Stránka 1 z 1

Rozesílání hromadných sms

PříspěvekNapsal: čtv 14. kvě 2015 10:14:57
od forum2008
Zdravím,
poradí někdo, jak rozesílat hromadné informační sms?
Jednalo by se o 100 až 500 sms pro regsitrované zákazníky.
Jde mi o nějaké návrhy, zda přes Voip operátora nebo použitím SIM karty. Případně jaký hardware, a samozřejmě co nejlevněji.
Díky

Re: Rozesílání hromadných sms

PříspěvekNapsal: čtv 14. kvě 2015 11:41:21
od Kristovec
Se slovenskou O2 posíláte neomezeně do celé EU za 6 €/měsíc,i z prepaid karty.V ČR totiž účtují domácí sazby i balíčky.
SIM koupíte tam,ale kredit dobíjíte přes SMS i odsud.

Re: Rozesílání hromadných sms

PříspěvekNapsal: čtv 14. kvě 2015 17:30:01
od Zedna
Pri vyuziti SMS pres Odorika lze pouzit API
http://www.odorik.cz/w/api:sms
to znamena, ze je mozne si udelat vlastni aplikaci, ktera bude odesilat SMSky pres ucet Odorik.

Existuje i nekolik aplikaci pro posilani SMS, ktere Odorik API podporuji:
http://www.odorik.cz/w/api:programy

Cena jedne takoveto SMSky pres Odorik je v soucasnosti 1Kc.

Re: Rozesílání hromadných sms

PříspěvekNapsal: pát 22. kvě 2015 15:18:26
od bm0
Dobry den,
take bych potreboval poradit, jake jsou moznosti pro odesilani hromadnych SMS. Jednalo by se o konfirmace objednavek pro registrovane zakazniky. Potrebuji, aby to bylo provazano s online systemem. Pohybujeme se v radu 1000SMS/den. Jake jsou zpusoby a ceny?
Dekuji.

Re: Rozesílání hromadných sms

PříspěvekNapsal: pát 22. kvě 2015 17:23:33
od xsouku04
bm0 píše:Dobry den,
take bych potreboval poradit, jake jsou moznosti pro odesilani hromadnych SMS. Jednalo by se o konfirmace objednavek pro registrovane zakazniky. Potrebuji, aby to bylo provazano s online systemem. Pohybujeme se v radu 1000SMS/den. Jake jsou zpusoby a ceny?
Dekuji.

Doporučuji si pořídit několik simkaret, které mají balíček neomezených SMS. Vyjde to tak nejlevněji. Neomezeně v reklamštině neznamená neomezeně ve skutečnosti, proto doporučuji těch simkaret několik a zátěž rozdělit. Nerozdělujte zátěž náhodně ale tak, že každá simkarta by prostě obsluhovala jisté zákazníky nebo předčíslí.
Důležité je, aby na stejné číslo posílali pokud možno vždy přes stejnou simkartu. Je to tak lepší jak pro zákazníka samotného, tak pro statistickou analýzu mobilního operátora, kterou dělá, aby se rozhodl, jestli simkartu zablokovat, a jakou si vymyslí záminku.

Na jednu "neomezenou" SIM nedoporučuji více jak 5000 SMS, hranice, kdy je pravděpodobné, že se něco stane, je cca 10 000 SMS/sim. Např. O2 to může začít účtovat (má to ale v podmínkách, tedy chová se nejférověji), ostatní SIM mohou zablokovat a hrát si na mrtvého brouka.
Záminkou je vágní formulace, že není dovoleno automatizované hromadné odesílání. To ale nejsou schopni/ochotni přesně definovat.
Nebo též bývá záminka v tom, že Vás falešně nařknou ze spamování.

Ve skutečnosti jim ale vadí množství odeslaných SMS z jedné simkarty za dané období a důvody zablokování jsou jen výmysly. Je dobré si nastudovat popisky malými písmenky a ptát se předem, zda-li je dané použití dovoleno, a kde je přesně hranice. Na to operátoři nechtějí odpovídat, ale preventivně bych si takovou korespondenci schoval, kdyby později vyrukovali s nějakou pokutou.

SMS lze odesílat pomocí USB klacíků za pár stovek přímo z počítače.
Pomocí USB hubu můžete připojit klacíků, kolik chcete. Můžete dokonce zpracovávat i případné odpovědi.

Jiná možnost je si na to pořídit levné android telefony a nahrát do nich aplikaci na SMS. SMS pak zadávat přes API pomocí WIFI spojení.

Jiná možnost je odesílat přes API např. odorik.cz , tam se ale nelze dostat na žádnou opravdu zajímavou cenu. Problematické je také zpracovávání odpovědí a fakt, že za případné odpovědi zaplatí pomatený zákazník zvýšenou sazbu jako za sms na pevnou. API je dobré mít nachystané jako záložní řešení.
Pokud se někde na zajímavou cenu za doručování SMS přes API dostanete, pravděpodobně je to nespolehlivé přes bílé koně a sim s neomezenými balíčky SMS. Takto se to ale přeprodávat nesmí.

Hodně dlouho to používala např. FIO banka, nyní ale SMS s potvrzovacím kódem přijdou také z nesmyslného krátkého čísla shortcode. FIO ale mohla dostat podstatně lepší cenu, než na jakou dosáhneme my nebo vy.

Tedy je to Kocourkov.

A SMS odeslané přes zahraniční služby mohou zahazovat - není to spolehlivé a také je to poměrně drahé.

Pokud máte s neomezenými SMS i neomezené volání můžete si přesměrovat příchozí hovory na nějaké číslo, kde to bude opravdu někdo zdvihat - a to třeba i pevné VoIP číslo. Pomatený zákazník, který volá zpět se tak dovolá.

Re: Rozesílání hromadných sms

PříspěvekNapsal: úte 26. kvě 2015 18:59:00
od bm0
Moc dekuji za vycerpavajici odpoved!

Re: Rozesílání hromadných sms

PříspěvekNapsal: čtv 22. bře 2018 17:15:42
od Brumd@
Zdravím. Osobně doporučuji GoSMS.
SMS zpráva začíná na 0,79,- Kč, při větším objemu pak jdou s cenou dolů, záleží na domluvě s jejich podporou. SMS zprávy lze posílat jak z administrace účtu, který si u nich založíte, tak mají i API. Ta administrace je hodně intuitivní. Nahrajete manuálně (bud ručně nebo přes soubor) kontakty, dobijete kredit jaký chcete, napíše zprávu a můžete odeslat.
Se službou osobně nemám problém, vždy mi odešly všechny zprávy bez prodlevy, takže pro váš objem dat bych to doporučoval. Navíc se k ničemu nevážete, pouze dobijete kredit a můžete poslat. Za mne ideál.
Pokud by to bylo pro vás nebo i jiné ještě aktuální, tak tuhle bránu můžete zkusit.

Ať se daří! B.