Byl by zájem o blokování marketingových hovorů ?

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Byl by zájem o blokování marketingových hovorů ?

Příspěvek od xsouku04 »

Dostali jsme dnes následující email.
Pěkný den,
chtěl bych se zeptat jestli je možné někde na webu zapnout blokování příchozích hovorů od všelijakých průzkumníků trhu, nabízejících služby a podobných otravných telefonátů. Na fóru jsem se dočetl, že zatím nic takového odorik nenabízí. Do naší firmy každý den volá alespoň jedno otravné číslo a již nás to dost otravuje - být na každého výzkumníka, průzkumníka či obchodníka milí.
Líbí se mi např. aplikace Nevolejte.cz (https://play.google.com/store/apps/deta ... .nevolejte).
Nepřemýšlí odorik o něčem podobném, jsem ochoten si za službu i platit?
Byl by o to zájem? Máte někdo zkušenosti s Nevolejte.cz nebo podobnými službami?
Nevolejte.cz poskytuje API, které bychom teoreticky mohli využít. http://nevolejte.cz/contact.aspx
Tedy technicky by to problém nebyl, ale je možné že by to nebylo úplně zadarmo. Záleží jaké podmínky by dali na nevolejte.cz nebo jiní správci podobné databáze za přístup k ní. Byl by o to zájem?
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Byl by zájem o blokování marketingových hovorů ?

Příspěvek od mobilemanic »

Měli jsme podobný problém v roce 2012, tak jsem to u centrálního firemního čísla vyřešil zavedením IVR... S tím se asi nikdo z nich nechce zdržovat, od té doby přes tenhle filtr neprošel podobný hovor ani jediný...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl by zájem o blokování marketingových hovorů ?

Příspěvek od xsouku04 »

mobilemanic píše:Měli jsme podobný problém v roce 2012, tak jsem to u centrálního firemního čísla vyřešil zavedením IVR... S tím se asi nikdo z nich nechce zdržovat, od té doby přes tenhle filtr neprošel podobný hovor ani jediný...
Problém s IVR (hlavně když to není moc dobře uděláno) je ten, že to může otravovat i opravdové zákazníky. A nevýhoda je ta, že volající platí i za dobu, kdy je v IVR a to i v případě, že se nakonec s nikým nespojí.
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Byl by zájem o blokování marketingových hovorů ?

Příspěvek od vlk »

xsouku04 píše:Byl by o to zájem? Máte někdo zkušenosti s Nevolejte.cz nebo podobnými službami?
Nevolejte.cz poskytuje API, které bychom teoreticky mohli využít. http://nevolejte.cz/contact.aspx
Tedy technicky by to problém nebyl, ale je možné že by to nebylo úplně zadarmo. Záleží jaké podmínky by dali na nevolejte.cz nebo jiní správci podobné databáze za přístup k ní. Byl by o to zájem?
Aplikaci používám na jednom mobilu, který je Android. Funguje bezvadně. Jediný "problém" byl, když jsem dal požadavek na portování k Odorikovi a hovor od Vodafonu do zabilo taky, ale stačilo odblokovat a na podruhé se dovolali. (Takže jsem aktivní uživatel aplikace: http://nevolejte.cz/?5641)
Takže za mě bych to nyní nevyužil, protože na mobilu, který bude pod Odorikem mám Android a tedy aplikaci. Na "pevné" tolik otravných hovoru (zatím) nemám. Na druhém mobilu s CD tarifem mám otravných hovorů dost, ale tam je špatný business case pro přechod pod Odorik. Takže se jich zbavuji velice krátkým sdělením "Děkuji, nemám zájem. Nashledanou." Cvak.
I když to ted nevyužiji, možná časem ano. Záleží na podmínkách, možnostech nastavení, ceně a budoucích otravech.

Jak by takové řešení se realizovalo? Šlo by tam dát výjimky, nejlépe per číslo? Tarifní model?

