e-mail na SMS

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
kapetr
Příspěvky: 224
Registrován: stř 12. říj 2011 7:14:21

Re: e-mail na SMS

Příspěvek od kapetr »

2 xtonda: díky za odkaz. Jen mě popravdě překvapují ty ceny - čekal jsem (na VO úrovni) spíše haléře, max. tak 20h. Vždyť všichni op-i mají SMS brány zdarma a zpoplatnění SMS z mobilu tak beru jako rejžoviště za mobilní pohodlí pro konc. zákazníky.

Teď jsem zjistil, že u TM jde nově přenést číslo i na Twist zdarma, takže asi budu muset přejít znovu. Nenapadlo mě totiž, že by s email2sms mohl být takový problém (nejen u ČEZu).

BTW - není náhodou nějaké omezení, že nejde změnit op-a častěji jak jednou za ... ?

(Je to sice šílené, měnit op-a po 1 týdnu! Ale co mi zbývá. Email2sms je pro mě na mobilu skoro stejně důležitá, jako možnost volat.)
jadu
Příspěvky: 145
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: e-mail na SMS

Příspěvek od jadu »

I mně tato funkce zásadně chyběla a zvažoval jsem, zda vůbec přejdu. Nakonec jsem přešel a pořešil jsem to aplikací K9-mail a nastavením pravidel, takže o požadovaném mailu se dozvím obratem a zbytečné maily mne neotravují. Je to vše přes data, bez SMS.
pololaik
Příspěvky: 1
Registrován: stř 16. pro 2015 15:36:47

Re: e-mail na SMS

Příspěvek od pololaik »

aplet píše:a ma neco takoveho odorik? :roll:
Na stejný dotaz mi odorik odpověděl:Ttuto službu bohužel nenabízíme
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: e-mail na SMS

Příspěvek od 5uch »

kapetr píše:Cožpak email 2 SMS má i TM, ale mně jde o bezpaušální tarify/předplacenky.
A Vodafone na míru za 0,- už snad ani neprodávají. A i kdyby, tak bohužel jejich signál je u nás prachmizerný.
Naopak, Vodafone je poslední, kdo má nulový paušál v nabídce (i když ho nikde z pochopitelných důvodů nepropaguje).
Otázka je, jak dlouho to bude VF v nabídce držet. A zda neprovede násilnou migraci uživatelů z tohoto tarifu jako O2.
Pokud jsou ale potíže se signálem VF, tak je to stejně mimo.
Kristovec píše: To platí i pro předplacené karty.Jen odeslání SMS na email z nich prý stojí 3 Kč.
Pro odesílání SMS na mail platí tento ceník:
SMS e-mail na číslo 2255
1,20 Kč / 0,99Kč (platí pro: Karta pro partu, Karta se vším všudy, Karta na
víkend)
3,60 Kč / 2,98 Kč (platí pro: Karta do sítě, Karta do všech sítí, Vodafone nabitá karta, Vodafone karta, Vodafone karta speciální edice )
1,51 Kč / 1,25 Kč (platí pro: Férové tarify, tarify Red, Red LTE, Red+)
0,42 Kč / 0,35 Kč (platí pro: tarify Mezi námi a Odepiš)

Při pobytu v zahraničí je cena odchozích zpráv stejná jako při odeslání z ČR.

Ceny bych tady ale příliš neřešil - odchozí SMS email je poměrně exotická věc, použití jako úplná nouzovka (nutně potřebuji poslat právě mail a ne třeba SMS). Trochu zajímavé je to použití v zahraničí, zejména s tarifem Odepiš. ;)
Důležitější je ten příchozí SMS mail, pro někoho jsou notifikace zásadní (nejen jako upozornění na maily od lidských partnerů, ale zejména jako dozor nad systémy, které chybové stavy oznamují mailem). Limit je ne 50, ale doručených 100 SMS za den. U Vodafone není doručování těchto emailů na SMS zcela spolehlivé (stává se to sice zřídka, ale někdy je notifikace o několik minut nebo i hodin opožděná; byly i případy, kdy to několik dnů nešlo).
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: e-mail na SMS

Příspěvek od xtonda »

kapetr píše:2 xtonda: díky za odkaz. Jen mě popravdě překvapují ty ceny - čekal jsem (na VO úrovni) spíše haléře, max. tak 20h. Vždyť všichni op-i mají SMS brány zdarma a zpoplatnění SMS z mobilu tak beru jako rejžoviště za mobilní pohodlí pro konc. zákazníky.

Teď jsem zjistil, že u TM jde nově přenést číslo i na Twist zdarma, takže asi budu muset přejít znovu. Nenapadlo mě totiž, že by s email2sms mohl být takový problém (nejen u ČEZu).

