GoMobil

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

GoMobil

Příspěvek od Pitomec »

Jenom poznámka k obrázku - tarifikace je 60+1
Přílohy
gomobil.jpg
gomobil.jpg (72.38 KiB) Zobrazeno 6465 x
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GoMobil

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Jenom poznámka k obrázku - tarifikace je 60+1
Jo jo všimnul jsem si. Je to stejná nabídka jako ten náš balíček naruby za 295 Kč.

Jen se na tom Gomobil z nějakého důvodu rozhodl dočasně prodělávat.

Účtování 60+1 by mělo dělat o cca 17% opticky nižší cenu. I když ale tohle připočtu, tak stejně ale dost prodělávají. Nerozumím, co by za tím mohlo být. Že by se jen prostě snažili nabrat nové zákazníky i když na nich budou prodělávat? To dnes dělá kdejaký virtuál. A nebo je tam ještě něco, co prostě my zvenčí nevíme.
Napadá mne, jestli nekalkulují s tím, že možná podstatná část lidí, kteří si balíček objednají, jej vlastně nevyužijí a tak bude zapnut jen naoko, ale stojí jim to za ten pocit, že mají něco v akci? A pak budou tlačit na svoje známé, aby také přešli?

Už jednou to prodlužovali, původně to bylo jen do 31.8.2015. Také tehdy tvrdili, že po tomto datu nebude v nabídce zahrnut.
a navíc neplatíte žádný paušální poplatek.
Dobrá reklamština. Kromě těch 220 žádný paušální :) Pokud byste ale chtěli platit co nejméně, tak minimální paušál (který se neodpouští) je 25 Kč/měsíc. A nebo schovaný START za 0 (pod hvězdičkou je schováno, že musíte utratit 500 Kč za 6 měsíců) ale s dražším voláním.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: GoMobil

Příspěvek od Pitomec »

:D Jinak je ale zajímavý, že to nabízeli už někdy v červnu, zatímco Odorik to má až teď...
Obrázek
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: GoMobil

Příspěvek od mobilemanic »

Pitomec píše::D Jinak je ale zajímavý, že to nabízeli už někdy v červnu, zatímco Odorik to má až teď...
Tak to asi tak zajímavý není, všichni víme, že Odorik na tyhle věci zas tak moc nespěchá. Přecijenom se to dá pochopit, je jich tam pět a půl, tak si musejí vybírat na to se v jednu chvíli zaměří. Spíš buďme rádi, že jsme se vůbec dočkali. I když zrovna u těhle balíčků není moc o co stát, nebude asi moc lidí pro které to je výhodné. Jak psal p. Soukup, je to pro někoho (zřejmě jednotky lidí), kdo o to projevoval zájem, tak to nabídli.
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: GoMobil

Příspěvek od aplet »

od Go Mobil bych nechtel nic i kdyby me platili :oops:
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: GoMobil

Příspěvek od Kristovec »

Já bych viděl potíž spíše v nenasytnosti našich tří hlavních OPů,protože virtuál může jen to,co mu jeho OP dovolí.
Právě mi došla SMS od polského T-Mobilu,3 GB za 20 PLN,asi 130 Kč.Náš T-M by chtěl trojnásobek.
V tom je jádro pudla.Kam se člověk podívá,všude je levněji,než u nás.A s tím asi žádný virtuál nic nenadělá. :(
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: GoMobil

Příspěvek od aplet »

Jo ale treba se podivat jake veliky je Polsko pak podminky pro operatory a povinosti a pak porovnat.Podivejte se do minulosti jak e chovala CTU vuci operatorum jak se rika ruka ruku myje...
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: GoMobil

Příspěvek od Kristovec »

aplet píše:Jo ale treba se podivat jake veliky je Polsko pak podminky pro operatory a povinosti a pak porovnat.Podivejte se do minulosti jak e chovala CTU vuci operatorum jak se rika ruka ruku myje...
No dobře,tak tedy Rakousko,taky malá zemé.
Za 10 Eur mají 1000 minut,SMS a MB plus 90 roamminut.
To asi nezáleží na velikosti země.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: GoMobil

Příspěvek od Pitomec »

aplet píše:od Go Mobil bych nechtel nic i kdyby me platili :oops:
Již proběhla nějaká zkušenost?
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: GoMobil

Příspěvek od xsouku04 »

My máme zkušenost s GoPay, což je bratrská služba GoMobil. Ale asi budou mít leccos společného.

