Výhodný Roaming na den UA operátora Kyivstar

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Výhodný Roaming na den UA operátora Kyivstar

Příspěvek od Kristovec »

Denní balíček 15 odchozích minut v rámci navštívené země (např. ČR) a na Ukrajinu za 30 UAH,= 30 Kč !
SMS - 25 kusů za 25 UAH = Kč
100 MB - 35 Kč

Tohle jsou,myslím,velice dobré ceny.Balíček minut jsem už vyzkoušel,po 1.minutě se odečetlo těch 30 Hřiven a pak po dalších testhovorech už nic,vyjeto 5 z 15 minut.
Při hovoru do třetích zemí se odečte dalších 30 Kč(např. na Slovensko).
35 Kč za 100 MB,to je levnější,než Odorik,totéž za 50 Kč.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Výhodný Roaming na den UA operátora Kyivstar

Příspěvek od Kristovec »

Hovor s operátorem je přes callback *105*466# zcela zdarma,na rozdíl od našich OPů,kteří to myslím zpoplatňují.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Výhodný Roaming na den UA operátora Kyivstar

Příspěvek od Kristovec »

Navíc - příchozí hovory z Ukrajiny zdarma!
Napřed je třeba vytočit kód *130*2# tím se služba aktivuje.
Pak požádáte aby Vám zavolali - *130*380xxxxxxxxx# kde xxx je mobil toho,s kým chcete mluvit.
On dostane SMS že má zavolat.Pokud tak učiní,Vy hovor přijmete zcela zdarma.Právě jsem to celé vyzkoušel ze svého lifecell čísla.Z nějse mi samozřejmě odečetla odchozí minuta za 9 UAH,ale na svém Kyivstaru se stav kreditu po testhovoru nezměnil.Jen je záhadou ID volajícího(můj lifecell),místo +380 67 2222 000 přišlo +7 968 9788 087,což je Rusko.Asi je to nějak propojené s Beeline či co?
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Výhodný Roaming na den UA operátora Kyivstar

Příspěvek od aplet »

Ja mám 5 GB za 7.5 Eur O2Sk.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Výhodný Roaming na den UA operátora Kyivstar

Příspěvek od Kristovec »

aplet píše:Ja mám 5 GB za 7.5 Eur O2Sk.
To ale nejde dost dobře srovnávat,protože v případě Ukrajiny se jedná o mimounijní roaming.
Podívejte se schválně na ceny dat našich OPů na Ukrajině.
Myslím,že u O2.CZ byly balíčky kde 1 MB vyšel na 4 Kč. Kyivstar tady vyjde na 0,35 Kč/MB,tedy 11krát levněji.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8154
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhodný Roaming na den UA operátora Kyivstar

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše:
aplet píše:Ja mám 5 GB za 7.5 Eur O2Sk.
To ale nejde dost dobře srovnávat,protože v případě Ukrajiny se jedná o mimounijní roaming.
Podívejte se schválně na ceny dat našich OPů na Ukrajině.
Myslím,že u O2.CZ byly balíčky kde 1 MB vyšel na 4 Kč. Kyivstar tady vyjde na 0,35 Kč/MB,tedy 11krát levněji.
No ono to ale jde srovnávat. V EU jsou roamingové poplatky regulovány, proto nízké. Těží z toho nejen zákazníci v EU, ale i mimoevropští operátoři, kteří tak mohou machrovat se supernabídkami v EU. Sami si ale na svém písečku drží roamingové poplatky vysoké.
Aby byla hra fér, měli by evropští operátoři napařit ukrajinským stejně nesmyslně vysoké ceny jak to dělají ukrajinští všem zahraničním. Hovory ze zahraničí na Ukrajinu se tamní telemafie snaží prodávat i za více jak 5 Kč/min bez DPH. Což začíná být po Kubě a Severní Korei a několika afrických zemí nejvyšší cena na světě. A hovory a data v roamingu také jistě nebudou tak závratně levné jak je to v EU. Tedy ony supernabídky nejsou nic jiného, než že ukrajinská telemafie parazituje na evropské regulaci. Bude to možná také tím, že na ukrajinském trhu vládne velká konkurence a nízké a ceny a nezbývá než peníze získávat jinak, i když žádné závratné částky to nejsou. Prostě i ony super nízké ceny mají také svoji odvrácené stránky, které nejsou úplně zřejmé....
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Výhodný Roaming na den UA operátora Kyivstar

Příspěvek od Kristovec »

Asi,já do toho nevidím.Ale proč tedy EU operátoři chtějí desítky korun za minutu či stovky za MB i za roam v USA?
Tam je taky telemafie? Proč Unie teprve teď zavádí to,co v Severní Americe už je - bezroamingový prostor? Jak jsem nedávno hledal komusi tady na fóru ceny mexických operátorů do ČR,četl jsem na jejich webech,že v USA a Kanadě volají jako doma.A tady?Donedávna roam v Německu 30 Kč/min.,a teď stále kolem 5 Kč.Jak to,že Kyivstar dá 100 MB levněji,než naši OPové,členské země Unie? Spíš bych ty mafie hledal tady u nás.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Výhodný Roaming na den UA operátora Kyivstar

Příspěvek od Kristovec »

