O2 pevna - neomezeny pausal ma zpoplatnene volani na VOIP

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

O2 pevna - neomezeny pausal ma zpoplatnene volani na VOIP

Příspěvek od Zedna »

O2 pevna - neomezeny pausal ma zpoplatnene volani na VOIP

Od znameho, ktery zarizuje rodicum pevnou linku s "neomezenym" pausalem od O2,
jsem se dovedel zajimavou informaci, ze v ramci toho neomezeneho pausalu je volani na mobily a na pevne linky zdarma,
ale zpoplatnene je volani na VOIP, v ceniku je to uvedeno jako "Internet ostatni poskytovatele" - cena 0.90 Kc/min.

Jedna se o tarif "Volani CR" za 299 Kc mesicne:
http://www.o2.cz/_pub/64/18/af/17765_11 ... 082016.pdf
Tarif obsahuje neomezené volání do pevných a mobilních linek v České republice.
PS: Slovo neomezene zde ve skutecnosti znamena 10 000 minut (dle informaci primo z infolinky).

Toto extra rozlisovani normalnich pevnych linek a pevnych linek VOIP operatoru (geograficka cisla) jsem dosud nikde nevidel,
to je podle mne pekna lumoparna a VOIP operatorum to muze hodne ublizit!

Dotaz:
Nejsem si jisty, zda toto zpoplateni nahodou neplati jen pro nomadicka cisla (9xx) nebo i pro geograficka cisla.
Muze toto nekdo prosim upresnit a potvrdit?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: O2 pevna - neomezeny pausal ma zpoplatnene volani na VOI

Příspěvek od xsouku04 »

Geografická čísla to platit nemůže, protože nemají jak poznat, jestli to jde přes VoIP nebo nikoli.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: O2 pevna - neomezeny pausal ma zpoplatnene volani na VOI

Příspěvek od Kristovec »

Zedna píše:O2 pevna - neomezeny pausal ma zpoplatnene volani na VOIP

Od znameho, ktery zarizuje rodicum pevnou linku s "neomezenym" pausalem od O2,
jsem se dovedel zajimavou informaci, ze v ramci toho neomezeneho pausalu je volani na mobily a na pevne linky zdarma,
ale zpoplatnene je volani na VOIP, v ceniku je to uvedeno jako "Internet ostatni poskytovatele" - cena 0.90 Kc/min.

Jedna se o tarif "Volani CR" za 299 Kc mesicne:
http://www.o2.cz/_pub/64/18/af/17765_11 ... 082016.pdf
Tarif obsahuje neomezené volání do pevných a mobilních linek v České republice.
PS: Slovo neomezene zde ve skutecnosti znamena 10 000 minut (dle informaci primo z infolinky).

Toto extra rozlisovani normalnich pevnych linek a pevnych linek VOIP operatoru (geograficka cisla) jsem dosud nikde nevidel,
to je podle mne pekna lumoparna a VOIP operatorum to muze hodne ublizit!

Dotaz:
Nejsem si jisty, zda toto zpoplateni nahodou neplati jen pro nomadicka cisla (9xx) nebo i pro geograficka cisla.
Muze toto nekdo prosim upresnit a potvrdit?
Já se obávám,že těch lumpáren nám O2 předvede ještě víc.Už jen znevýhodnění dokupu FUP u slovenského kyslíku je docela silným dusíkem.Inu - jaký pán,takový krám.
Roger73
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 18. črc 2013 16:05:38

Re: O2 pevna - neomezeny pausal ma zpoplatnene volani na VOI

Příspěvek od Roger73 »

Zedna píše:[ v ceniku je to uvedeno jako "Internet ostatni poskytovatele" - cena 0.90 Kc/min.
Ja si tak trochu myslim, ze to "INternet ostatni poskytovatele" (nevím to jistě, je to potřeba ověřit přímo u O2) by spíš mohlo být spojení na vytáčené připojení k internetu než na linky Voip, někde jsem na něco podobného už narazil.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: O2 pevna - neomezeny pausal ma zpoplatnene volani na VOI

Příspěvek od xsouku04 »

Roger73 píše:
Ja si tak trochu myslim, ze to "INternet ostatni poskytovatele" (nevím to jistě, je to potřeba ověřit přímo u O2) by spíš mohlo být spojení na vytáčené připojení k internetu než na linky Voip, někde jsem na něco podobného už narazil.
Vypadá to tak. Já jsem v ceníku na straně 5 našel tento řádek.

Volání na čísla s předvolbou 91x (IP telefonie) | Sazba za volání dle tarifu | volné minuty/bezplatné volání:Uplatní se

Popravdě ještě jsem nenarazil na ověřený případ, že by se neomezené volání na čísla 91X nevztahovalo.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: O2 pevna - neomezeny pausal ma zpoplatnene volani na VOI

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:
Roger73 píše:
Ja si tak trochu myslim, ze to "INternet ostatni poskytovatele" (nevím to jistě, je to potřeba ověřit přímo u O2) by spíš mohlo být spojení na vytáčené připojení k internetu než na linky Voip, někde jsem na něco podobného už narazil.
Vypadá to tak. Já jsem v ceníku na straně 5 našel tento řádek.

