Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:U nás ale není problém v tom, že by volání bylo moc drahé. Problém je spíše v propastném rozdílu mezi tím, co se nabízí veřejně, a neveřejnými nabídkami pro střední a větší firmy.
U neveřejných nabídek existují věci jako neomezené volání za cca 100 Kč/měsíc nebo minuta hovoru za 0,40 Kč kamkoli v ČR. A úplně jiné roamingy i mimo EU.
A jelikož je to všechno přísně tajné, veřejná diskuze na tohle téma prostě vázne. A je velmi těžké ČTÚ dokázat, že trh je zde krajně nevyzrálý a potřebuje regulaci. Bohužel novináři také nejsou schopni odvádět mnoho samostatné práce...
ČTÚ si prostě jen dělá statistiku z toho, kolik je zde nových virtuálů, a že průměrná cena za minutu hovoru v ČR klesá... Tedy trh funguje a vše je v pořádku.

Ale i tak se to zlepšuje.

Na druhé straně nabídka nových operátorů jako třeba 4ka.sk je dost možná trochu bublina. Osobně si myslím, že je možné, že operátor prodělává gatě, jen aby se trochu zviditelnil. Když někdo nemá moc zákazníků, tak trochu prodělávat není moc drahé a je to levnější než reklama. Tedy porovnávat jeho ceny se zavedenými operátory není úplně fér.
Máte vlastně pravdu s těmi nabídkami pro firmy.Můj zaměstnavatel nám dává O2Family - 49 Kč paušál,VPN zdarma,po celé ČR za 1,20 Kč/min.,to není špatné.Ale pozor,roaming je klasický,buď Eurotarif nebo Volání bez hranic za cenu na O2 kartách.
I data,snad jen 10 GB za 500 Kč,ale ani to není zázrak.
Je nás asi 3 500,ačkoli právě já Family nemám,nechci.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od Kristovec »

aplet píše:Operatori nejsou charita ale aby vydelavali ,což znamená ze bud přijmeme jejich podmínky nebo můžeme volat s okna. Komu se podmínky nelíbí ad nevola vůbec.
Chyba! Komu se podmínky nelíbí,ať jde - ne do pr... nýbrž do zahraničí,nebo aspoň k virtuálům.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše: Máte vlastně pravdu s těmi nabídkami pro firmy.Můj zaměstnavatel nám dává O2Family - 49 Kč paušál,VPN zdarma,po celé ČR za 1,20 Kč/min.,to není špatné.Ale pozor,roaming je klasický,buď Eurotarif nebo Volání bez hranic za cenu na O2 kartách.
I data,snad jen 10 GB za 500 Kč,ale ani to není zázrak.
Je nás asi 3 500,ačkoli právě já Family nemám,nechci.
Existují tarify jako 1 Kč/měsíc paušál a volání za 0,41 Kč/min. Ale nesmí se o tom mluvit.
Myslím, že jediné, co mají společné, je, že chtějí dohromady nějakou slušnou útratu a smlouvu na dva roky.

ČTÚ vytvořil svoji regulací (přidělováním frekvencí) nezdravé tržní prostředí, tedy je zde jen na něm to opět napravit.
Ale není to hlavní co by ČR tížilo. I bez dalších změn se to zlepšuje a bude lépe. Nejvíce podle mého názoru ČR tíží státní zakázky. To je teprve rozhazování ... Jedni platí daně a druzí na tom parazitují.
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od vlk »

Kristovec píše:
mobilemanic píše:No tak jedná možnost jak je donutit změnit politiku je přestat to kupovat, ne? První zákon trhu:)
Ano,souhlas.Problém je třeba,že lidi raději dají 6 Kč min.,než aby mi uvěřili,že jim třeba Odorika nabízím nežištně,nejsem dealer.Nebo se bojí změny či jsou líní a čekají,že jim vše donesu na zlatém podnosu.
Kamarád raději dá 11,50 Kč min. na Slovensko než se s příbuznými domluvit na společném přechodu k O2.SK a mít tak sazbu 0,13 Eur/hovor v rámci sítě,i odsud z ČR.
Ne všichni jsou líní. Někdo si prostě víc váží svého času než jiní, času který potřebují na prorovnání trhu, výpověď smlouvy, založení nové atd. Mají nedůvěru k novotám, resp. si váží opět svého času při objevování novot.
Neobhajuji je, myslím si, že optimalizace pravidelně vydávaných stokorun je důležitější než jednorázově vydané tisícikoruny. Ale někdo raději zaplatí víc a raději bude např. se věnovat rodině...
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od Kristovec »

