Pokracujici regulace roamingu v roce 2017+

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Pokracujici regulace roamingu v roce 2017+

Příspěvek od Zedna »

Červnový konec roamingu v EU je nejistý. Rozhodne rychlost vyjednávání
http://mobil.idnes.cz/velkoobchodni-pop ... ratori_LHR

Takove ceny volani/sms/dat jako v tom regulovanem roamingu bychom si prali i na nasem "specifickem" trhu v CR!
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Pokracujici regulace roamingu v roce 2017+

Příspěvek od aplet »

myslím že nebudou žádné problémy a bude to schváleno.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Pokracujici regulace roamingu v roce 2017+

Příspěvek od helmut.niederman »

Takže po zrušení roamingu si operátoři budou účtovat přírážku ke stropům. A jak to asi budou dělat :?: Aha, asi takto, datové spojení nebude účtováno po kb ale v režimu 1 Mb+ 100 kb tedy něco jako účtování hovorů 60+60 místo 1+1 :x Která chytrá hlava toto vymyslela to rušení roamingu ? Tato chytrá hlava jistě nemá žádnou šajnu o tom jaké náklady má s roamingem samotný roamingový operátor, tato chytrá úřednická hlava nechápe totiž realitu života, oni ty chytré úřednické hlavy žijou někde na Marsu :twisted: . Nebylo byl lepší zrušit drahá placená úřednická byrokratická místa v Brusselu než ten Róming ? :mrgreen:
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Pokracujici regulace roamingu v roce 2017+

Příspěvek od aplet »

Budu přesně stanovení podmínky jak se bude roaming účtovat , jestli jsou to data nebo volání.
Kristovec
Příspěvky: 1525
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Pokracujici regulace roamingu v roce 2017+

Příspěvek od Kristovec »

helmut.niederman píše:Takže po zrušení roamingu si operátoři budou účtovat přírážku ke stropům. A jak to asi budou dělat :?: Aha, asi takto, datové spojení nebude účtováno po kb ale v režimu 1 Mb+ 100 kb tedy něco jako účtování hovorů 60+60 místo 1+1 :x Která chytrá hlava toto vymyslela to rušení roamingu ? Tato chytrá hlava jistě nemá žádnou šajnu o tom jaké náklady má s roamingem samotný roamingový operátor, tato chytrá úřednická hlava nechápe totiž realitu života, oni ty chytré úřednické hlavy žijou někde na Marsu :twisted: . Nebylo byl lepší zrušit drahá placená úřednická byrokratická místa v Brusselu než ten Róming ? :mrgreen:
Já mám chuť zrušit komplet celou Unii!
alfi
Příspěvky: 716
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Pokracujici regulace roamingu v roce 2017+

Příspěvek od alfi »

Kristovec píše:Já mám chuť zrušit komplet celou Unii!
Zrovna v roamingu - nemít EU regulaci, jsou ceny pořád na úrovni zóna 2 nebo 3, jako před lety.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Pokracujici regulace roamingu v roce 2017+

Příspěvek od helmut.niederman »

"alfi" ceny pořád na úrovni zóna 2 nebo 3, jako před lety.
Včera se mi u Kaktusu podařil vyčerpat můj datový balíček a aktualizoval jsem si datový limit 100 MB za 50,- Kč. A v appce Activity Monitor jsem si nabuřil cenu za přenesený 1 MB dat a nastavil jsem si to podle zóny 3 tedy 300,- Kč. Na malý okamžik jsem se pak připojil k internetu, aktivoval jsem data, a načetla se mi webová stránka IDNES.CZ a ihned jsem pak data vypnul. Mrknul jsem se do počítadla v appce Activity Monitor a bylo přeneseno 6 MB a už jsem jakoby " platil " 900,- Kč. Pak jsem se chvíli koukal na jedno video na Youtube a po zhlédnutí videa jsem opět provedl kontrolu a už jsem zjistil, že "platím " za přenesená data jakoby 39 tisíc korun. :lol:

Tedy z toho mi vyšlo, že jen sebevrah by dokázal jet do zóny 3 a v roamingu stahoval data. Proto je lepší místní SIM karta. I v zóně 2 jakým je třeba USA data stojí cca od 200,- Kč. Takže je to taky sebevražedné.

Nechápu proč jsou data v roamingu tak drahá ? :x
vlk
Příspěvky: 178
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Pokracujici regulace roamingu v roce 2017+

Příspěvek od vlk »

Od 15. června bude nastaven strop na 3,2 centu (86 haléřů) za minutu volání a 1 cent (27 haléřů) za textovou zprávu. Ve stejný den začne také platit hranice 7,7 eura (přibližně 208 korun) za gigabyte dat, která se bude postupně v pěti letech snižovat až na 2,5 eura (67 korun) za stejný objem dat od ledna 2022.
Co to přesně bude znamenat u Odorika? Bude se to vztahovat i na Chorvatsko?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokracujici regulace roamingu v roce 2017+

Příspěvek od xsouku04 »

vlk píše: Co to přesně bude znamenat u Odorika? Bude se to vztahovat i na Chorvatsko?
Regulace říká, že ceny v roamingu v EU musí být stejné jako doma při volání do cizí sítě. Tedy neurčuje konkrétní ceny. Reguluje jen velkoobchodní ceny, aby na tom nikdo moc neprodělával. Nicméně např. za příchozí hovory stále budeme nuceni nějaké drobné platit, i když je nesmíme přeúčtovat koncovému zákazníkovi. Ony uváděné ceny jsou zjevně velkoobchodní.

Myslím, že pro Chorvatsko to platí také. Ale je to jen můj odhad, konkrétní informace nemám.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8139
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokracujici regulace roamingu v roce 2017+

Příspěvek od xsouku04 »

Chorvacko je prý od roku 2013 v EU.
Odpovědět