Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od Kristovec »

Právě mi volala operátorka Vodafonu,ruším totiž smlouvu a jdu na bezpaušálový Tarif na míru.Dala řeč na důvody,a já jsem ji seznámil s cenami služeb u 4ka.sk a internetu v Polsku,play.pl např.Paní byla velmi milá,v žádném případě Šmejdka,docela se mnou souhlasila.Jsem u Vodafonu(Oskara) už 16.rok,od 11.8.2000 a tak jsem se rozpovídal,ceny a možná silná emigrační vlna ven po zrušení roamingu.Jsem upřímný,ale tato konkrétní operátorka taky a tak jsme si dobře rozuměli,ne jako s pánem od Tarifomatu.
Předpokládám,že se paní zmíní kompetentním osobám.
Masivní odchod lidí k zahr.OPům by možná s neúnosnými cenami těch našich mohl zahýbat směrem dolů.10 násobný rozdíl v ceně hovoru,u mně na D pevnou je prostě nepřijatelný,VF 11,50 a 4ka.sk 1,10 Kč/min.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od xsouku04 »

U nás ale není problém v tom, že by volání bylo moc drahé. Problém je spíše v propastném rozdílu mezi tím, co se nabízí veřejně, a neveřejnými nabídkami pro střední a větší firmy.
U neveřejných nabídek existují věci jako neomezené volání za cca 100 Kč/měsíc nebo minuta hovoru za 0,40 Kč kamkoli v ČR. A úplně jiné roamingy i mimo EU.
A jelikož je to všechno přísně tajné, veřejná diskuze na tohle téma prostě vázne. A je velmi těžké ČTÚ dokázat, že trh je zde krajně nevyzrálý a potřebuje regulaci. Bohužel novináři také nejsou schopni odvádět mnoho samostatné práce...
ČTÚ si prostě jen dělá statistiku z toho, kolik je zde nových virtuálů, a že průměrná cena za minutu hovoru v ČR klesá... Tedy trh funguje a vše je v pořádku.

Ale i tak se to zlepšuje.

Na druhé straně nabídka nových operátorů jako třeba 4ka.sk je dost možná trochu bublina. Osobně si myslím, že je možné, že operátor prodělává gatě, jen aby se trochu zviditelnil. Když někdo nemá moc zákazníků, tak trochu prodělávat není moc drahé a je to levnější než reklama. Tedy porovnávat jeho ceny se zavedenými operátory není úplně fér.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od Kabek »

Nedá mi to, abych nezareagoval na poslední příspěvek pana Soukupa.

Začnu od konce. Proč není fér porovnávat ceny?! Vždyť na začátku svého příspěvku píšete, že u nás jsou "pro vyvolené" ceny na úrovni 0,40 Kč za minutu kamkoliv! Tak si kladu otázku, zda s takovou cenou někdo prodělává? 4ka.sk je na 1,10 Kč, tak co?! Ano, chápu, že to může být pro Vás dost silná konkurence. Nicméně si myslím, že zisky Odoriku, potažmo Minitelu, se negenerují jen z vnitrostátních hovorů...
ČTÚ je pouze krytí pro vyvolené operátory! Kdyby byl to, co má být, resp. co se od něj očekávalo, pak by proti různým neveřejným nabídkám razantně zasáhl - všem stejným metrem za stejnou cenu! Stejně tak ČOI, která se mohla přetrhnout, když v restauracích byly ceny pro "domácí" a pro "cizí", že? Jaký je v tom rozdíl!!!
O novinářích ani nemluvě! Tam ještě více platí: "Koho chleba jíš (kdo tě platí), toho píseň zpívej!" Je zcela jedno, z jakého "plátku" to je!
Vzpomeňme na to, když se ve Francii před léty objevila nabídka neomezeného volání za cca 500 Kč. To bylo komentářů... No a za krátký čas to přišlo sem... ČTÚ v té době hrálo mrtvého brouka. Obdobně všichni potrefení zde budou "řvát", jak to je prodělečné, nevýhodné, když se zde začne stále častěji prosazovat někdo jako 4ka.sk a jim podobní.
Všechny ty služby jako komunikace jsou o cenách!

