Dva tipy na usnadnění provozu VoIP služeb v mobilu

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Dva tipy na usnadnění provozu VoIP služeb v mobilu

Příspěvek od Kristovec »

1. Máte-li v tabletu či notebooku internet od Vodafonu,pořiďte si Dvojsimku.Druhou SIM pak dejte do smrtfounu.Tak budete za jeden datový paušál volat za Odorikovy internetové ceny.Dvojsimka je u Vodafonu zcela zdarma,SIM karty i jejich používání.Jen musíte mít vždy jeden přístroj vypnutý.

2. Má Váš mobil slabý signál?Znatelné zlepšení zajistí 10" tablet,mobil připojíte přes Wi-Fi hotspot tabletu.
Koupil jsem si takový tablet a Dvojsimku u Vodafonu,a brzy jsem si všimnul výrazného zlepšení připojení přes něj oproti mobilu.Nevím,jak jsou řešeny antény,ale jestli cívkou na tištěném spoji,je jasné,že velký tablet nakmitá víc signálu,než mobil.Je to tedy dobrý,výkonný modem.
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Dva tipy na usnadnění provozu VoIP služeb v mobilu

Příspěvek od aplet »

Vždy záleží ns pokrytý signálem a nemá ti žádnej vplyv na přístroj.Pokud je slabej signál mužů mít přístroj za 20000 Kč a nic mi nepomůže a pokud mám dobrej signál pak můžu mít přístroj za 2000 Kč.Vše je len o kvalitě signálu.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Dva tipy na usnadnění provozu VoIP služeb v mobilu

Příspěvek od Kristovec »

aplet píše:Vždy záleží ns pokrytý signálem a nemá ti žádnej vplyv na přístroj.Pokud je slabej signál mužů mít přístroj za 20000 Kč a nic mi nepomůže a pokud mám dobrej signál pak můžu mít přístroj za 2000 Kč.Vše je len o kvalitě signálu.
To není tak úplně pravda.U každého rádiového spojení,tedy i u GSM/UMTS signálu dost záleží i na anténě.Ani sebelepší přístroj tohoto typu se bez ní neobejde,a čím výkonnější anténa,tím slabší stačí signál.Další věcí je pak citlivost přijímače.Dále pak,u těchto vysokých kmitočtů i členitost terénu a zástavba.
Kdysi se prodávaly GSM antény,na pohled podobné těm televizním.
I kmitočet má vliv,proto LTE na 800 MHz má větší dosah,než 3G na 2 100 .
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Dva tipy na usnadnění provozu VoIP služeb v mobilu

Příspěvek od aplet »

Výrobci se museli přizpůsobit pozadavkum operátorů a také technickým podmínkám což znamená že všechny dnešní přístroje mají prisposubene antény pro všechny dane frekvence.Ovšem můžete si to ověřit na telekomunikacich:-)
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Dva tipy na usnadnění provozu VoIP služeb v mobilu

Příspěvek od mobilemanic »

aplet píše:Výrobci se museli přizpůsobit pozadavkum operátorů a také technickým podmínkám což znamená že všechny dnešní přístroje mají prisposubene antény pro všechny dane frekvence.Ovšem můžete si to ověřit na telekomunikacich:-)
O tom nikdo nepochybuje, ale ty antény jsou různě kvalitní a lze se dostat až k extrémům že jeden mobil má vevnitř "kus drátu" na který nechytí nic a druhý mobil na tom samém místě volá úplně v pohodě. A někdy se to liší i v rámci stejného modelu, aneb vivat východní výrobci :-D
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Dva tipy na usnadnění provozu VoIP služeb v mobilu

Příspěvek od aplet »

Východní výrobci nerespektují podmínky a také se divím že se dostane jejich přístroje na naš trh.Kto to schvaluje a podle jakých kritérií by mě zajímalo.Třeba HTC DUAL sim když se pripajam na 3G internet vypadava 3G signál ale na nokia1520 tenhle problém není.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Dva tipy na usnadnění provozu VoIP služeb v mobilu

Příspěvek od Kristovec »

Můj "kůň" se jmenuje Samsung Galaxy Grand2,a loni v červnu mne stál 10 500 Kč, takže lepší střed s Androidem 4.3
Až jednou doslouží,mrknu se mu na anténu,zajímalo by mne to.
A ten tablet,značka Vodafone,made in East,to bude slabší kus.Desetipalec za 3 600 Kč.Při webování se na rozdíl od Grandu dost často zasekává,ale - signál má jako hrom,opět - na rozdíl od Grandu,tentokrát ovšem - bohužel.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Dva tipy na usnadnění provozu VoIP služeb v mobilu

Příspěvek od Kabek »

Co když to je také v tom, že při stejné úrovni signálu každý přístroj ukazuje jiný počet "čárek"?! Co to vlastně ukazuje? Není to náhodou kvalita signálu ve smyslu chybovosti. To se pak může odvíjet od kvality přístroje jako takového - anténou počínaje a FW konče....
Vizuelní posuzování antény je velice ošemetné, protože i ten "drátek" je součástí vstupního obvodu, jež je nějak naladěn, a vše je o kompromisech.
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Dva tipy na usnadnění provozu VoIP služeb v mobilu

Příspěvek od aplet »

Na HTC nejprv zobrazí 3G pak E ale na nokii stále 3G :-) Servisu mi řekli že HTC ma stimhle problémy=-O
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Dva tipy na usnadnění provozu VoIP služeb v mobilu

Příspěvek od alfi »

Tak tak, až v mizerném signálu se poznají kvality telefonu a jeho antény. Některý ještě bez problémů i volá, jiný už nevidí "ani čárku". A bohužel se liší i stejný výrobce - např. tři různé xperie od Sony, dvě v pohodě, třetí vůbec.
Kabek píše:Co když to je také v tom, že při stejné úrovni signálu každý přístroj ukazuje jiný počet "čárek"?! Co to vlastně ukazuje? Není to náhodou kvalita signálu ve smyslu chybovosti. To se pak může odvíjet od kvality přístroje jako takového - anténou počínaje a FW konče....
Podle mě to bude jednoduchý přepočet síly signálu v dB na 3-4-5 dílkovou stupnici, max. okolo -30 dB, nic na cca -95 dB. Úplně stejně to bude fungovat s čárkami u Wifi. Nedávno jsem ale udělal zajímavé pozorování - tam, kde 2G/3G signál na úrovni těch -95dB sotva odešle SMSku a na volání už to není, signál 4G=LTE na úrovni ~-110dB bez problému datoval nějakých 3-5Mbit/s obousměrně. Tj. buď to jinak počítá nebo technika pokročila a signál stačí i řádově horší :-)
Odpovědět