Agresivní Tarifomat

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Agresivní Tarifomat

Příspěvek od Kristovec »

Poprvé a naposledy jsem si tam ze zvědavosti prohlížel,co to je zač,a v rámci propočtu výhodnosti tarifů jsem zadal i své VF číslo.Doslova okamžitě následoval hovor,vedený velice nátlakovým způsobem,kdy mne operátor zahrnul spoustou výkladu aniž by mne pustil ke slovu,a okamžitě chtěl sepisovat "výhodnou" smlouvu na jiný tarif.
Stručně a jasně - TELEFONNÍ ŠMEJD !!!!!
Zážitek doslova otřesný.Ani v nejmenším jsem nečekal něco takového.
Proto si cením Odorika,že u něj mám vedle výhodných cen i NAPROSTOU SVOBODU A VOLNOST BEZ JAKÉHOKOLI NÁTLAKU.
Proto,až mi v prosinci skončí smlouva u Vodafonu,uvažuji jako o jedné možnosti dlouhodoběji využívat jeho 10 GB internet,pokud nevezmu 5 GB od O2.SK,raději si připlatím,ale zůstanu nesvázaný a bez nátlaku.
Bonerix dá 10 GB za 499 Kč,ale s automatickým prodlužováním 12 měsíční smlouvy,já ovšem dám přednost volnosti u Odorika a O2.SK !
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Agresivní Tarifomat

Příspěvek od 5uch »

Tarifomat (jako porovnávač tarifů) byl zajímavý projekt, ale rychle se to zvrhlo v kanál přímého prodeje (tahle myšlenka asi byla i u samého zrodu, ale ne veřejně přiznaná).

Jednou mi volal někdo s nabídkou levnějšího volání (nebyl to tarifomat, ale Centropol nebo PRE).
Zajímavé bylo, jak se během našeho hovoru role otočily - operátorovi na telefonu jsem řekl, za kolik volám, že je to s Odorikem a Odepišem od Vodafonu a vysvětlil, co je VoIP. Operátor vypadal velmi nalomeně. :D
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Agresivní Tarifomat

Příspěvek od Kristovec »

5uch píše:Tarifomat (jako porovnávač tarifů) byl zajímavý projekt, ale rychle se to zvrhlo v kanál přímého prodeje (tahle myšlenka asi byla i u samého zrodu, ale ne veřejně přiznaná).

Jednou mi volal někdo s nabídkou levnějšího volání (nebyl to tarifomat, ale Centropol nebo PRE).
Zajímavé bylo, jak se během našeho hovoru role otočily - operátorovi na telefonu jsem řekl, za kolik volám, že je to s Odorikem a Odepišem od Vodafonu a vysvětlil, co je VoIP. Operátor vypadal velmi nalomeně. :D
Takže Vám "svobodu slova a projevu" milostivě ponechal.To já jsem takové štěstí neměl.Navíc,volal z mobilního čísla,taky divné,obvykle volají z pevné linky.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Agresivní Tarifomat

Příspěvek od Kristovec »

Tak,právě jsem měl další komerční hovor,naštěstí korektnější,než ten první,ale za to ze zahraničí.Na mé O2.SK číslo se dovolala operátorka nějakého partnera slovenského T-Mobilu a nabízela mi balíček bezplatného volání,zřejmě po přenosu čísla od O2 k nim.Má čestina ji hned zarazila,a ještě víc pak to,že jsem doma,tedy 700 kilometrů od Slovenska.Také ji asi udivilo to,že O2 účtuje tady v Čechách domácí sazby,potřebovala chvilku času na pochopení,že ta nabídka mi tady nepomůže,T-M i Orange u nás účtují běžný Eurotarif.
No teda,co se to dnes děje? Vlastním ještě SIMky z Polska a Ukrajiny,tak to se mám na co těšit,až mi začnou volat se svými nabídkami i oni.
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Agresivní Tarifomat