Vývoj technologický se nezastaví, ale ani cenový. Ten se dá jen krapítko zbrzdit, ale nic netrvá věčně.....
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od xsouku04 »

Kabek píše: Začnu od konce. Proč není fér porovnávat ceny?! Vždyť na začátku svého příspěvku píšete, že u nás jsou "pro vyvolené" ceny na úrovni 0,40 Kč za minutu kamkoliv! Tak si kladu otázku, zda s takovou cenou někdo prodělává? 4ka.sk je na 1,10 Kč, tak co?!
Jako mnohem lepší argument pro ČTÚ a pro diskuzi na téma "je zde draho" jsou ceny u českých neveřejných nabídek. Argumentace cenami začínajícího a pravděpodobně prodělávajícího operátora s malým pokrytím není podle mne tak validní argument.
On kalkuluje hlavně na vývoj na trhu a též vývoj regulace za několik let, až bude mít konečně více zákazníků. Ceny za volání, které vybere nyní, jeho hospodaření nijak výrazně neovlivní. Jeho síť je údajně minimální, tedy ceny, s kterými nyní kalkuluje a může nabídnout, závisí hlavně na tom, jak odhaduje budoucnost regulace cen v roamingu a v národním roamingu.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:
Kabek píše: Začnu od konce. Proč není fér porovnávat ceny?! Vždyť na začátku svého příspěvku píšete, že u nás jsou "pro vyvolené" ceny na úrovni 0,40 Kč za minutu kamkoliv! Tak si kladu otázku, zda s takovou cenou někdo prodělává? 4ka.sk je na 1,10 Kč, tak co?!
Jako mnohem lepší argument pro ČTÚ a pro diskuzi na téma "je zde draho" jsou ceny u českých neveřejných nabídek. Argumentace cenami začínajícího a pravděpodobně prodělávajícího operátora s malým pokrytím není podle mne tak validní argument.
On kalkuluje hlavně na vývoj na trhu a též vývoj regulace za několik let až bude mít konečně více zákazníků. Ceny za volání které vybere nyní jeho hospodaří nijak výrazně neovlivní. Jeho síť je údajně minimální, tedy ceny s kterými nyní kalkuluje a může nabídnout závisí hlavně na tom jak odhaduje budoucnost regulace cen v roamingu a v národním roamingu.
Ano,je možné,bývá to dost častý trik všech poskytovatelů,nejen telefonních,dát zaváděcí ceny,nabrat zákazníky,a pak o něco zdražit.
Ale po konci EU roamingu bude obrovslká konkurence,to se přece nemůže neprojevit.
Co do těch 0,40 Kč min.,to dotují hloupí zákazníci platící třeba 6 Kč min.Sám jsem měl mVolání,599,40 Kč za neomezenou ČR,1 000 min.do EU a ještě 4 GB.Takže,jen EU vyšla na 0,30 Kč min.
Mně osobně nejvíc sedí právě Odorikův systém jednoduchých a přehledných cen.
4ka je vlastně slovenský Odorik.Bez triků a skrytých poplatků či úvazků.
Třeba EriMobile - LTE bez FUP,rychlost 1/0,5 až dva měsíce zdarma,bez úvazku,zdánlivě,ale pouze se 6měsíční výpovědní lhůtou,tedy jinak - úvazek na 6 měsíců.
Trikování,které já nenávidím.Proto mi Odorik vyhovuje,pro svou férovost a jasná pravidla hry.
Nechci ani komentovat automatické obnovování smlouvy.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od Pitomec »

Nejenom zákazníci platící 6Kč/min., ale i dost zákazníků s balíčky, protože je prostě nezkonzumují. Třeba takový FLAT s úvazkem na 24 měsíců za 749Kč/měsíc, když pak člověk provolá pár minut. To se operátor poměje...
Obrázek
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od mobilemanic »

No tak jedná možnost jak je donutit změnit politiku je přestat to kupovat, ne? První zákon trhu:)
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od Kristovec »

mobilemanic píše:No tak jedná možnost jak je donutit změnit politiku je přestat to kupovat, ne? První zákon trhu:)
Ano,souhlas.Problém je třeba,že lidi raději dají 6 Kč min.,než aby mi uvěřili,že jim třeba Odorika nabízím nežištně,nejsem dealer.Nebo se bojí změny či jsou líní a čekají,že jim vše donesu na zlatém podnosu.
Kamarád raději dá 11,50 Kč min. na Slovensko než se s příbuznými domluvit na společném přechodu k O2.SK a mít tak sazbu 0,13 Eur/hovor v rámci sítě,i odsud z ČR.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od Kristovec »

Pitomec píše:Nejenom zákazníci platící 6Kč/min., ale i dost zákazníků s balíčky, protože je prostě nezkonzumují. Třeba takový FLAT s úvazkem na 24 měsíců za 749Kč/měsíc, když pak člověk provolá pár minut. To se operátor poměje...
I toto.Na druhých vidím,že bývá nesnadné odhadnout spotřebu a zvolit vhodný tarif.
Ale asi nejčastější je raději nevolat ale mít co je bez ohledu na sazbu.
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od aplet »

Operatori nejsou charita ale aby vydelavali ,což znamená ze bud přijmeme jejich podmínky nebo můžeme volat s okna. Komu se podmínky nelíbí ad nevola vůbec.
Odpovědět