BTW - není náhodou nějaké omezení, že nejde změnit op-a častěji jak jednou za ... ?

(Je to sice šílené, měnit op-a po 1 týdnu! Ale co mi zbývá. Email2sms je pro mě na mobilu skoro stejně důležitá, jako možnost volat.)
Dřív míval T-Mobile na webu ceník hromadného rozesílání SMS, teď po redesignu to tam nemůžu najít, ale bylo tam něco jako že při objemu 5 mil. měsíčně a paušálu 15 000 za propojení byla cena za SMS snad lehce pod padesátník, do vlastní sítě, do cizích to byla koruna pade bez ohledu na objem. Velké banky apod. možná dosáhnou na o něco lepší cenu, ale haléře to fakt nejsou a IMO ani ten dvacetník, firmičky poskytující popsané služby se na tohle nedostanou už vůbec.

T-Mobile je pro tohle asi nejlepší, má nejdelší expiraci kreditu, mělo by stačit dobíjet dvě kila jednou za rok.

Mobil mám od roku 1998 a nějakých prvních 5 let sem sem mail do SMS používal, když sem chodil na VŠ a data a mail klienti v mobilech nebyly, ale vtěsnat odesílatele, předmět a text zprávy do 160 znaků je prostě problém, takže často to neposkytlo o moc víc info, než že přišel mail, od doby co pracuju sem stejně celý den u počítače, tak ty smsky byly většinou duplicitní a otravné, tak sem to přestal používat.

Telefony s podporou paketových dat a emailovým klientem jsou dostupné +/- od roku 2001, mail si mohu přečíst celý a odpovědět na něj, možnosti a komfort dnešních telefonů jsou nesrovnatelné, pokud chci nebo potřebuji mít nepřetržitý přístup k mailu, tak telefon s mail klientem a daty je jasná volba, maily přes SMSky jsou dneska naprosté retro a těžké zoufalství.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: e-mail na SMS

Příspěvek od xtonda »

5uch píše: Naopak, Vodafone je poslední, kdo má nulový paušál v nabídce (i když ho nikde z pochopitelných důvodů nepropaguje).
Mají ho v ceníku s poznámkou Tarif na míru je určen pro firemní zákazníky s rámcovou smlouvou, takže je dost otázka jestli ho jednotlivcům budou ochotni nově aktivovat.
kapetr
Příspěvky: 224
Registrován: stř 12. říj 2011 7:14:21

Re: e-mail na SMS

Příspěvek od kapetr »

xtonda píše:m
Telefony s podporou paketových dat a emailovým klientem jsou dostupné +/- od roku 2001, mail si mohu přečíst celý a odpovědět na něj, možnosti a komfort dnešních telefonů jsou nesrovnatelné, pokud chci nebo potřebuji mít nepřetržitý přístup k mailu, tak telefon s mail klientem a daty je jasná volba, maily přes SMSky jsou dneska naprosté retro a těžké zoufalství.
Vše je ovšem odvislé od toho, kdo jak mobil používá. Já smartphone nechci (z vícero důvodů) a mail2sms potřebuji m.j. pro notifikace z google kalendáře (na to mail2sms stačí zcela) + z jiných mailů mi stačí obvykle předmět - a ten se (obvykle) vejde.
Takže investovat do smartphone (který nepotřebuji a nechci), a platit si data (která jinak také nepotřebuji a nechci) jenom proto, abych získal funkcionalitu, kterou mohu mít na svém mobilu a zcela zdarma, by nebylo pro mě smysluplné.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: e-mail na SMS

Příspěvek od MaT »

No, také jsem přesměrování mailů do SMS používal mnoho let a také si myslel, že bez toho nebudu moci fungovat. Ale také jsem nějak dospěl k tomu, že mi to nechybí...

Zpětně jsem si uvědomil, jak ty SMSky byly vlastně otravné - mailů bylo víc a víc. Sice jsem se snažil proti tomu bojovat tak, že maily mi zpracovával na serveru ještě procmail a upozornění se pak posílalo jen na některé zprávy (které nesplňovaly určitá kritéria nebo naopak splňovaly, to se v průběhu času také měnilo). Nebo jsem také třeba jednu dobu kvůli různým mailovým konferencím a maillistům měl třeba další mailové adresy, ze kterých jsem byl přihlášen - právě proto, že kdybych byl přihlášen z hlavní adresy, chodilo by mi upozornění a bylo by toho moc...

