Virtuální operátor Levná simka

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od Kristovec »

No,z těch balíčků naruby jsem trochu na větvi,ale proč to nevyzkoušet.Já bych testnul roam,CZ i mzn mám zatím od Vodafonu,ale na podzim už budu muset začít přemýšlet o jiném řešení,a to bych viděl ve VoIP,takže databalíčky i v roamingu i v ČR.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od xsouku04 »

tom_speedy píše:Za sebe bych byl pro poslední možnost. Byl by to sice balíček naruby, ale dejme tomu vždy poslední den v měsíci (případně 1. nevím jak by se to nastavilo) by se odečetl balíček a zároveň vrátily peníze za provolané minuty.

Ještě bych se přimlouval teď za jednu věc. Oddělit toto téma do samostatného (nemotat to k dalšímu virtuálovi). A ještě popsat trochu co a od kdy se chystá. Tolik můj názor. Díky
Souhlasím. Založil jsem nové vlákno. Tedy ohledně balíčkování minut a SMS na Odorik.cz přispívejte prosím zde http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=3144
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od LubosD »

xsouku04 píše:Oboje. Roamingové by se měly stihnout snad do léta.
Myslí se tím i datové roamingové? Protože tohle a 500MB balíček v ČR jsou asi to jediné, co mi schází.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od xsouku04 »

Ano, datové roamingové jsou v plánu do léta.
Vylepšení u datových v ČR by mělo být už od 1.4.
Petr67s
Příspěvky: 14
Registrován: stř 28. zář 2011 22:14:31

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od Petr67s »

Pokud chcete volat co nejlevněji a provoláte měsíčně jen málo minut (důchodci atd.) tak zkuste tohle: https://cezonline.cez.cz/irj/portal
Je jim jedno kolik provoláte, jen musíte alespoň jednou za tři měsíce uskutečnit hovor nebo odeslat SMS. Faktury posílají jen pokud je provolaná částka vyšší jak 100,-Kč takže je teoreticky možné že Vám ji pošlou jednou za několik let :-)
V základu stojí volání do všech sítí 2,20 a SMS 1,20. Nabízí ale i balíčky kterými se to zlevňuje. Neúčtují žádný paušál ani nemají žádnou "povinnou konzumaci".
Já z mobilu moc nevolám všechno zvládám z VoIP Odorik, mobil mám hlavně na příjem nebo kdyby se něco dělo a nebyl jsem na netu, takže mě tento tarif maximálně vyhovuje.
Do nedávna jsem měl mobil u OneMobile s tarifem "Dohoda na jedničku bez závazku" ale vypověděli mi smlouvu (prostě mě sprostě vyhodily). Důvod mě sice neoznámily ale podle mě to bylo proto že jsem měl za poslední rok útratu 97,-Kč. U ČEZu jim to nevadí, přímo na to jsem se ptal operátorky na zákaznické lince i pracovnice na jejich prodejním místě kde jsem si byl pro SIM kartu (mají je naštěstí i ve městě kde bydlím - Náchod).

P.S.: pro admina: Není to reklama, jen vlastní zkušenost. Pokud se Vám to nezdá tak to klidně smažte.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od xtonda »

Sice nevím jak to souvisí s tématem Levná simka, ale taky mám ČEZ a Odorik používám na VoIP a callback, takže mám SMS za 1,20, přes callback hovor za 1,20 a žádnou minimální konzumaci.

ČEZ vyúčtování posílá každý měsíc, ale nedoplatek pod 100 Kč se převádí do dalšího měsíce, takže sem tam už rok a tři čtvrtě a ještě jsem jim nezaplatil ani korunu.

OneMobile jede stejně jako Odorik přes GTS, a to si účtuje udržovací poplatek za SIM, takže ti, co provolají pětikačku za měsíc, jsou proděleční, byla jen otázka času kdy se jich OneMobile zbaví, já to předpovídal od samého začátku.
Petr67s
Příspěvky: 14
Registrován: stř 28. zář 2011 22:14:31

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od Petr67s »

