Nedůvěryhodný virtuál ChacharMobil - nefunkční aktivace SIM

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Nedůvěryhodný virtuál ChacharMobil - nefunkční aktivace SIM

Příspěvek od helmut.niederman »

Chtěl bych všechny varovat, pokud by chtěli v Ostravě si na informačním centru města Ostravy zakoupit SIM kartu virtuála ChacharMobil. Já tak učinil a zaplatil 200,- Kč. SIM kartu jsem vložil do telefonu, ale nepřihlásila se do sítě viz oznámení REGISTRACE SELHALA . Stejný čili podobný stav, je jako když si u ODORIKA deaktivujete SIM kartu a pak ji vložíte do telefonu, taky se s ní nepřihlásíte do sítě.

Podle návodu píšou, že je nutné SIM kartu aktivovat ( že by až po aktivaci na internetu se mi SIM úspěšně přihlásí do sítě :?: :? ) na webových stránkách https://chacharovasamoobsluha.investcon.cz/aktivace jenže ty nefungují, SERVER NENALEZEN hlásí Firefox. Zkouším to z mobilního telefonu a CHROME taky nefunguje DNS server nenalezen. Okay, zkouším SIM kartu aktivovat přes jejich telefonní číslo jak je uvedeno na pošetce, v domnění, že se jedná o IVR konverzant. Kdepak zvoní to zvoní to a nikdo to nebere.

NIC, zbývají jen oči pro pláč a 200,- Kč v pr**** :cry: :evil:

Asi o hodinu či dvě později mi někdo volá z toho čísla co jsem prozvonil jako číslo pro aktivaci SIM karty. Byl tam nějaký pán a celou dobu se divil, že internetová samoobsluha Chacharmobil nefunguje. Pak mi slíbil, že mi zavolá později a domluvili jsme se na určitém čase. Vůbec nezavolal.

Řešení ?

Buď 1 ) Přijet znovu do Ostravy a udělat tam na pobočce info centra reklamaci aby mi vrátili peníze
2) Osobně zajít na adresu provozovatele
3) Vidím to na největší pravděpodobnost se obráti na ČOI a ČTÚ.

Takhle neseriozního virtuála, aby čert sebral :evil: Máte někdo podobné zkušenosti ? Mne opravdu zaráží, že operátor vynucuje aktivaci SIM na internetu či telefonním čísle, které ovšem nefungují a je to ojedinělý případ, protože drtivá většina virtuálů to má tak, že stačí aktivovat SIM prvním uskutečněným hovorem, zadáním PINu nebo když se SIM karta přihlásí do sítě. Takhle zbytečně komplikované to nemá ani 3TON :x
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nedůvěryhodný virtuál ChacharMobil - nefunkční aktivace

Příspěvek od Pitomec »

Marně přemýšlím jaký důvod vede člověka k tomu, že vůbec začne uvažovat o nákupu SIM od něčeho takového :shock:
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedůvěryhodný virtuál ChacharMobil - nefunkční aktivace

Příspěvek od xsouku04 »

Až se admin vrátí z dovolené, jistě to zase opraví ...
Ta složitá aktivace je vlastnost virtuálů pod T-mobile.
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Nedůvěryhodný virtuál ChacharMobil - nefunkční aktivace

Příspěvek od aplet »

Proto je dobře používat důvěrných virtuálních operátorů jako třeba Odorik.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nedůvěryhodný virtuál ChacharMobil - nefunkční aktivace

Příspěvek od Pitomec »

Podíval jsem se do jejich Ceníku a nikde tam nevidím stejné rychlostní omezení u internetu, jaké má Odorik. Vlastně jsem to nenašel ani u jiných virtuálů. Nechci rýpat, ale není to náhodou jenom zdejší výsada? :D
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedůvěryhodný virtuál ChacharMobil - nefunkční aktivace

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Podíval jsem se do jejich Ceníku a nikde tam nevidím stejné rychlostní omezení u internetu, jaké má Odorik. Vlastně jsem to nenašel ani u jiných virtuálů. Nechci rýpat, ale není to náhodou jenom zdejší výsada? :D
Pokud se jedná o omezení u balíčků u virtuálů pod T-mobile, je to vlastnost T-mobile těch balíčků.
Velké rychlosti sice mohou vypadat dobře, ale těžko někdo stojí o to, aby měl po FUP během pár vteřin - kdyby jel plnou teoretickou rychlostí na LTE.

Leda že by měli úplně jiný typ balíčku - kdy sice prodávají balíček, ale platí za to po KB (tam jsem tohle omezení nezkoumal - možná je tam také), nebo si balíčky dělali úplně sami na svém hardwaru - to je ale minimum - většinou to vyjde finančně hůře hlavně u těch velkých balíčků.
Tedy věřím, že většina má stejné balíčky jako my, jen zapomínají omezení rychlosti zmiňovat.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nedůvěryhodný virtuál ChacharMobil - nefunkční aktivace

Příspěvek od Pitomec »

OK :)
Obrázek
Odpovědět