O2.CZ Na!Dlouho - po 1.minutě zdarma i do zahraničí

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: O2.CZ Na!Dlouho - po 1.minutě zdarma i do zahraničí

Příspěvek od helmut.niederman »

Já bych tu cenu 60,- Kč/min do Španělska nazval obchodně " Retro mezinárodní hovory ". Ale standartně bych cenu mezinárodních hovorů snížil na přijatelnou úroveň aspoň oněch 10,-Kč/min, když už to nejde méně :x Každopádně, O2 by mělo tuto službu RETRO Mezinárodní hovory nabídnout jen těm, kteří si chtějí připomenout 80 a 90.léta, kdy se do Německa volalo za 40,- Kč, a do USA za 80,- Kč/min. Když už máme retro potraviny z Lídlu, proč nenabídnout retro zahraniční hovory ale jinak je to dražší než Roaming ze Španělska do ČR :x
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: O2.CZ Na!Dlouho - po 1.minutě zdarma i do zahraničí

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:Já bych tu cenu 60,- Kč/min do Španělska nazval obchodně " Retro mezinárodní hovory ". Ale standartně bych cenu mezinárodních hovorů snížil na přijatelnou úroveň aspoň oněch 10,-Kč/min, když už to nejde méně :x Každopádně, O2 by mělo tuto službu RETRO Mezinárodní hovory nabídnout jen těm, kteří si chtějí připomenout 80 a 90.léta, kdy se do Německa volalo za 40,- Kč, a do USA za 80,- Kč/min. Když už máme retro potraviny z Lídlu, proč nenabídnout retro zahraniční hovory ale jinak je to dražší než Roaming ze Španělska do ČR :x
Myslím že se ani v osmdesátých letech se za 40 Kč/min do Německa nevolalo. Myslím že to bylo něco jako 8 Kč/min, bylo to ale mnohem více peněz v podstatě jako nyní 80 Kč/min.
Tedy většina lidí má v ČR retro ceny na volání stále. Jen jaksi dnes není 10 Kč/min taková pálka jako před třiceti lety jednoduše proto, že dnes má koruna více jak desetkrát menší hodnotu.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: O2.CZ Na!Dlouho - po 1.minutě zdarma i do zahraničí

Příspěvek od Kristovec »

Za komunistů z budky - Německo za 20 Kč/min.,Španělsko za 30,USA a Kuba 60,asi i Austrálie,Latinská Amerika nešla vůbec.
90.léta - Mexiko,Kolumbie atd 94,50 Kč/min.,Brazílie 78,70.
Z budek Německa - USA,ČSFR za 1,20 DM/min.,Kolumbie 4 DM/min.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: O2.CZ Na!Dlouho - po 1.minutě zdarma i do zahraničí

Příspěvek od Kristovec »

Do USA chce O2 120 Kč/min.,není nutné komentovat.Odorik int. totéž 0,30 Kč/min,tedy ČTYŘISTADVACETKRÁT LEVNĚJŠÍ !!!!!
Ta slovenská 4ka.sk napříč celou EU 0,04 €/min.,to je pro mně dobrá cena.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: O2.CZ Na!Dlouho - po 1.minutě zdarma i do zahraničí

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše:
helmut.niederman píše:Já bych tu cenu 60,- Kč/min do Španělska nazval obchodně " Retro mezinárodní hovory ". Ale standartně bych cenu mezinárodních hovorů snížil na přijatelnou úroveň aspoň oněch 10,-Kč/min, když už to nejde méně :x Každopádně, O2 by mělo tuto službu RETRO Mezinárodní hovory nabídnout jen těm, kteří si chtějí připomenout 80 a 90.léta, kdy se do Německa volalo za 40,- Kč, a do USA za 80,- Kč/min. Když už máme retro potraviny z Lídlu, proč nenabídnout retro zahraniční hovory ale jinak je to dražší než Roaming ze Španělska do ČR :x
Myslím že se ani v osmdesátých letech se za 40 Kč/min do Německa nevolalo. Myslím že to bylo něco jako 8 Kč/min, bylo to ale mnohem více peněz v podstatě jako nyní 80 Kč/min.
Tedy většina lidí má v ČR retro ceny na volání stále. Jen jaksi dnes není 10 Kč/min taková pálka jako před třiceti lety jednoduše proto, že dnes má koruna více jak desetkrát menší hodnotu.
To nemohlo být 8,- Kč ( leda tak do NDR nikoliv do NSR :lol: ), když můj otec v roce 1989 volal kamarádovi do Uhingenu, který tam emigroval a platil 30 až 40,- Kč/min, tenkrát nešlo přímo volat, volala se spojovatelka. Po sametové revoluci šly ceny dolů a pak začátkem 90.let se cena držela kolem 20,- Kč. To si ještě účtoval SPT TELECOM.

