Datový ráj jménem UA

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Datový ráj jménem UA

Příspěvek od Kristovec »

Jsem na 4 dny v Užhorodu a s lifecell.ua mám 3 GB za 50 UAH, = KČ,plus Noční internet,od 00,00 do 08,00 - 15 GB za 30 UAH,= KČ. To se to datuje! :D
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Datový ráj jménem UA

Příspěvek od aplet »

To kdyby bylo tady musel by ti být zázrak.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Datový ráj jménem UA

Příspěvek od xsouku04 »

A jak je tam internet rychlý? Mají tam LTE? Jak je to s pokrytím life co se 3G týče? On Užgorod je docela velké město na poměry západní Ukrajiny, tedy tam to bude určitě OK. Ale pokud na venkově není běžné pokrytí 3G, tak jsou ta super levně koupená data šnečí rychlostí prostě nevyčerpatelné ...

Vím, že spousta lidí používala na Ukrajině Kievstar, protože ve vesnici, kde bydleli, neměli moc na výběr. A to šlo jen o volání. Situace bude nyní asi o dost lepší, ale přecijen je potřeba k tomu přihlížet.

Určitě je volání i data na Ukrajině levnější, a nevím, jak je to z pokrytím. Jen chci upozornit na to, že když se porovnává A, tak se musí porovnávat i B, jinak srovnání nemá vysokou vypovídací hodnotu.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Datový ráj jménem UA

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:A jak je tam internet rychlý? Mají tam LTE? Jak je to s pokrytím life co se 3G týče? On Užgorod je docela velké město na poměry západní Ukrajiny, tedy tam to bude určitě OK. Ale pokud na venkově není běžné pokrytí 3G, tak jsou ty super levně koupená data šnečí rychlostí prostě nevyčerpatelné ...

Vím že spousta lidí používala na Ukrajině Kievstar, protože ve vesnici kde bydleli neměli moc na výběr. A to šlo jen o volání. Situace bude nyní asi o dost lepší, ale přecijen je potřeba k tomu přihlížet.

Určitě je volání i data na Ukrajině levnější, a nevím jak je to z pokrytím. Jen chci upozornit na to, že když se porovnává A tak se musí porovnávat i B, jinak srovnání nemá vysokou vypovídací hodnotu.
No,rychlost 3G+ není špatná,stahovací mezi 10 a 20 MBps,ale 3G signál nějak vypadává,a naskočí 2G,na volání by to nemuselo být dobré.
Koupil jsem si i SIMku Kyivstar,tam to dá 10 MBps.Signál obou je silný.
LTE tu není,ani u life,ani u Kyivstaru,jak mobil tak tablet by mi tam naběhly.
Jinde jsem zatím nebyl,mimo Uzhorod,ale příště bych se trochu i povozil,vlakem Užhorod - Oděsa 1 030 km jízdenka za 200 Kč,takže i cestovní ráj,nejen datový.
Volání - na EU mobily asi 1,50 Kč/min.,na pevné asi 0,50 Kč/min.,plus jednorázový poplatek za spojení hovoru 2 Kč.
Balíček SMS Svět 25 SMS za 27 Kč.
SMS z life na Kievstar 0,70 Kč.Hovor v rámci lifecell asi 0,30 Kč/min.

Novinka - objevil se tu i Vodafone,má reklamu na každém kroku.V Turecku,Velké Britanii a asi Francii sazby jako doma.Po podrobnostech jsem zatím nepátral.
Takže mají 4 velké OPy - ještě je tu MTS.

1 GB by stál 25 Kč,já jsem vzal ty 3 za 50 Kč.
Tomu by dost konkurovala 4ka.sk - 1 GB za 1 €.

Jo,a chodím tu po městě v tričku Odorik.cz,co jsem nakoupil to větší množství.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Datový ráj jménem UA

Příspěvek od xtonda »

Podle wikipedie je Vodafone přejmenované MTS
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_m ... pe#Ukraine

Jinak tady Vidím za 49 UAH nikoliv 3, ale 2 GB
http://www.lifecell.com.ua/ru/mobilnyi- ... scription/
A tady dokonce 2 GB za 85 UAH
http://www.lifecell.com.ua/ru/mobilnyi- ... ackage-17/
Což už není tak bombastické, ale pořád o dost lepší než tady.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Datový ráj jménem UA

Příspěvek od Kristovec »

xtonda píše:Podle wikipedie je Vodafone přejmenované MTS
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_m ... pe#Ukraine

