Neomezené volání Vodafon - čtyři sim za 1499 Kč/měsíc

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Neomezené volání Vodafon - čtyři sim za 1499 Kč/měsíc

Příspěvek od xsouku04 »

No ještě bych chtěl upřesnit, že v podstatě existují dva úplně různé druhy hovorů.

1)
Potřebuji někomu zavolat a něco s ním domluvit - sjednat schůzku, něco konkrétního se zeptat, objednat se a pod. Zde nemá smysl, abych si mobil půjčoval. Hovory jsou ale obvykle krátké, tedy minutová sazba mne nemusí tolik trápit.

2)
Jiný typ hovoru je, když se nudím - mám volno - druhý taky a chci si s někým půl hodiny nebo déle o něčem, co nehoří, prostě pokecat. Zde nevadí, když volám z jiného nebo dokonce půjčeného čísla, nechám se spojit přes zpětné volání, nebo si dokonce kvůli tomu pustím počítač (typicky uživatel Skypu), nebo dokonce někoho požádám, aby mne spojil zdarma přes konferenci. Mám dost času to volanému vysvětlit, proč zrovna volám z jiného čísla a mimo jiné pokecat i o jiných věcech. Že by tedy volal nazpátek na špatné číslo nehrozí. Možná úspora u těchto typu hovorů je mnohonásobně vyšší, tedy mám větší motivaci.

Jsou lidi, co téměř nemají hovory typu 2) a jsou lidi kteří mají hlavně hovory typu 2). Já osobně mívám hovory obou typů, ale odchozí hovory typu 2 dělám v podstatě výhradně doma/v kanceláři přes VoIP a vyhovuje mi to.

Tedy na běžný hovor nemá smysl si půjčovat něčí mobil, ale o víkendu si půjčit taťkův a to třeba i služební mobil na dlouhý odpolední pokec - to může být docela dobrý nápad a znamenat značnou úsporu.

Na konference jsem naučil svoji mámu, která dlouze vykecává s tetou, babičkou a sestrou. Aby měly všechny neomezené volání, by ale u nich byl naprosto nevyužitý luxus. "Neomezené volání" je pro ně jen 3000 minut v síti Odorik za 110 Kč/měsíc v rámci Odorik, které ani při využívání konferenčních hovorů nespotřebují.
Chce to ale trošku osvětu, často je totiž ve třech nebo čtyřech lepší zábava než ve dvou.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Neomezené volání Vodafon - čtyři sim za 1499 Kč/měsíc

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:No ještě bych chtěl upřesnit, že v podstatě existují dva úplně různé druhy hovorů.

1)
Potřebuji někomu zavolat a něco s ním domluvit - sjednat schůzku, něco konkrétního se zeptat, objednat se a pod. Zde nemá smysl, abych si mobil půjčoval. Hovory jsou ale obvykle krátké, tedy minutová sazba mne nemusí tolik trápit.

2)
Jiný typ hovoru je, když se nudím - mám volno - druhý taky a chci si s někým půl hodiny nebo déle o něčem, co nehoří, prostě pokecat. Zde nevadí, když volám z jiného nebo dokonce půjčeného čísla, nechám se spojit přes zpětné volání, nebo si dokonce kvůli tomu pustím počítač (typicky uživatel Skypu), nebo dokonce někoho požádám, aby mne spojil zdarma přes konferenci. Mám dost času to volanému vysvětlit, proč zrovna volám z jiného čísla a mimo jiné pokecat i o jiných věcech. Že by tedy volal nazpátek na špatné číslo nehrozí. Možná úspora u těchto typu hovorů je mnohonásobně vyšší, tedy mám větší motivaci.

Jsou lidi, co téměř nemají hovory typu 2) a jsou lidi kteří mají hlavně hovory typu 2). Já osobně mívám hovory obou typů, ale odchozí hovory typu 2 dělám v podstatě výhradně doma/v kanceláři přes VoIP a vyhovuje mi to.

Tedy na běžný hovor nemá smysl si půjčovat něčí mobil, ale o víkendu si půjčit taťkův a to třeba i služební mobil na dlouhý odpolední pokec - to může být docela dobrý nápad a znamenat značnou úsporu.

Na konference jsem naučil svoji mámu, která dlouze vykecává s tetou, babičkou a sestrou. Aby měly všechny neomezené volání, by ale u nich byl naprosto nevyužitý luxus. "Neomezené volání" je pro ně jen 3000 minut v síti Odorik za 110 Kč/měsíc v rámci Odorik, které ani při využívání konferenčních hovorů nespotřebují.
Chce to ale trošku osvětu, často je totiž ve třech nebo čtyřech lepší zábava než ve dvou.
Hovory typu 1.,i zde jsou výjimky,kdy se pujčení si mobilu vyplatí. I na 1 minutu,když třeba ta minuta normálně stojí 20 a víc Kč,např. na Kubu,ale z balíčku Volania svet O2.sk vyjde tatáž minuta na 0,12€,tedy asi 3,50 Kč. A ušetřených 16,50 Kč mám na kávu se zákuskem. A takových výjimek kdy se to i zde vyplatí,je víc - volání na 8xx z Odoriku nebo GSM atd.
vpe
Příspěvky: 86
Registrován: ned 04. bře 2012 3:23:10

Neomezené volání Vodafon - čtyři sim za 1499 Kč/měsíc

Příspěvek od vpe »

No jo ale kdo si to ma pamatovat? Ten kdo vola na Kubu kazdou chvili?
Kristovec píše:
Pitomec píše:Prostě reklamština...
No,ne tak úplně.Já mám dojem,že Vodkafone,jak jsem ho přejmenoval,teď maže nejlépe.Právě včera jsem tady v Čadci,SK,testnul Roaming na den,za 69 Kč jsem vyjel všech 100 MB a odchozími hovory provolal asi 80 minut,tak málo jen proto,že jsem neměl víc času.Přesto to ale vyjde velmi levně.Právě díky svému neomezenému tarifu doma mohu neomezeně volat i venku,byť jen v rámci navštívené země a do Čech.
Takže k tomu domácímu neomezenému tarifu je dobré přičíst i tuto výhodu.
apo vyjeti dat v Cadci v roamingu data fupnou a/nebo stopnou? Resp. zamezi se ctovani dalsiho balicku a pocitany h dat?
Odpovědět