Velký boom nastal se zdánlivou konkurencí po roce 2000, kdy Český Telecom pustil do ústředen tzv. pevnolinkové virtuály. Prvním z nich, kdo pak nabízel cenu do Německa za 4,- Kč/min byla společnost Tele2 a pak cenu 2,60 Kč/min byla služba Bluetone Českých Radiokomunikacích. Český Telecom si v té době ještě drze účtoval 15,- Kč/min.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: O2.CZ Na!Dlouho - po 1.minutě zdarma i do zahraničí

Příspěvek od Kristovec »

helmut.niederman píše:
xsouku04 píše:
helmut.niederman píše:Já bych tu cenu 60,- Kč/min do Španělska nazval obchodně " Retro mezinárodní hovory ". Ale standartně bych cenu mezinárodních hovorů snížil na přijatelnou úroveň aspoň oněch 10,-Kč/min, když už to nejde méně :x Každopádně, O2 by mělo tuto službu RETRO Mezinárodní hovory nabídnout jen těm, kteří si chtějí připomenout 80 a 90.léta, kdy se do Německa volalo za 40,- Kč, a do USA za 80,- Kč/min. Když už máme retro potraviny z Lídlu, proč nenabídnout retro zahraniční hovory ale jinak je to dražší než Roaming ze Španělska do ČR :x
Myslím že se ani v osmdesátých letech se za 40 Kč/min do Německa nevolalo. Myslím že to bylo něco jako 8 Kč/min, bylo to ale mnohem více peněz v podstatě jako nyní 80 Kč/min.
Tedy většina lidí má v ČR retro ceny na volání stále. Jen jaksi dnes není 10 Kč/min taková pálka jako před třiceti lety jednoduše proto, že dnes má koruna více jak desetkrát menší hodnotu.
To nemohlo být 8,- Kč ( leda tak do NDR nikoliv do NSR :lol: ), když můj otec v roce 1989 volal kamarádovi do Uhingenu, který tam emigroval a platil 30 až 40,- Kč/min, tenkrát nešlo přímo volat, volala se spojovatelka. Po sametové revoluci šly ceny dolů a pak začátkem 90.let se cena držela kolem 20,- Kč. To si ještě účtoval SPT TELECOM.

Velký boom nastal se zdánlivou konkurencí po roce 2000, kdy Český Telecom pustil do ústředen tzv. pevnolinkové virtuály. Prvním z nich, kdo pak nabízel cenu do Německa za 4,- Kč/min byla společnost Tele2 a pak cenu 2,60 Kč/min byla služba Bluetone Českých Radiokomunikacích. Český Telecom si v té době ještě drze účtoval 15,- Kč/min.
Kolem roku 2000 až 2002 se do toho vložili OPové,Eurotel,Paegas a hlavně Oskar,VoIP hovory za 10 Kč/min.Ti ale ustrnuli,Hybernatové z mobilního pravěku.
Oskar u tarifu Slyším Vás dával Slovensko mimo špičku za tehdy skvělé 4,20 Kč/min.,a 35 volných minut platilo i na pevné linky do Maďarska,0,30 Kč/min.,ta volná.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: O2.CZ Na!Dlouho - po 1.minutě zdarma i do zahraničí

Příspěvek od helmut.niederman »

Tak O2 Czech republic u těchto předplacených tarifů dost razantně omezil délku hovorů cca 20 až 25 minut. Již třikrát se mi stalo, že se mi hovor po 22 minutách sám ukončil ( volal jsem na rozhlasovou linku Odorik ) zřejmě je ve snaze, donutit uživatele aby při dlouhých hovorech často vytáčeli číslo a často platili 5,90 Kč/min kde další minuty jsou zdarma. Tedy tohle beru ze strany O2 jako FUP na neomezené volání za 5,90 Kč. :evil:

Tohle platí pokud voláte i do Rakouska déle jak 20 minut, dojde k ukončení hovoru. Když máte ale aktivní neomezený balíček za 199,- Kč týdně, neomezené volání do všech sítí tak se tam FUP neuplatňuje, pouze pokud máte standartní účtování 5,90 Kč / hovor.

Takže když potřebujete s někym volat 60 minut tam to činí 3x volání za 5,90 Kč to se rovná 17,7 Kč. :P
Odpovědět