4KA.SK versus VODAFONE.CZ

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Kristovec
Příspěvky: 1525
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: 4KA.SK versus VODAFONE.CZ

Příspěvek od Kristovec »

helmut.niederman píše:
michaels píše: Ano, mám stejný pocit, že všechny matky podniků u nás nás vysávají, dělají z nás blbce .....
Taky mám ten pocit a mám i jistou politicko-konspirační teorii, proč se to tak děje. Ale nevím, jestli to má cenu zde ve fóru Odorik psát, spíše by se to hodilo na weby typu Aeronet, ProtiProud, ParlamentníListy, aj. Tedy konspirační teorii, že nás vysávají záměrně a děje se to od 90.let. Taky mám i převzatou konspirační teorii, která se teď na internetu šíří, ale sem to určitě psát nebudu. :D
V tomhle máte pravdu,já jsem si trochu potřeboval ulevit,promiňte
Já jinak na žádná jiná fóra nebo socsítě nechodím,tady jsem jen proto,že jsem u Odorika,a tak sem plácnu i to,co s mobilováním bezprostředně nesouvisí.
Ale snahu vyvíjím,občas
Kdesi jsem se proklikal až na web britského Vodafonu,a napsal jsem tam do jakéhosi formuláře své postoje,a to španělsky,protože anglicky neumím.Ale bylo to hezky od podlahy,i r našimi cenami přepočtenými do GBP.
Samozřejmě,iluze si opravdu nedělám,jen jsem se prostě trochu "odreagoval" .
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: 4KA.SK versus VODAFONE.CZ

Příspěvek od xtonda »

On Vodafone celkově nějak zešílel, jako data k hlasu už nejde mít víc než 1,5 GB. Jejich ceník je naprosto chaotický zmatek.

Ten rozdíl mezi cenou bez závazku a se závazkem je taky dost úlet, to je skoro dvojnásobek, pro stávající zákazníky víc než dvojnásobek. Změnilo se něco na výši smluvních pokut při předčasném ukončení nebo je to stále 1/5 výše paušálu? I kdybych vzal 10 GB za 549 Kč a za 4 měsíce to zrušil, tak zaplatím 2194 Kč za službu + 2196 Kč za pokuty, celkem 4390 Kč. Pokud to vezmu za plnou cenu na 4 měsíce tak zaplatím 4996 Kč, čili už při 4 měsících použití se vyplatí verze se závazkem. Kdo čekají, že si to bude brát za plnou cenu? Pokud to někdo potřebuje na měsíc, na prázdniny, tak je to darda, při dlouhodobém použití 10 GB s možností rozdělit o na 4 SIM za 549 Kč není až taková hrůza, i když jinde je to ještě daleko lepší.

Kdysi mívali, byť s podmínkami, 4 GB za 259 Kč, teď je to 400/500 s dvouletým závazkem a 1000 bez závazku, to je naprostý masakr i oproti standardním nabídkám konkurentů, Vodafone se tvářil jako ten férový a vyklubal se z něj ten nejvíce zku*vený operátor.

Proč zrovna tenhle operátor je jediný, co má u nás na chalupě bezproblémové pokrytí v celém baráku.
Kristovec
Příspěvky: 1525
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: 4KA.SK versus VODAFONE.CZ

Příspěvek od Kristovec »

xtonda píše:On Vodafone celkově nějak zešílel, jako data k hlasu už nejde mít víc než 1,5 GB. Jejich ceník je naprosto chaotický zmatek.

Ten rozdíl mezi cenou bez závazku a se závazkem je taky dost úlet, to je skoro dvojnásobek, pro stávající zákazníky víc než dvojnásobek. Změnilo se něco na výši smluvních pokut při předčasném ukončení nebo je to stále 1/5 výše paušálu? I kdybych vzal 10 GB za 549 Kč a za 4 měsíce to zrušil, tak zaplatím 2194 Kč za službu + 2196 Kč za pokuty, celkem 4390 Kč. Pokud to vezmu za plnou cenu na 4 měsíce tak zaplatím 4996 Kč, čili už při 4 měsících použití se vyplatí verze se závazkem. Kdo čekají, že si to bude brát za plnou cenu? Pokud to někdo potřebuje na měsíc, na prázdniny, tak je to darda, při dlouhodobém použití 10 GB s možností rozdělit o na 4 SIM za 549 Kč není až taková hrůza, i když jinde je to ještě daleko lepší.

