu to není tak jednoduchý, možná jsem to špatně napsal, možná jste to špatně pochopili. To je jedno, nechme to být.

Pro: xtonda
"Browsercalls - Dellmont klon, 0,0085 €/ min na mobil není špatná cena, ale nemůžu tam najít jestli a kolik je sestavovací poplatek pokud bych chtěl callback přímo přes ně bez kombinace s Odorikem."
Sestavovací poplatek se tam neplatí protože není za co. Hovory nesestavují, ale to jsem tady už psal. Callback můžeš udělat jedině v kombinaci s jiným operátorem který to umožňuje tak jako to dělám já, přes ně to nejde ale přes Odorik to bez problémů funguje. Tam jde jen zpětný hovor, ale vždycky jen z netu na pevnou nebo na mobil. Ale jen jeden hovor, ne callback jako znáš z Odorika. Jak jsem psal, neumožňují dva součastné hovory z linky (umožňují ale za jinou cenu a v ceníku ani nikde jinde to není), oni o tom nikde nepíšou ale já to mám vyzkoušený a zaplacený (4x) ...
Odpovědět