No když tak poslouchám, že IVR je tak spolehlivé, tak možná by stačilo nějaké nové podmíněné (dle databáze čísel nevolejte.cz) a ted je otázkou co. Zpožděné vyzvánění? To by vzhledem k vytáčecím robotům asi nefungovalo vůbec. Takže je poslat na předefinované IVR? kde by bylo jednoduché menu, které většinu volačů odradí?

PS: pokud bych mohl aktivovat toto blokování (podmíněné přesměrování) pro konkrétní čísla(abych zbytečně neplatil za blokování na Android telefonu, nebo na číslech, kde mi to nevadí) tak by mi asi nevadilo platit např. 1Kč za každý blokovaný hovor, pokud tam bude nějaký rozumný měsíční limit dle nákladů na tuto službu a hovory ze stejného čísla budou považovány za jeden.
Naposledy upravil(a) vlk dne stř 12. srp 2015 15:01:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
michaels
Příspěvky: 143
Registrován: sob 18. led 2014 13:41:32

Re: Byl by zájem o blokování marketingových hovorů ?

Příspěvek od michaels »

A fungovalo by toto vámo zavedené blokování i na mobily, když příchozí hovory nejdou přes vaši ústřednu?
Nebo se jen bavíme o blokování marketingových hovorů přes VoIP?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl by zájem o blokování marketingových hovorů ?

Příspěvek od xsouku04 »

michaels píše:A fungovalo by toto vámo zavedené blokování i na mobily, když příchozí hovory nejdou přes vaši ústřednu?
Nebo se jen bavíme o blokování marketingových hovorů přes VoIP?
Mohli bychom tu podporu přidat jen u VoIP hovorů. Mobilní příchozí hovory nejdou přes nás, takže je nemůžeme blokovat, ale to až zas tak nevadí, protože si můžete stáhnout onu androidí aplikaci přímo od Nevolejte.cz.
Trpaslik
Příspěvky: 1
Registrován: stř 12. srp 2015 11:00:17

Re: Byl by zájem o blokování marketingových hovorů ?

Příspěvek od Trpaslik »

xsouku04 píše: Mohli bychom tu podporu přidat jen u VoIP hovorů. Mobilní příchozí hovory nejdou přes nás, takže je nemůžeme blokovat, ale to až zas tak nevadí, protože si můžete stáhnout onu androidí aplikaci přímo ze stránek Nevolejte.cz.
Aha, tak v tom případě bych to já asi nevyužil, na VoIP mě zatím nikdo neotravoval (klep, klep na dřevo... ;) ), na mobilu mám blacklist, případně se dá doinstalovat ona appka... A doufám, že ani v budoucnu nic takového nebudu potřebovat.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Byl by zájem o blokování marketingových hovorů ?

Příspěvek od Kristovec »

Na VoIPu to nevyužiju,navíc já jako fyzosoba si u CSIPSIMPLE mohu všechny příchozí hovory zarazit sám,mám dojem.
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Byl by zájem o blokování marketingových hovorů ?

Příspěvek od aplet »

http://www.microsoft.com/cs-cz/mobily/p ... BC0-8_10_2
ty co maji nokii pak li na infolince nokia vam reknu jak presne nastavit blokovani prichozich hovoru ,zalezi od typu modelu ale jde to podle infolinky na vsech nokiich ;)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Byl by zájem o blokování marketingových hovorů ?

Příspěvek od xsouku04 »

aplet píše:http://www.microsoft.com/cs-cz/mobily/p ... BC0-8_10_2
ty co maji nokii pak li na infolince nokia vam reknu jak presne nastavit blokovani prichozich hovoru ,zalezi od typu modelu ale jde to podle infolinky na vsech nokiich ;)
No jo ale tam si ta čísla otravů musím vkládat ručně sám. Chybí spolupráce s databází, kterou udržují jiní.
Odpovědět