Pak jsem to tedy ale začal řešit daty (kterým jsem se také strašně dlouho bránil) a mailovým klientem v telefonu. Filtruji pořád na serveru - do různých složek - a pak telefon upozorňuje na maily jen v určitých složkách (IMAP PUSH). No a je to mnohem pohodlnější. Různé další mailové adresy jsem postupně zrušil a zůstala víceméně jedna. Maily nejsou omezené jen na ty dvě SMS (ale jo, lidi co třeba nepíšou u mailu předmět mě štvou dodnes).

K těm notifikacím z Google kalendáře - ty jsem používal taky. Ale aplikace Google Calendar přímo v telefonu je ještě lepší. Upozornění fungují třeba i někde, kde nemám vůbec signál. Můžu si nastavit jiný typ upozornění než u SMS (a než u mailů), což je taky fajn. A zrovna na ten Google Calendar ta data ani moc nejsou potřeba - stačí, že se to synchronizuje když se dostanu někam, kde je aspoň WiFi.

Takže já bych se těm smartphonům tak strašně moc nebránil. Najde se dost lidí, co mají Smartphone a nepoužívají vůbec datové připojení. Prostě pro ty další možnosti, co jim Smartphone dává. Já docela dost používám třeba mapové aplikace, jízdní řády - a to všechno se dá dnes používat i offline (mapy a aktualizace těch jízdních řádů si stáhnu doma na WiFi - zadarmo).

Jediná zásadní nevýhoda těch dnešních smartphonů je výdrž. Zlatá Nokia E52 třeba. Ale od jistých dob jsem si zvykl stejně dávat mobil vždycky na noc na nabíječku a pak je mi celkem jedno, jestli to vydrží 2 dny nebo 3 dny - hlavně aby to vydrželo aspoň ten den. Ale už se objevují i smartphony s baterií 10 Ah. Něco takového zvlášť s vypnutými daty už by taky mohlo vydržet třeba týden...
kapetr
Příspěvky: 224
Registrován: stř 12. říj 2011 7:14:21

Re: e-mail na SMS

Příspěvek od kapetr »

Díky. Pod toto shrnutí bych se v podstatě mohl podepsat.
Nejsem opravdu až taková socka, abych si nemohl smarta a data koupit. Co mně spíš vadilo je ta výdrž. Navíc - jsem hračička a pořád bych s tím blbnul a to pak klekne i velká baterka.
Krom toho mám i jiné, osobní důvody. Vypadá to totiž, že už nebudu mít mnoho času nazbyt a nemohu ho ztrácet hraním si a (při mém štěstí a s ohledem na poruchovost smartů) stresovými reklamacemi, na které už nemám nervy.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: e-mail na SMS

Příspěvek od xtonda »

Já ale nepsal o smartphonech, mail klienta a paketová data mají Ericssony od roku 2001 (R520/T39), v tý době smartphony ani nebyly, jen PDAčka bez telefonního modulu a většinou i bez wifi. Já si první chytré zařízení kupoval v roce 2003 - Sony Clié SL10 s PalmOS 4, bez telefonního modulu a wifi, na mobilní internet jsem se připojoval v případě potřeby přes infraport přes mobil s GPRS (Sony Ericsson T300). Během pár let se paketová data a mail klient s možností nechat si kontrolovat schránku v zadaných intervalech staly běžnými funkcemi telefonů střední třídy většiny výrobců. Bohužel s příchodem smartphonů těchto telefonů ubylo, tlačítkáče jsou většinou už jen ty úplně hloupoučké.

Nicméně na moderních smartphonech je to samozřejmě daleko komfortnější, jednak tam fungují push notifikace, takže není potřeba aby se telefon stále přihlašovat do mailu a kontroloval, jestli tam náhodou není něco nového, což šetří data i energii. Taky smartphony na rozdíl od drtivé většiny nechytrých telefonů mají wifi, takže mobilní data se čerpají jen když jsem někde venku mimo domov nebo kancelář. Mám telefon s Androidem a 4Ah baterií a velkým 6" displejem a vydží mi 3 - 4 dny, zapnuté LTE i wifi, synchronizace několika mailových účtů a kalendáře, nemám zapnutý žádný šetřicí režim. Spotřeba mobilních dat na tu synchronizaci je v desítkách MB měsíčně. To že mám internet kdykoliv kdekoliv v kapse a můžu si zjistit a zařídit co potřebuju hned jak to potřebuju je k nezaplacení, třeba ty mapy a jízdní řády co zmiňuje MaT.

A samotné email2sms je sice zadarmo, ale nutí mě to vybrat operátora/službu, která je dražší a méně výhodná než kdybych tenhle požadavek neměl.
Odpovědět