Docela mě iritovalo, jak jejich stránky hrozně marketingově mlží. Mezitím je stihli několikrát předělat, ale pravděpodobně to lepší nebude. A pokud hledám něco konkrétního, třeba jaké způsoby plateb jsou možné v reálném čase a jak přesně to funguje, je to docela bída. A pak třeba zjistím, že některé způsoby z prezentace tak nějak vlastně v reálném čase nefungují, nebo mají jiné podstatné vady. Řeším to tak, že se nesnažím nic najít, ale vždy jim píši.

Co se týče samotné implementace, tak ta byla zbytečně přesložitělá, neměla hlavu a patu a v dokumentaci zásadní nesrovnalosti, které nikdo neuměl pořádně objasnit. A stačí, když zákazník zmáčkne třeba tlačítko zpět a může se dostat do nějakého neošetřeného stavu. Je tam také zbytečně moc kroků, což zákazníky odrazuje. Měli ukázky napojení v několika jazycích jako PHP, JAVA a javascript. V jazyce Ruby, který používáme, nikoli. To by ale za normálních okolností byla práce tak na dva dny, myslel jsem si. Ale byly to spíše na týdny. Museli jsme se uchýlit k pitvání onoho PHP kódu, abychom dovedli tu jejich podivnou a zbytečně překomplikovanou implementaci, kterou, zdá se, někdo splácal tak, že to nezvládl ani řádně a obecně zdokumentovat. Týkalo se to hlavně podivností při počítání jakéhosi "bezpečnostního" hashe, který svojí funkčnost opíral o nestandardní implementaci v PHP. V Javě a javascriptu jen jaksi podivně flikovali, aby to nakonec také fungovalo.
Tedy na první pohled vypadá všechno jednoduše, pěkně spolehlivě, špína je pod povrchem.
Tedy docela ztráta času, škoda že jsem raději nezvolil PayU. A když jsme to konečně měli hotové v Ruby a nabídli jim naši implementaci v podstatě za symbolických podmínek i pro jiné eshopy, v podstatě ani kompetentní člověk nepochopil, o čem je řeč a neustále opakoval nesmysl. Jakože ať oslovíme ty eshopy, co používají Ruby, sami a jim to nabídneme a prodáme. Tedy zlepšit si dokumentaci a rozšířit příklady kódu neměli zájem už z principu.

No a poté ještě začali naše zákazníky, kteří někdy s GoPay zaplatili, spamovat nabídkami GoMobil, přestože v jejich vlastních zbytečně obsáhlých podmínkách bylo vyloženě napsáno, že tohle dělat nesmí. Reagoval jsem, až když to udělali po několikáté a čtení pořád těch obdobných nabídek začínalo být otravné. Ještě jsem to musel několikrát urgovat, než s tím opravdu přestali.

Další závažný prohřešek byl, že zrušili některé možnosti plateb. aniž by nás na to řádně upozornili. (Zrušili moneybookers/scrill a platební tlačítka některých bank)
Zákazníkovi, který chtěl zaplatit, se objevila nicneříkající chybová hláška.
Nikde se tím prostě nechlubili a vyčíst se to dalo jen někde vzadu nudně znějícího informačního mailu malými písmenky. A z webové prezentace to, tuším, také zapomněli nějakou dobu oddělat.

S vyúčtováním a platbou problém nikdy nebyl.

Osobně jsem na GoPay docela alergický a co se týče služby GoMobil, tak na stránkách vidím hodně marketingu, pěkné obrázky, ale co se týče nějakých přehledných fakt, je to už slabé. Zkušenost nemám.

Co se týče marketingu, tak to možná dělají dobře, ale co se tyče všeho ostatního, je to spíše takový molochovatý arogantní buldozer, zdá se, ale jen s jedním či dvěma techniky. Na podobné chování jsem já alergický. Zvláště firma o takové velikosti to nemá totiž zapotřebí.

Jinak pro ty, co mají nějaký eshop nebo prodávají nějaké služby, obecně integrátor plateb jako GoPay nebo PayU je dobrá služba, protože se nemusíte nervovat s každou bankou zvlášť (i když FIO je naprosto v pohodě, nejhorší je Česká spořitelna), ale jen s jedním integrátorem. GoPay tedy nedoporučuji, PayU zase zdražuje - zavádí měsíční poplatky. Ale vypadá to, že je zde nový nadějný hráč. https://www.thepay.cz/ Být lepší i levnější než GoPay a PayU je poměrně snadný úkol. Tak snad.
Odpovědět