Ale s tím přivýdělkem UA OPů,na tom asi něco je.
Kyivstar má asi prsty v booking.com myslím že je ten web,jde o rezervaci ubytování v hotelech,ale několikanásobně předraženou proti skutečné ceně.
V Oděse od 1 200 Kč/noc!
Tak jsem si vyhledal web magistrátu města Oděsy a tam jsou i kontakty oděských hotelů,a začátek cen byl tak na 300 Kč.Proto pak Kyivstar nabízí za rezervace přes booking.com nějaký roaming zdarma.
Polští OPové zase poskytují plnohodnotné bankovní služby či dodávky elektřiny a plynu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8154
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výhodný Roaming na den UA operátora Kyivstar

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše:Asi,já do toho nevidím.Ale proč tedy EU operátoři chtějí desítky korun za minutu či stovky za MB i za roam v USA?
Tam je taky telemafie? Proč Unie teprve teď zavádí to,co v Severní Americe už je - bezroamingový prostor? Jak jsem nedávno hledal komusi tady na fóru ceny mexických operátorů do ČR,četl jsem na jejich webech,že v USA a Kanadě volají jako doma.A tady?Donedávna roam v Německu 30 Kč/min.,a teď stále kolem 5 Kč.Jak to,že Kyivstar dá 100 MB levněji,než naši OPové,členské země Unie? Spíš bych ty mafie hledal tady u nás.
Roaming mimo EU je samozřejmě nehorázně předražen. Hlavně příchozí hovory v roamingu by měli správně stát stejně jako volání do dané země. (USA a Kanada je trochu výjimka, tam je to trochu více - operátor vám strhává volné minuty i za příchozí hovory) Tedy náklady pro operátora co se týče příchozích hovorů v roamingu jsou stejné jako hovor do dané země. U odchozích hovorů tam záleží na čem se domluví, hodně se to liší země od země. Je to v rozmezí několik korun až desítky korun. Věřím ale že v řádech desetikorun to bude jen výjimečně. Např u těch co obsluhují paluby lodí či letadla ve výšce deseti kylometrů to tři koruny zcela jistě nebudou. Data také mohou být docela drahá.
V některých zemích mají drahý roaming i operátoři specializující se na roaming, což značí že tam budou mít vysoké náklady všichni.
U roamingu v Ukrajině - zahraniční operátor za příchozí hovor na své číslo v roamingu zaplatí cca oněch 5 Kč/min bez DPH za minutu. Předpokládám že odchozí cena bude podobná, možná i vyšší. V EU u příchozích je to cca desetkrát méně, u odchozího to již brzy budou také naprosté drobné.
Tedy nabízet Ukrajinu za stejných roamingových podmínek jako EU opravdu nikdo nemůže. Obráceně to jde, ale není úplně fér. EU to s tou regulací v tomto případě trochu nedomysleli. V EU je dána cena regulací, na Ukrajině nevědí co by si za podobné služby řekli.

Hovor z Ukrajiny do ČR na mobil stojí velkoobchodně oficiálně něco přes 1 Kč/min . Tedy je tam trochu příplatek za to, že volá někdo z čísla mimo EU. To ale celkem nic neřeší, protože ukrajinský Vodafone klidně použije pro terminaci do ČR pochybné překupníky, kteří číslo volajícího nahradí za nějaké třeba španělské a dostanou se tak na cenu cca 0,40-0,50 Kč/min a zbohatnou překupníci. Překupníci totiž nakupují za propojovák. Ukrajinští operátoři tak mají volné ruce v tom, dávat super výhodné nabídky volání do EU, v podstatě monopol na tyto služby, protože obráceně to prostě nejde. (volat z EU na Ukrajinu je moc drahé) Jediné co jim konkuruje je volání přes internet. Tedy internet<->internet, které stejně asi pohltilo nejvíce hovorů. Chytrý telefon data má kdekdo a nemusí se při tom sledovat nějaké akce a věčně se měnící podmínky, nebo měnit tarif. Je to vždy zadarmo. Tedy z dlouhodobého pohledu na tom ukrajinském chytračení asi nevydělá vůbec nikdo (zákazník už vůbec ne), většina lidí je nakonec donucena volat přes internet.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Výhodný Roaming na den UA operátora Kyivstar

Příspěvek od xtonda »

O2.sk je přímá dceřinka českého O2, podstatnou část infrastruktury a stejně tak i back office služeb jim dělá O2.cz, čili provoz za domácí ceny O2.sk SIMek v O2.cz síti není srovnatelný ani s unijním roamingem.

Navíc cena za 5 GB je 15 €, polovina je pouze promo na 3 měsíce pro zákazníky co ještě neměli internet.

Jinak pamatuje někdo ještě doby kdy roamingové ceníky vypadaly tak, že obsahovaly seznam všech roamingových partnerů a pro každého byl klasicky ceník s cenami za SMS a volání v síti daného operátora, volání na ostatní čísla v zemi, volání do ČR a příchozí hovor? Ceny většinou vycházely z nějakého základního ceníku navštíveného operátora + určitá přirážka. Efektem bylo, že volání v rámci dané země vycházelo celkem rozumně, zejména pokud si člověk dal tu práci a zaroamoval do sítě v níž bylo volané číslo. Pak přišlo to zjednodušení a zpřehlednění a cena je jednotná podle navštívené země, respektive pásma do které spadá, což u exotičtějších zemí (prakticky vše mimo EU) i několikanásobně prodražilo volání v rámci země.
Odpovědět