Britský virtuál Vectone vstupuje na Český trh?

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Britský virtuál Vectone vstupuje na Český trh?

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:Pro toho kdo umí anglicky , zajímavé počtení je zde. https://www.trustpilot.com/review/vectonemobile.co.uk
Mají hodnocení 0.9 bodů z 10 ti možných.

Opakuje se pořád scénář, tam někdo píše někdo v tom smyslu jak mu simkarta několik dní nefunguje nebo jak jej okradli a vůbec se nemůže dovolat na jejich podporu a to i když čekal hodinu ve frontě. Vzápětí vždy odpoví někdo z Vectone Mobile nějakým nesmyslem a ať kontaktují reviews@vectone.com, že to vyřeší.

Často se zákazníci diví, jak něco takového může vůbec existovat, jeden člověk tvrdí, že za tím jsou nějací Indové.
Google mi to přeložil do španělštiny,ale úroveň toho překladu je asi stejně "dobrá" jako ten virtuál samotný.Takže nejenom Vectone je šmejd.
wolkenkratzer
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 11. čer 2015 20:09:48

Re: Britský virtuál Vectone vstupuje na Český trh?

Příspěvek od wolkenkratzer »

ja pouzivam vectone mobile uz pres rok v Rakousku a vzdy jsem byl spokojeny, vyhoda je volani zdarma vectone k vectone mezi staty, to je planovane i v Cesku, takze mohu volat z Rakouska do Cech pres vectone uplne zdarma, v cene tarifu...
RadimK
Příspěvky: 70
Registrován: pát 27. pro 2013 17:29:30

Re: Britský virtuál Vectone vstupuje na Český trh?

Příspěvek od RadimK »

Každý už u nějakého toho operátora je, lidi nejsou zvědavý na nějakého nového UK operátora a není podstatné zda je či není o pár halířů levnější.
Pro lidi je důležité aby operátor nabídl něco navíc, nějaké služby navíc. Vecone Mobile nenabízí vůbec nic, snad jen příšerné, béčkové webové stránky.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Britský virtuál Vectone vstupuje na Český trh?

Příspěvek od xsouku04 »

wolkenkratzer píše:ja pouzivam vectone mobile uz pres rok v Rakousku a vzdy jsem byl spokojeny, vyhoda je volani zdarma vectone k vectone mezi staty, to je planovane i v Cesku, takze mohu volat z Rakouska do Cech pres vectone uplne zdarma, v cene tarifu...
Volání v síti je zdarma až na ten spojovací poplatek 12Cent, tedy pokud nemám balíček? Kdy vyprší kredit, nebo je neomezené volání v síti na věky? To by se pak hodilo jako druhá SIM. Nějak mi tyto zásadní informace na té rakouské stránce chybí. Předpokládám, že většina lidí si platí alespoň ten balíček 1 EUR/měsíc, protože platit jinak 19 centů/min (přes 5 Kč) + spojovací poplatek 12 Cent (cca 3 Kč) nezní moc lákavě.
A je možné přijímat hovory přes VoIP? A v jiné aplikaci než té jejich?

Update: Kredit propadá za 3 měsíce a pokud SIM nepoužijete 120 dní, zruší ji. A to i když si platíte balíčky?
mymartin
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 11. úno 2016 22:36:45

Re: Britský virtuál Vectone vstupuje na Český trh?

Příspěvek od mymartin »

Obrázek
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Britský virtuál Vectone vstupuje na Český trh?

Příspěvek od aplet »

Pokud se najdu zoufalci který ho chteji využívat ad tak udelaji a daji vedet jak dopadli ad se všichni spolecne zasmejeme :D
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Britský virtuál Vectone vstupuje na Český trh?

Příspěvek od Largon »

xsouku04 píše:Kdosi tam doporučoval si stěžovat na místním tele úřadě. Operátor pak dostane ultimátum 5 dní na kontaktování zákazníka a pokud v tom selže, dostane nejspíš pokutu. Ani mají ale asi peněz dost. Možná by se možnost požádat úřad o dohled nad řešením problému hodil někdy i v ČR.
Co tak občas zahlédnu na Twitteru, tak mám pocit, že ČTÚ se opravdu spotřebitelům snaží pomáhat. Tady je návod na námitku proti vyřízení reklamace:
https://www.ctu.cz/cs/download/ochrana_ ... 7-2015.pdf

Ale ono kolikrát i stačí, aby něco Ondřej Malý retweetnul a přidal @ctu_cz a už se věci začnou hýbat:



nebo

Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Britský virtuál Vectone vstupuje na Český trh?

