Díky Tescomobilu, lze stáhnout i 1 GB za 19,- Kč/24 hodin.

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Díky Tescomobilu, lze stáhnout i 1 GB za 19,- Kč/24 hodin.

Příspěvek od helmut.niederman »

Nevím jestli je to chyba Tescomobilu nebo je to záměr, aby si lidé do 15.července užili bezplatné surfování v rámci FUPu kdy vyčerpají datový balíček a dál jedou navíc než to pak po tomto datu stopnou a uživatel bude odpojen z internetu a nucen kupovat další datový balíček, tak jsem si všimnul, že lze za 19,- Kč stáhnout 1 GB.

Dnes jsem si u Tescomobilu aktivoval denní balíček za 19,- Kč DATA INSTANT DAY který obsahuje datový balíček 50 MB.
Denní surfovací balíček za 19,- Kč v této ceně máte k dispozici 50 MB datový balíček.
Denní surfovací balíček za 19,- Kč v této ceně máte k dispozici 50 MB datový balíček.
tesCOMOBIL - datový balíček Instant Day.JPG (20.42 KiB) Zobrazeno 3343 x
Balíček jsem ovšem spotřeboval, ale nevypínal jsem USB modem ani neodpojoval spojení. Všimnul jsem si, že i po spuštění FUP lze dál stahovat normální rychlostí, ale trochu menší než klasicky, řekněme v procentech mínus 5 až 10 % a to pouze při brouzdání na www stránkách. Všimnul jsem si to, když jsem stahoval instalační aktualizace jízdních řádů CHAPS. Viz screenshot. Stahoval jsem nejdřív Informační soubory pro IDS JMK tedy fotodokumentace zastávek má to přes 670 MB a všechno JPG images pro IDOS a pak jsem stahoval informační soubory MHD Praha tedy fotodokumentaci zastávek a to má přes 460 MB všechno JPG images pro IDOS. Zjistil jsem, že i po uplatnění FUPu otázka, jestli vůbec mám FUP ?, lze normálně stahovat tak velké instalačky, avšak rychlost downloadu se pohybovala kolem cca 590 kb/s což je tedy 6.35 Mb/s a tudíž nemůže být řeč o nějakém omezování rychlosti :P 8-)
Je docela možné, že u FTP přenosu nedochází k uplatnění FUPu ze strany TescoMobile, protože zmíněné instalačky jsem stahoval z FTP serveru společnosti CHAPS.

Takhle jsem tedy mohl stáhnout 1 GB za 19,- Kč. Co se týče volání přes Odorik.exe, kvalita byla hodně špatná a rychlost načítání www stránek byla asi o 5 až 10 % pomalejší.
I po vyčerpání datového balíčku 50 MB jsem normálně mohl stahovat bez omezení rychlosti.
I po vyčerpání datového balíčku 50 MB jsem normálně mohl stahovat bez omezení rychlosti.
DATA MONITOR.JPG (58.75 KiB) Zobrazeno 3343 x
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Díky Tescomobilu, lze stáhnout i 1 GB za 19,- Kč/24 hodi

Příspěvek od xsouku04 »

Nojo ale to je jen dočasná chyba, kterou dříve nebo později opraví.
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: Díky Tescomobilu, lze stáhnout i 1 GB za 19,- Kč/24 hodi

Příspěvek od enigmatic »

xsouku04 píše:Nojo ale to je jen dočasná chyba, kterou dříve nebo později opraví.
Podobnou chybu má i blesk mobil když si vypnete datový balíček. V menu se to zadrhne a data frčí jeden den plnou rychlostí.
Odpovědět