Kdysi mívali, byť s podmínkami, 4 GB za 259 Kč, teď je to 400/500 s dvouletým závazkem a 1000 bez závazku, to je naprostý masakr i oproti standardním nabídkám konkurentů, Vodafone se tvářil jako ten férový a vyklubal se z něj ten nejvíce zku*vený operátor.

Proč zrovna tenhle operátor je jediný, co má u nás na chalupě bezproblémové pokrytí v celém baráku.
Ano,taky jsem myslel na to,mít se závazkem,protože 20% pokuta při málo měsících by se snad dala snést.Zaměstnání se stalo nejistým,proto jsem dal přednost neurčitému vztahu,a také,10 GB přestává stačit,poslouchám int.radia a vychází to na 15 až 20 GB měsíčně.A to se VF prodělá i se závazkem.Ani nevím,jestli má větší tarif než těch 10. T-Mobile chce za 10 GB 649 Kč a za 30 GB,to mám teď já,849 Kč,tedy nejméně nelidské ceny,obojí na neurčito.Ale proti tomu,co nabízí ta 4ka - no,co dodat?
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: 4KA.SK versus VODAFONE.CZ

Příspěvek od helmut.niederman »

Slyšeli jste už tu novinu, že Vodafone bude rušit i Vodafone park? Opičí se po vzoru O2 ten taky zrušil SMS Sender a místo něj poskytuje SMS connect coz je cenově nepřijatelné a mohou si to dovolit takové firmy jako ATS Praha, Erika a.s, MediaSupport, aj. Vsadim se že brzy se přidá další z kartelu T-Mobile se svým T-ZONES.
Kristovec
Příspěvky: 1525
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: 4KA.SK versus VODAFONE.CZ

Příspěvek od Kristovec »

helmut.niederman píše:Slyšeli jste už tu novinu, že Vodafone bude rušit i Vodafone park? Opičí se po vzoru O2 ten taky zrušil SMS Sender a místo něj poskytuje SMS connect coz je cenově nepřijatelné a mohou si to dovolit takové firmy jako ATS Praha, Erika a.s, MediaSupport, aj. Vsadim se že brzy se přidá další z kartelu T-Mobile se svým T-ZONES.
Mně už asi nedokáže překvapit vůbec nic ! Po "" ÚPRAVĚ CEN"" internetu už opravdu ne!
alfi
Příspěvky: 716
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: 4KA.SK versus VODAFONE.CZ

Příspěvek od alfi »

helmut.niederman píše: Taky mám ten pocit a mám i jistou politicko-konspirační teorii, proč se to tak děje. Ale nevím, jestli to má cenu zde ve fóru Odorik psát, spíše by se to hodilo na weby typu Aeronet, ProtiProud, ParlamentníListy, aj. Tedy konspirační teorii, že nás vysávají záměrně a děje se to od 90.let.
Já bych v tom nic složitého nehledal - každý majitel větší firmy (nejčastěji akcionář) tu firmu neprovozuje proto, že jej to baví nebo že chce dělat radost zákazníkům, ale (obvykle jen) proto, že chce vydělat. Tj. zaměstnanci potom mají za úkol postavit a prodat služby/výrobky tak, aby to na daném trhu fungovalo a současně co nejvíc vydělávalo. A je úplně jedno, jestli je to v ČR nebo za hranicema. Kde funguje konkurence, drží se cena rozumně při nákladech. Kde nefunguje - buď nabídka (např. licenčně omezené frekvence u mobilů) nebo poptávka (češi jsou pohodlní jít za lepší cenou jinam), tam to pak vypadá právě takhle - akcionáři inkasujou a češi buď mlčky platí nebo jen brblají u piva a teď i v parlamentu). Přitom změnit operátora, banku nebo najít dobrou cenu na potraviny bez hromady chemie není nic těžkého.
Jeden příklad k tématu z minulého týdne - od TM dorazila nabídka na úžasný podpultový balíček dat, 59 Kč/100 MB s hromadou podmínek okolo, vč. že to není pro M2M. No neprodávejte to, za takovou cenu, když to lidi kupujou..
Odpovědět