Možná jsem to nenapsal úplně jasně, ale ten kdo četl celé toto vlákno tomu myslím rozumí.
Také jsem se snažil komunikovat s někým z "Levná simka" ale nějak se mi nedařilo a na jejich stránkách postrádám spoustu informací. Takže když nekomunikují už teď když nejsem jejich zákazníkem tak jak by to vypadalo kdybych byl jejich zákazníkem a nastal nějaký problém. Proto jsem k nim nešel a našel jsem jinou variantu, jiného vyrtuála se kterým jsem zatím spokojený a ty to potvrzuješ, za což jsem rád.
Někdo se tady také ptal (i když to bylo asi před půl rokem) na něco v tom smyslu že moc nevolá a i poplatek u Odorika by mu náklady na telefon zněkolikanásobil, takže i to souvisí s "Levná simka" a i s "ČEZ" o kterých jsem psal.
Callback z mobilu na mobil mě vychází na 0,87Kč (0,59+0,28) protože to kombinuju ještě s jiným VoIP operátorem, ten ale bohužel neumožňuje dva hovory součastně ani callback z mobilu na mobil. SMS jsou z Odorika za korunu, ale než se s tím datlovat tak radši zavolám a ještě mě to vyjde levněji (no, vždycky taky né :lol: ).
Jo, jo, "OneMobile" si od minulého měsíce účtuje 30,-Kč měsíčně za vedení SIMkarty, takže pokud se volá opravdu málo tak je to o hodně dražší než Odorik.
Každopádně každý si musí vybrat sám podle toho co mu vyhovuje.
Pravda ale je že všelijakých "neomezených" a podobných tarifú pro lidi co volají hodně je dneska všude spousta, jen tarify pro nás co voláme málo se hledají opravdu těžko...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od xsouku04 »

Pokud bych měl doporučit něco pro ty, co volají opravdu minimálně, tedy Odorik nevyjde nejlépe, sympatický je mi Kaktus.
https://www.mujkaktus.cz

Stačí dobít jednou za rok 50 Kč, přenos čísla zdarma. Hlavně ale má účtování 1+1 a možnost data účtovat podle přeneseného množství 1Kč=1MB. Cena 2,50 Kč/min, ale pro opravdu krátké hovory asi efektivnější než callback díky účtování po vteřině. Pravda, účtování dat není po 1 KB jako u Odorik.cz, ale po 100 KB. Tedy každé i sebemenší připojení stojí alespoň 0,10 Kč.
A pro hovory, které by se mohly natáhnout, zavoláte raději callbackem. Callback můžete objednávat pohodlně přes data.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od xtonda »

Jak se dá volat callbackem z mobilu na mobil za 0,87Kč (0,59+0,28)?

V době kdy sem přešel k ČEZu mi na Kaktusu zásadně vadilo, že jediná komunikace s nimi byla výhradně přes Facebook. Navíc sazba za minutu, za SMS i minimální konzumace/dobití je nižší u ČEZu, výhoda Kaktusu je účtování po sekundách a data počítaná po 1 MB, ČEZ má jen balíčky.
Petr67s
Příspěvky: 14
Registrován: stř 28. zář 2011 22:14:31

Re: Virtuální operátor Levná simka

Příspěvek od Petr67s »

Data na mobilu neřeším, ani u sebe ani u svých rodičů kterým je oběma víc jak 73let.
Ten Kaktus je zajímavej hlavné kvůli tomu účtování 1+1 pro krátké hovory. Přenos čísla je zdarma, odchod taky, jen se platí 100,-Kč za novou SIM. Jak ale píše xtonda, komunikace pouze přes Facebook nebo na webu mě také nevyhovuje a už vůbec není schůdná pro starší lidi. Například pro moje rodiče je nemožná i když net doma mají. Stejně tak by pro ně nebylo jednoduché dobíjení kreditu. Jsem rád že se mi podařilo jim pomoct na dálku nastavit inkaso pro součastného operátora aby se nemuseli o nic starat.
A jak je to s tím Callbackem, výsledná cena se skládá ze dvou cen, za dva hovory z internetu na mobil. Jeden mě stojí 0,59 a druhý 0,28. Každý hovor je přes jiného VoIP operátora, proto ta rozdílná cena. Samozdřejmě že by bylo lepší 0,28+0,28 ale tento operátor neumožňuje dva součastné hovory z jedné linky jako Odorik. Respektive umožňuje ale účtuje to potom jinak, takže cena je nakonec stejná jako u Odorika (1,18).
Všechno se dá nastavit v Rychlých kontaktech, takže z mobilu pak stačí jen prozvonit...

P.S.: Když jsem asi před rokem u toho druhého operátora začínal, cena na mobil byla 0,14Kč
Odpovědět