Příspěvek od aplet »

Co dnes nabizi operatori ?nic vubec nic pro lidi co nevolaji moc neni nic nabidce :x a virtualove to same,nechci chvalit odorik do nebes ale ja kdyz jsem venku volam pres callbleck a kdyz jsem doma volam press odorik telefon resp pres nett :D tarifomat je pro mne strata casu abych jsem se tam koukal :roll: internet mam pres o2sk tak to shrnu odorik mi usetri penize a o2sk totez :lol: jo a vite ze odorik nema co se tyce nabidky ruzneho spusobu volani konkurenci :shock: nejlepsi je kdyz nekomu volate s budky pres 822 333 444 on vedle vas stoji a zobrazi se mu vase mobilne cislo :o a jeste snim mluvite ,malo lidi to zna a muzu jen rict ze kto to videl porve pak li cumel :geek: nebo pres callbleck mate nastaveno aby jsem vam zobrazila vase pevna linka a to lidi take cumi :roll:
Uživatelský avatar
o-k
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 27. pro 2012 18:16:06
Bydliště: Blanensko

Re: Agresivní Tarifomat

Příspěvek od o-k »

Dobry vecer

Aplete jak jste napsal.

* Lidi nechapou ze Vam volaji na pevne cislo a divi se jak muzete byt nekde venku v prirode kdyz jste jim prijal hovor.
* Lidi nechapou jak jim muzete volat z pevneho cisla kdyz jste v lese.
* Lidi nechapou jak jim muzete volat z mobilniho cisla a pritom mit v ruce telefonni sluchatko.
* A co jim hlava nebere tak jak vam muzou zvonit dva, mobily zaras, aparat doma na stole, stary komunisticky telefon v kulnicce a kterymkoli muzete prijmout hovor.
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Agresivní Tarifomat

Příspěvek od aplet »

Ano napsal jste to hezky :D
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Agresivní Tarifomat

Příspěvek od Georgius »

o-k píše:Lidi nechapou jak jim muzete volat z pevneho cisla kdyz jste v lese.
Přátelé, pozor ! Tento druhý bod je v rozporu s nějakými předpisy (pokud tedy nemáte vyplněnou adresu "v lese") - osobně to taky používám, ale vím, že se to nemá (kdybyste takto zavolali 158 tak jste v průšvihu a Odorik možná taky).

UPDATE na základě vyjádření ing. Soukupa: výše uvedené platí pro telefonování v lese přes VOIP, callback je OK !

Jinak nepříliš známá geniální vychytávka Odorika je taky CLIP na odoričí SIM kartě, tím se dialog:

A: Volal jsem ti zpátky a tys to měl vypnutý !
B: Jo, nemohl ses mi dovolat zpátky, já mám totiž vybitý mobil.
A: A jakto že mi z něj teď voláš ?
B: vysvětlení VOIP CLIP

dostává na ještě vyšší level:

A: Volal jsem ti zpátky a tys to měl vypnutý !
B: Jo, nemohl ses mi dovolat zpátky, já mám totiž vybitý mobil, tak volám z jiného
A: přehodil sis SIMku ?
B: Ne.
A: 8-o :shock: :o
Naposledy upravil(a) Georgius dne úte 02. čer 2015 14:01:07, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Agresivní Tarifomat

Příspěvek od xsouku04 »

Georgius píše:
o-k píše:Lidi nechapou jak jim muzete volat z pevneho cisla kdyz jste v lese.
Přátelé, pozor ! Tento druhý bod je v rozporu s nějakými předpisy (pokud tedy nemáte vyplněnou adresu "v lese") - osobně to taky používám, ale vím, že se to nemá (kdybyste takto zavolali 158 tak jste v průšvihu a Odorik možná taky).
Volat z lesa z pevného čísla přes zpětné volání je OK. Při zpětném volání jsou hovory na tísňové linky blokovány stejně jako jsou blokovány při volání přes 822333444. Totiž dotyčný může volat vždy napřímo a je nesmyslné volat přes Odorik.cz.
Rovněž, pokud máte nomadické číslo a u něj nastavené geografické číslo jako CLIP. Formálně je vše v pořádku, protože kdybyste volali na tísňovou linku, nebude CLIP použit a operátoři uvidí nomadické číslo a tedy ví, že si na lokalitu musí dát pozor.