Jinak tady Vidím za 49 UAH nikoliv 3, ale 2 GB
http://www.lifecell.com.ua/ru/mobilnyi- ... scription/
A tady dokonce 2 GB za 85 UAH
http://www.lifecell.com.ua/ru/mobilnyi- ... ackage-17/
Což už není tak bombastické, ale pořád o dost lepší než tady.
Ty 3 GB se zapojí kódem *449#,možná se jedná o nabídku určitému číslu,což se dělá i u nás.
Bombové jsou ty mzn hovory na pevnou,do EU,tam to vychází kolem 0,50 Kč min.,ale i ty mobily,asi 1,50 Kč,takže za 2 dny mám přes 120 minut.
Jinak,v nabídce tarifů je takový binec že mi jde hlava kolem - 3G 1GB,pak 1 GB 3G+ a 1 GB 3G no,tarifů mají snad 30,ale je to asi jedno a totéž jen pokaždé jinak pojmenované.
Ta nabídka 1GB za 25 nebo 3 GB za 50 je pod *121# kde se objevuje doba platnosti kreditu a stav volných jednotek.
Tohle trochu připomíná džungli.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Datový ráj jménem UA

Příspěvek od Kristovec »

Aha,takže MTS dopadlo jako náš Oskar.
Lifecell byl dříve life:) ,inu - časy se mění.
Plete to,protože tady mají staré i nové loga a já tu tak často nejsem,abych si toho všimnul.
Lifecell je teď turecký,patří turkcellu.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Datový ráj jménem UA

Příspěvek od helmut.niederman »

Cože, jízda vlakem 1030 km za 200,- Kč :shock: :o

To si děláte srandu ne ? Já teď plánuji jednodenní výlet do Berlína a zjišťuji, že z Prahy mi stojí jízdenka stejně, jako bych jel z Ostravy, platba za obousměrnou jízdenku Praha - Berlín a Berlín - Prah mi České dráhy napočítali cca 2600,- Kč. A to jistě do Berlína není z Prahy 1000km :x

Nejvíc mne štve, :evil: že my jako jedna z mála zemí ve Střední a Východní evropě máme nejdražší mezinárodní jízdenky na vlak či autobus v porovnání s tím co platí třeba pobaltské republiky. Nevím kdo toto záměrně dělá, ale připadá mi to jako záměr vyždímat český národ a ekonomicky zbídačit a dělají to systematicky od roku 1989 a vůbec se nehledí na kupní sílu. :x Dokonce jsem zjistil, že jízdenka z Ostravy do Vídně výjde pro našince dráž, než pro rakušana, v přepočtu na paritu kupní síly. Pro našince to výjde na 36 €uro ale kdyby Rakušák, chtěl cestovat s ÖBB z Vídně do Ostravy tak ho stojí 19 €uro a jak víme, platy Rakušáků a Čechů jsou nastaveny trochu podivně a jsou někde jinde. Sice České dráhy umožňují slevu " akční jízdenka Evropa za 19 €uro, ", ale je to silně nevýhodné, až někdy drasticky dobrodružné, stačí jak vám ujede vlak, jste v **** :oops: Zejména pokud přestupujete neboť akční jízdeka Evropa se vztahuje pouze na určité spoje, neplatí na všechny, takže my ve srovnání s ÖBB, jsme na tom hodně šikanováni, ÖBB nabízí mnohem větší paletu služeb pro Rakušáky a vzhledem k jejich kupní síle i ta částka 36 €uro je směšně nízká, pro nás je to už hodně moc a velký luxus.

Omlouvám se za OT. :oops:
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Datový ráj jménem UA

Příspěvek od xtonda »

Praha - Berlín je 400 km. Pokud si jízdenku koupíš s dostatečným předstihem, tak v rámci nabídky Včasná jízdenka Evropa jsou některé spoje za 386 Kč, spousta dalších za 662 Kč jeden směr, viz eshop na webu ČD.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Datový ráj jménem UA

Příspěvek od konrad »

Nerad bych aby to vyznělo jedovatě, ale je dokázáno že historicky byla česká ekonomika nejblíž německé na konci druhé světové války a těsně po ní. K těm cenám, léta jezdily dvě společnosti trasu Praha Teplice za 100 až 120 korun starými Karosami. Loni tuto trasu začala jezdit německá společnost Arriva novými a luxusními autobusy za 59 korun. Další dva dopravci dorovnali.
Odpovědět