vlk píše:
Kristovec píše:
mobilemanic píše:No tak jedná možnost jak je donutit změnit politiku je přestat to kupovat, ne? První zákon trhu:)
Ano,souhlas.Problém je třeba,že lidi raději dají 6 Kč min.,než aby mi uvěřili,že jim třeba Odorika nabízím nežištně,nejsem dealer.Nebo se bojí změny či jsou líní a čekají,že jim vše donesu na zlatém podnosu.
Kamarád raději dá 11,50 Kč min. na Slovensko než se s příbuznými domluvit na společném přechodu k O2.SK a mít tak sazbu 0,13 Eur/hovor v rámci sítě,i odsud z ČR.
Ne všichni jsou líní. Někdo si prostě víc váží svého času než jiní, času který potřebují na prorovnání trhu, výpověď smlouvy, založení nové atd. Mají nedůvěru k novotám, resp. si váží opět svého času při objevování novot.
Neobhajuji je, myslím si, že optimalizace pravidelně vydávaných stokorun je důležitější než jednorázově vydané tisícikoruny. Ale někdo raději zaplatí víc a raději bude např. se věnovat rodině...
Pravda,já ted ruším jednu smlouvu za druhou,v listopadu skončily hned 2 SIMky od O2,datovky 1,5 GB/149 Kč.No a teď ten Vodafone.Ale v případě předplacenky jen vyjedu kredit a vyhodím,to čas nezabere.
Tak asi,dobře píšete,záleží na prioritě,já jsem pro tu 4ku jel 700 km,i když v rámci velké dovolené,před asi 2 lety totéž pro O2.SK naplánuju víkend nebo dovolenou a je.
Ale jiný zas není takový šílenec a i když tam už jede,SIMku se mu nechce kupovat.Inu,pak ať platí nebo nevolá.Ale,všichni se diví,že ten druhý nevolá,ale sami - je to drahé,nechci utrácet za telefon.
STP
Příspěvky: 34
Registrován: ned 06. říj 2013 21:59:27

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od STP »

Právě mi kyslíci změnili tarif na pevné, ze stovky, na neomezený za 300.
To mi ale není vůbec k ničemu a staré tarify už vůbec na stránkách nenabízejí.
Máte někdo zkušenost, jestli to nejde nějak 'ukecat'?
Jasně že je tu Odorik, ale zase1300 za přenos atd....
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od vlk »

STP píše:Právě mi kyslíci změnili tarif na pevné, ze stovky, na neomezený za 300.
To mi ale není vůbec k ničemu a staré tarify už vůbec na stránkách nenabízejí.
Máte někdo zkušenost, jestli to nejde nějak 'ukecat'?
Jasně že je tu Odorik, ale zase1300 za přenos atd....
V první řadě bych nesouhlasil s jednostrannou změnou tarifu. No a když jim půjde o změnu tarifu víc než o zákazníka tak bych asi do změny operátora šel. 1300/(300-100)=6,5 měsíce...
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od Kristovec »

vlk píše:
STP píše:Právě mi kyslíci změnili tarif na pevné, ze stovky, na neomezený za 300.
To mi ale není vůbec k ničemu a staré tarify už vůbec na stránkách nenabízejí.
Máte někdo zkušenost, jestli to nejde nějak 'ukecat'?
Jasně že je tu Odorik, ale zase1300 za přenos atd....
V první řadě bych nesouhlasil s jednostrannou změnou tarifu. No a když jim půjde o změnu tarifu víc než o zákazníka tak bych asi do změny operátora šel. 1300/(300-100)=6,5 měsíce...
Přesně tak.Kyslíci jednostranně zrušili O2 Zero,tak jsem jim dal vale,adios,číslo,601,je už u Odorika.
Totéž kdysi T-Mobile s Twist Standard,číslo přestalo existovat.
STP
Příspěvky: 34
Registrován: ned 06. říj 2013 21:59:27

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od STP »

vlk píše: V první řadě bych nesouhlasil s jednostrannou změnou tarifu. No a když jim půjde o změnu tarifu víc než o zákazníka tak bych asi do změny operátora šel. 1300/(300-100)=6,5 měsíce...
Dík, zkusím, ale přeci jenom potřebuji i něco, co lze zkazit snad jedině krumpáčem.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Jak přimět naše OPy ke změně cenové politiky

Příspěvek od Pitomec »

Nesouhlas se změnou tarifu se hodí akorát v případě, když chci bez sankcí odstoupit od smlouvy s nějakou vázaností, protože to je zákonný důvod. Ale jinak nesouhlas sám o sobě neřeší nic, akorát dojde k ukončení smlouvy.
Obrázek
Odpovědět