Omezení je tam, jen pokud děláte odchozí hovory přímo z linky, na které je geografické číslo přes VoIP. Tam byste měli být vždy na adrese, kterou máte uvedenou. Problém by totiž mohl vzniknout při volání na tísňové linky.

Jednoduše pokud voláte z mobilu přes VoIP, zřiďte si na to další linku s nomadickým číslem, na které si můžete aktivovat CLIP, na požádání i geografické číslo. Pak je vše OK.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Agresivní Tarifomat

Příspěvek od xsouku04 »

Tarifon - katastrofa

Když shrnu moji zkušenost.
Pokud chcete vyzkoušet jejich kalkulačku, vyžadují od vás kontaktní údaje.
A brzy na to volají. Nenabízí Vám ale operátory, kteří vám v pochybné kalkulačce vyšly, ale vypadá to, že se vám snaží vždy vnutit nějaké neomezené tarify od T-mobile za cca 799 Kč/měsíc, zjevně proto, že z nich mají největší provize.

Popíši jeden konkrétní případ:
Tak mi volali za několik minut.
Nejdříve se vyptávali. Říkal jsem, že potřebuji tak 100 minut a moje útrata je něco jako 100-200 Kč. Načež mi doporučili nejlepšího operátora, s kterým prý spolupracují - T-mobile. Kterej je fakt dobrej.
Neomezeneý tarif za 799 Kč a další sim už jen za 499 Kč. Na to jsem ale namítal, že celkově přece zaplatím víc a nezdá se mi to moc výhodné. Tak přišli s tarifem za 290 Kč se 100 minutami všude a neomezeným voláním v T-mobile.

Na to jsem řekl, že neomezené volání bych raději chtěl u vodafone, protože u něj znám více lidí než u T-mobile.

Trochu se kroutili a poté tam byl neomezený balíček myslím za 499 Kč ale kamkoli a 500 MB dat.

Prý přijde kurýr a s ním pak podepíši písemnou smlouvu - která bude rovnou s vodafone, ale tarifon je tam prý také!

Připadal jsem si tedy jako na arabském tržišti, tedy ještě hůře, protože tam to má nějakou kulturu a rituál.

Telefonisti tarifonu jsou přitom schopni nakecat nesmysly, jakože virtuálové mají špatné pokrytí, virtuálové jsou zde jen dočasně a podobně.

Zdá se, že prostě bez ohledu na potřeby zákazníka se snaží vnucovat ty tarify, u kterých mají nejvyšší marži za zprostředkování.
Není to výhodné a nejsou to šedivky ale rovnou ti tři operátoři.

Těm to asi celkem vyhovuje, protože pro ně je zjevně tarifon a podobní další prostředek, jak efektivně balamutit lidi.

Asi by stálo za to podobných hovorů udělat více, nahrávat si to a pak udělat nějaký přepis a napsat o tom článek.
Z toho by šlo pak více soudit, jak fungují.

Jediná rozumná kalkulačka je http://ifon.cz/. Vše ostatní je v ČR neuvěřitelná bída. Bohužel ifon.cz má ale trochu problémy s financováním, protože prostě nevnucuje nic předraženého, za co by byla dobrá provize. Odorik ifonu trochu přispívá na provoz, ale bez jakýchkoli nároků na to, co by mělo v kalkulačce vycházet. O objektivitě toho, co ifon zobrazuje, mne přesvědčila diskuze na téma ifon kalkulačka u nás na fóru.
Odpovědět