Příspěvek od xsouku04 »

Přes všechno špatné, co bylo o Vecton napsáno, senzační ale nepřehledná a zavádějící a často se měnící cenová politika a občas opravdu podivné chování, většině lidí bude, předpokládám, fungovat obstojně. Jen doufám, že bude ČTÚ jeho chování, které bude jistě často na hraně či za hranou náležitě, "regulovat".
Co je ale krajně podezřelé, že by zrovna tento snad nejpochybnější operátor v EU nějakým zázrakem dostal k tak suprovým cenám u T-mobile, že by mohl v ČR úplně změnit trh?
V ČR (a nejen v ČR) je totiž spousta jiných bohatých a rozumných firem, které ale do toho dělat full MVNO v ČR nejdou, protože podmínky jsou velmi špatné. A trh je nezdravý, kdy více jak polovina lidí volá za podstatně výhodnější ceny v neveřejných nabídkách.
Tedy soudím, že hodně bude jen marketingová bublina a Vectone je hlavně marketingový kouzelník. Nikdo Vám nemůže dát to co my vám můžeme slíbit. Kdo ale bude umět dobře využít jejich balíčky a orientovat se v jejich reklamštině, asi to pro něj bude výhodné, hlavně ze začátku, kdy budou ochotni to hodně dotovat. Část lidí musí mít vždy tu nejvýhodnější nabídku, a to i kdyby na tom měli nakonec prodělat, a jsou tomu ochotni značně přizpůsobit i své chování. Ale ještě to komerčně neběží, uvidíme, co se na jejich nedodělané stránce ještě změní.
skupyy
Příspěvky: 66
Registrován: stř 27. dub 2016 19:44:27

Re: Britský virtuál Vectone vstupuje na Český trh?

Příspěvek od skupyy »

Tak dnes prisla SIM VECTONE. Dobijeni kreditu bylo uz podezrele. Vstupni brana mela napsano, ze k dobiti dojde platbou z me platebni karty. Nasledne vsak nebylo mozno dobit, duokud si nevytvorim ucet nejake PaysafeCard. Ucet vytvoren. Pro dobiti PaysafeCard musim vytvorit ucet jeste na WKV.com. Tam vybiram kredit 10 EUR. Z karty mi je strzeno neuveritelnych 297 Kc, sim dobita jen 200 Kc. Takze v tomto kroku jsem prisel o 97 Kc zrejme na poplatcich za transakci ktera probihala vlastne pres 3 firmy (Vectone-PaysafeCard-WKV.com). Ze SIM i kdyz ma 200 Kc kredit nejde volat ani se na ni dovolat. Aktivace balicku za 100 Kc nefunguje, kod pro aktivaci hlasi neplatny kod. Zakaznicka linka Vectone nefunguje ani jejich www formular nejde. Email se vrati jako nedoruceny. Takze jsem prisel o 297 Kc??? V T-Mobile ani v bance co vydala platebni kartu to nezajima a nepomuzou mi... Posledni zajimavosti je, ze na displeji misto jmena operatora Vectone je nazev MY HOME :-/ divne! Vsechno divne! Ma nekdo stejnou zkusenost? Spada to pod ceske CTU na stiznost?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Britský virtuál Vectone vstupuje na Český trh?

Příspěvek od xsouku04 »

skupyy píše:Tak dnes prisla SIM VECTONE. Dobijeni kreditu bylo uz podezrele. Vstupni brana mela napsano, ze k dobiti dojde platbou z me platebni karty. Nasledne vsak nebylo mozno dobit, duokud si nevytvorim ucet nejake PaysafeCard. Ucet vytvoren. Pro dobiti PaysafeCard musim vytvorit ucet jeste na WKV.com. Tam vybiram kredit 10 EUR. Z karty mi je strzeno neuveritelnych 297 Kc, sim dobita jen 200 Kc. Takze v tomto kroku jsem prisel o 97 Kc zrejme na poplatcich za transakci ktera probihala vlastne pres 3 firmy (Vectone-PaysafeCard-WKV.com). Ze SIM i kdyz ma 200 Kc kredit nejde volat ani se na ni dovolat. Aktivace balicku za 100 Kc nefunguje, kod pro aktivaci hlasi neplatny kod. Zakaznicka linka Vectone nefunguje ani jejich www formular nejde. Email se vrati jako nedoruceny. Takze jsem prisel o 297 Kc??? V T-Mobile ani v bance co vydala platebni kartu to nezajima a nepomuzou mi... Posledni zajimavosti je, ze na displeji misto jmena operatora Vectone je nazev MY HOME :-/ divne! Vsechno divne! Ma nekdo stejnou zkusenost? Spada to pod ceske CTU na stiznost?
ČTÚ by ony bláboly na stránkách, chybějící srozumitelné všeobecné podmínky a jiné podivnosti měly zajímat. Možná to ale Vectone uhraje na to, že ještě vlastně nezačal a SIM zasílá jen tak omylem. V každém případě jako vtip je to dobré. ČTÚ je dobrá volba.
Máte ale asi prvenstvní v tom, že jste možná vůbec první, koho Vectone v ČR okradl :)
Odpovědět