Sítě 5G v ČR

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1525
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Sítě 5G v ČR

Příspěvek od Kristovec »

novinky.cz/internet
Vláda chce vypsat soutěž o 3.7 GHz kmitočty pro 5G
Zbytečné,při cenách 2 a 4 G připojení je rychlost 1 GBps nesmyslným luxusem


Tamtéž na webu - T-Mobile má nové tarify,a la Vodafone
Neomezené volání se 60 GB za 2 499 Kč.Ano,dat dá o 20 GB víc za stejnou cenu,ale - kolik lidí si to může dovolit?
Připomínám nabídku 4ka.sk - Vše neomezeně za 20 €.
5x levněji !
Ale 10 GB za 499 Kč,to je drobné zlepšení,předpokládám dobu neurčitou.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sítě 5G v ČR

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše:novinky.cz/internet
Vláda chce vypsat soutěž o 3.7 GHz kmitočty pro 5G
Zbytečné,při cenách 2 a 4 G připojení je rychlost 1 GBps nesmyslným luxusem


Tamtéž na webu - T-Mobile má nové tarify,a la Vodafone
Neomezené volání se 60 GB za 2 499 Kč.Ano,dat dá o 20 GB víc za stejnou cenu,ale - kolik lidí si to může dovolit?
Připomínám nabídku 4ka.sk - Vše neomezeně za 20 €.
5x levněji !
Ale 10 GB za 499 Kč,to je drobné zlepšení,předpokládám dobu neurčitou.
Pokud by 5G frekvence dostal někdo další a ne naše stávající trojka, nejen že by data mohla být levnější, ale i rychlejší a spolehlivější.
RadimK
Příspěvky: 70
Registrován: pát 27. pro 2013 17:29:30

Re: Sítě 5G v ČR

Příspěvek od RadimK »

xsouku04 píše: Pokud by 5G frekvence dostal někdo další a ne naše stávající trojka, nejen že by data mohla být levnější, ale i rychlejší a spolehlivější.
Já myslím, že stávající 3 operátoři udělají všechno možné i nemožné aby se tak nestalo anebo stalo, ale byla to jakási firma se skrytou vazbu na někoho z nich.
O data jde a půjde předevšm, volání časem nikoho trápit nebude. Stačí data, volat se bude stejně po nich.
Já osobně už jem se setkal s požadavky, kdy firma chtěla SIM, pouze s daty. Tj. bez jakéhokoliv GSM čísla, hlasového tarifu a samozřejmě bez úpisu, chtěli pouze data.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Sítě 5G v ČR

Příspěvek od helmut.niederman »

RadimK píše:
Já myslím, že stávající 3 operátoři udělají všechno možné i nemožné aby se tak nestalo anebo stalo, ale byla to jakási firma se skrytou vazbu na někoho z nich.
Jasně, Kellner založí nějakou vnukovskou společnost a ta se bude ucházet o licenci a přitom to bude O2 v jiném kabátě :D
Kristovec
Příspěvky: 1525
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Sítě 5G v ČR

Příspěvek od Kristovec »

helmut.niederman píše:
RadimK píše:
Já myslím, že stávající 3 operátoři udělají všechno možné i nemožné aby se tak nestalo anebo stalo, ale byla to jakási firma se skrytou vazbu na někoho z nich.
Jasně, Kellner založí nějakou vnukovskou společnost a ta se bude ucházet o licenci a přitom to bude O2 v jiném kabátě :D
I já se bojím,že se nic moc nezmění,je to tu tak ve všem.Snad jen doprava,tedy vlaky a autobusy,tam trh trochu pracuje,jak má.
A jak zmiňuje kolega výše,volání i textovky půjdou stejně přes internet zdarma u rámci ceny připojení,takže hlavní potíží je cena toho internetu
A ta jde nahoru,hlavně u Vodafonu.
Odpovědět