Volání na čísla s předvolbou 91x (IP telefonie) | Sazba za volání dle tarifu | volné minuty/bezplatné volání:Uplatní se

Popravdě ještě jsem nenarazil na ověřený případ, že by se neomezené volání na čísla 91X nevztahovalo.
xsouku04 píše:
Roger73 píše:
Ja si tak trochu myslim, ze to "INternet ostatni poskytovatele" (nevím to jistě, je to potřeba ověřit přímo u O2) by spíš mohlo být spojení na vytáčené připojení k internetu než na linky Voip, někde jsem na něco podobného už narazil.
Vypadá to tak. Já jsem v ceníku na straně 5 našel tento řádek.

Volání na čísla s předvolbou 91x (IP telefonie) | Sazba za volání dle tarifu | volné minuty/bezplatné volání:Uplatní se

Popravdě ještě jsem nenarazil na ověřený případ, že by se neomezené volání na čísla 91X nevztahovalo.
Twist Neomezeně Den - ani zde se Nomádi nezpoplatňují
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: O2 pevna - neomezeny pausal ma zpoplatnene volani na VOI

Příspěvek od Georgius »

Roger73 píše:vytáčené připojení k internetu než na linky Voip, někde jsem na něco podobného už narazil.
Teda, to mne trochu nainspirovalo a objevil jsem toto:

http://forum.root.cz/index.php?topic=8185.0 - diskuze na rootu z ledna 2014, jestli je možný stále ještě dial-up
http://www.lupa.cz/clanky/dial-up-pripo ... ytaci-vic/ - léto 2014 - v GB zrušeno, v USA miliony lidí, u nás prý 3042 aktivních modemů (tvrdí O2 a opisuje Lupa).

To je nostalgie ...

Každopádně trochu unesu téma - v době vnucovaných neomezených volání a omezených dat - nehrál si někdy někdo s něčím jako "virtuálním SIP modemem" ? Že by se přes GSM modem udělalo hlasové spojení a přes tento hlasový kanál poslala klasicky modulovaná data ? Něco jako http://www.voip-info.org/wiki/view/Modem+over+VOIP
Rychlostně by to samozřejmě bylo brutální, ale zase neodposlechnutelné a tak ...

Bohužel, s přechodem k Odoriku jsem doma zrušil dráty od kyslíků, takže tradiční vytáčený ppp server už si nenahodím :-(

Update: tak koukám, že na konferencích IEEE je to evergreen: http://ieeexplore.ieee.org/xpl/login.js ... %3D1497979 http://ieeexplore.ieee.org/xpl/login.js ... %3D7391285
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: O2 pevna - neomezeny pausal ma zpoplatnene volani na VOI

Příspěvek od Zedna »

Aktualizace:

Poznamka v ceniku toho pausalu "Internet ostatni poskytovatele" dle nejnovejsich informaci z infolinky O2 neznamena ani nomadicke ani geograficke cislo VOIP,
ale znamena vytacene pripojeni ostatnich (ne O2) poskytovatelu.

Pozn: O2 uz vytacene pripojeni neposkytuje.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: O2 pevna - neomezeny pausal ma zpoplatnene volani na VOI

Příspěvek od xsouku04 »

Zedna píše:Aktualizace:

Poznamka v ceniku toho pausalu "Internet ostatni poskytovatele" dle nejnovejsich informaci z infolinky O2 neznamena ani nomadicke ani geograficke cislo VOIP,
ale znamena vytacene pripojeni ostatnich (ne O2) poskytovatelu.

Pozn: O2 uz vytacene pripojeni neposkytuje.
A on to v podstatě asi nikdo už nepoužívá. Leda snad nějaký monitoring, alarm, nebo něco co sbírá data a někam to odesílá. A dat je malé množství.
Pokud to funguje, tak to nikdo nemění.

Tedy planý poplach. Je to dobré. Nikdo stále v ČR neobjevil operátora, který by nezahrnoval do neomezeného volání i čísla 910.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: O2 pevna - neomezeny pausal ma zpoplatnene volani na VOI

Příspěvek od alfi »

Georgius píše: Každopádně trochu unesu téma - v době vnucovaných neomezených volání a omezených dat - nehrál si někdy někdo s něčím jako "virtuálním SIP modemem" ? Že by se přes GSM modem udělalo hlasové spojení a přes tento hlasový kanál poslala klasicky modulovaná data ? Něco jako http://www.voip-info.org/wiki/view/Modem+over+VOIP
Rychlostně by to samozřejmě bylo brutální, ale zase neodposlechnutelné a tak ...
No, když si vezmu, jaké trable jsou s přenosem faxů přes G711, tak nevím, jestli vůbec má smysl se tím zabývat :-)
Georgius píše: Bohužel, s přechodem k Odoriku jsem doma zrušil dráty od kyslíků, takže tradiční vytáčený ppp server už si nenahodím :-(
Ale nevím, jak jsou teď na tom mobilní operátoři a současná mobilní zařízení - svého času šlo uskutečnit datový (i faxový) hovor 9,6 kbit/s z mobilu, ale prý už se to málo používalo a chtěli to vypnout (kdoví, jestli to vůbec umí 3G/4G nebo to zůstalo jen v GSM síti). Mít dva takové telefony, mělo by mezi nimi jít protlačit i PPP data :-)
Odpovědět