Vodafone drasticky zdražuje internet

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .

Re: Vodafone drasticky zdražuje internet

Příspěvekod helmut.niederman » úte 13. pro 2016 21:02:18

jorgos píše:
helmut.niederman píše:K té 4Ka, mám v plánu na počátku příštího roku vyrazit do Žiliny, myslíte, že mi prodají na českou občanku jejich předplacenou SIM kartu v Žilině ? :idea:


na kterekoliv poste v SK (maji-li skladem) po predlozeni ceskeho OP pracovnice vyplni a vytiskne formular, ktery podepises a za 4eura ti proda SIM s kreditem 4eura s platnosti 16 mesicu.
dokonce mne dala vybrat s cca 15 cisel.


A když tedy jim svěřím své osobní údaje a číslo občanky a například po využití 4Ka se rozhodnu, že kredit nebudu dobíjet, prostě protelefonuji kredit a pak si ji dám tzv. na " výstavku " a už nebudu ládovat kredit, nehrozí mi, že by operátor na základě osobních údajů mi pak poslal dopisy a faktury, abych si kredit dobil, jinak mi naskočí dluh ? Tedy laicky řečeno, nehrozí šikana, abych ty služby musel využívat ? Apropo, podle osobních údajů a číslo občanky bych raději měl s tou 4kou hospodařit tak abych se nedostal do záporného zůstatku, to by mi asi ten operátor dal k úhradě, že ? :oops:
Uživatelský avatar
helmut.niederman
 
Příspěvky: 891
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Vodafone drasticky zdražuje internet

Příspěvekod 5uch » pon 13. úno 2017 4:17:23

Vodafone má nové tarify s daty. Jeden propagovaný a jeden v tichosti přidaný jen do ceníku a samoobsluhy.

Rodinný tarif Red+ za 2 500 Kč

Na začátku února 2017 Vodafone představil svou novou vypečenou nabídku - rodinný tarif Red+ s 40 GB dat navíc (vylepšení původního rodinného tarifu Red+ s pouhými 2 GB dat).

Kde je háček?
- Především v extrémním "balíčkování" velkého objemu drahých služeb: v balíčku jsou 4 Red tarify (neomezené volaní a SMS + 42 GB sdílených dat).
- Z toho plyne další háček - cena. Původní Red+ pro rodinu byl za 1500 Kč, ten nový je za 2500 Kč - to už je IMHO i pro zámožnější rodiny trochu příliš.
- Tarif je dostupný pouze se závazkem na 2 roky

Objektivně - Red+ s 40 GB vychází levněji, než pořízení 4 jednotlivých neomezených tarifů Red LTE:
- Základní Red LTE s úvazkem (1,5 GB dat) .......................................... 750 Kč
- Red LTE Super s úvazkem + 1000 minut volání do zahraničí (4 GB dat) ........ 1000 Kč
- Rodinný Red+ s 40 GB navíc přepočtený na jednu osobu (10,5 GB dat) .......... 625 Kč

Takže super, můžete to brát tak, že proti 4 jednotlivým Red tarifům jste na osobu ušetřili 125, resp. 375 a ještě jste získali balík dat navíc.
Nebo to můžete brát tak, že jste za 1000 dostali navíc 40 GB dat oproti původnímu rodinnému Red+, což je 1 GB za 25 Kč, tedy "nevýhodnější" cena samostatných dat ve VF ceníku.

Nicméně, pod články s oznámením tohoto tarifu na mobilmania.cz a mobil.cz i na facebooku Vodafonu se objevují jen pobouřené rakce, kritika a výsměch. Skoro to vypadá, že to soudruzi markeťáci z Vodafonu s celkovou cenou tarifu přehnali.
Asi ne každý potřebuje mít v rodině právě 4 neomezené tarify a právě 42 GB dat...!
;-)


Balíček 100 MB na 30 dní za 50 Kč

Bez jakýchkoli fanfár byl do ceníku a do samoobsluhy přidán nový datový balíček pro příležitostné surfaře (hlavně ty s "hloupými" mobily).
https://www.vodafone.cz/_sys_/FileStora ... sluzeb.pdf - strana 34 (sic! ceník má přes 40 stran! To u Oskara nebývalo...)
Tarif ale není zmíněn na obecném webu, je tak trochu na zapřenou... a Vodafone tarif nikde nepropaguje, dokonce ani ne na vlastním facebooku.
https://www.vodafone.cz/internet/internet-v-telefonu/
Cena na takto malý objem dat vychází celkem příznivě ( 0,50 Kč/MB). Příjemný je také delší doba, kterou uživatel dostává na spotřebu balíčku (30 dní). Příjemné je i to, že (nevyčerpaný) balíček není násilně ukončován koncem zúčtovacího období, jak bývá často zvykem. A že po vyčerpání objemu dat v balíčku se připojení neukončí, ale jenom zpomalí, nebo je možné si balíček aktivovat znovu (i víckrát během jednoho zúčtovacího období). Celkem flexibilní nabídka.
Teď ještě odstranit to časové omezení balíčku na 30 dní a je to dokonalý balíček pro občasné surfaře s malou spotřebou. ;-)
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
5uch
 
Příspěvky: 280
Registrován: stř 21. lis 2012 5:01:18

Předchozí

Zpět na Zajímavé služby, které neprovozuje Odorik.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník