T-Mobile má nové tarify pro „LTE na doma“. Jsou méně výhodné

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: T-Mobile má nové tarify pro „LTE na doma“. Jsou méně výh

Příspěvek od xsouku04 »

Myslím, že důvod té změny je regulace EU, kdy úředníčci zakazují to, aby si FUP různě aplikovala na různé typy datového provozu. Říká se tomu síťová neutralita.
Tomu, proč se tak ženou do takové přeregulace, osobně nerozumím. Nevidím nic špatného na tom přiškrcovat datový tok způsobovaný viry nebo soustavnými stahovači čehokoli.

Výsledek je ten, že nyní po překročení FUP dojde k většímu omezení všech internetových služeb stejně. Nebo dokonce úplnému zablokování, což je podle úředníčků v pořádku.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: T-Mobile má nové tarify pro „LTE na doma“. Jsou méně výh

Příspěvek od xtonda »

Je fakt, že TM byl nejvýhodnější a to celkem významně, teď srovnal krok. A podle toho kolik a za co si účtují konkurenti http://www.cnews.cz/clanky/lte-misto-ad ... tu-na-doma tak i po té změně zůstal celkem konkurenceschopný - 20 GB tarif je stále nejlevnější, bez závazku dost razantně, Premium zas nabízí největší objem i rychlost za pětikilo a Premium Plus rychlost srovnatelnou s kabelovkou, kterou nedá ani DSL ani bezdrátoví pokytovatelé (nebo za balík na dedikovaném spoji), byť za prémiovou cenu.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: T-Mobile má nové tarify pro „LTE na doma“. Jsou méně výh

Příspěvek od Pitomec »

Jenom jestli ta rychlost 100/25 bude reálná a ne jenom papírová...
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: T-Mobile má nové tarify pro „LTE na doma“. Jsou méně výh

Příspěvek od Kristovec »

Vím,že už jsem s tím srovnáváním protivný,ale posuďte sami : polský operátor Play -
Dobití 10 PLN (62 KČ) dá 1 GB
Dobití 20 PLN 3 GB
30 6 GB
50. 12 GB
75 20 GB
100. 30 GB
125. 40 GB

Toto je běžný internet v mobilu.A,jestli dobře čtu,je to bonus za dobití,tedy - kredit zůstane celý.
Placený balík internetu vypadá takto : Internet bez FUP na den stojí 4 PLN,totéž na měsíc za 45 PLN.
Za necelých 300 Kč bezfupkový internet,zřejmě plnou LTE rychlostí,to tady asi nemáme.
Mrkněte na http://www.play.pl
No,a ten 1 GB za 1 € od 4ka.sk taky ujde.
Asi je lepší se na ceny venku nedívat,člověk si pak znechutí den. Už aby ten roaming zrušili.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: T-Mobile má nové tarify pro „LTE na doma“. Jsou méně výh

Příspěvek od Kristovec »

Pitomec píše:Jenom jestli ta rychlost 100/25 bude reálná a ne jenom papírová...
Možná ano,u O2 i VF se 60/30 celkem běžně objevuje,během Vánoc mne tím potěšila O2.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: T-Mobile má nové tarify pro „LTE na doma“. Jsou méně výh

Příspěvek od xtonda »

I když pšonsky neumím, tak z toho vidím, že 45 zl za bezlimitku je na 3 měsíce, pak je to 90 zl. A že bez limitu znamená 100 GB, pak rychlost klesá 1 Mbit. I tak je to ale o dost lepší než tady.
vlk
Příspěvky: 179
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: T-Mobile má nové tarify pro „LTE na doma“. Jsou méně výh

Příspěvek od vlk »

xsouku04 píše:
Myslím že důvod té změny je regulace EU, kdy úředníčci zakazují to, aby si FUP různě aplikovala na různé typy datového provozu. Říká se tomu síťová neutralita.
Proč se tak ženou do takové přeregulace, osobně nerozumím. Nevidím nic špatného na tom přiškrcovat datový tok způsobovaný viry nebo soustavnými stahovači čehokoli.

Výsledek je ten, že nyní po překročení FUP dojde k většímu omezení všech internetových služeb stejně. Nebo dokonce úplnému zablokování, což je podle úředníčků v pořádku.
Sice tuším důvod této této přeregulace: http://www.techtimes.com/articles/10993 ... -india.htm ale chápu, že kategorizovat aplikace úřednicky by byla ještě větší přeregulace (když by např. řekli, že sociální sítě musí pustit všechny nebo žádné, vyvstanou otázky co je sociální síť a co už ne, jak seznam aktualizovat o nové sociální sítě, jak zabránit jinému provozu, který spadá jinam (facebook galerie, chat, email, autorizace) atd.
Ale jak to udělat lépe? možná jen regulace: "spřízněný povolený provoz kategorie A automaticky znamená povolení podobného konkurečního provozu". Ale pak definovat co je spřízněný a narazíme stejně...

V posledním Ekonomu bylo, že Facebooku tuto "charitativní" činnost poskytovat internet zdarma, kde se dostaneš jen sociální síť Facebook legislativně zakázali jako celek...
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: T-Mobile má nové tarify pro „LTE na doma“. Jsou méně výh

Příspěvek od Kristovec »

xtonda píše:I když pšonsky neumím, tak z toho vidím, že 45 zl za bezlimitku je na 3 měsíce, pak je to 90 zl. A že bez limitu znamená 100 GB, pak rychlost klesá 1 Mbit. I tak je to ale o dost lepší než tady.
Je to možné,já jsem četl jen papírový leták,na web jsem zatím nešel.Byl jsem v Cieszynu a našel jsem jejich novou prodejnu.
Ale všimněte si,zatímco my uvažujeme ve stovkách MB nebo jednotkách GB,oni jsou oá řád výše.Navíc,za dobití nějakých 620 Kč dostat bonus zdarma 30 GB,co k tomu dodat?
No,tady to asi jiné nebude.
Odpovědět