1 GB dat v roamingu EU za 253,- Kč, nabízí PLUS Pl

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

1 GB dat v roamingu EU za 253,- Kč, nabízí PLUS Pl

Příspěvek od helmut.niederman »

Jak jistě víme, u nás v Česku většinou mobilní operátoři nabízejí 1 GB dat za 300,- Kč. Například 2x 500 MB s předplaDENkou OkraDENkou u O2. Taky víme, že data v EU roamingu jsou do 15.června jsou docela drahá. Ale co mne překvapilo, že operátor PLUS nabízí v roamingu balíček dat 1 GB za cca 253,- Kč rovná se 39 Zlotých. http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=4745
Nižší balíčky dat se nevyplatí. Každopádně je to dobré pro ty, kteří bydlí při hranicích s Polskem, ale v bytě mají slabý téměř nemožný signál, a chtějí přes internet surfovat například vložením SIM karty do USB sticku, je toto dobrým řešením, narozdíl od Předpladenky okradenky ušetří cca 50,- Kč. Platnost balíčku je 30 dní.
Výpis balíčků z internetové samoobsluhy Plus
Výpis balíčků z internetové samoobsluhy Plus
AktiwnyPakietEU.png (124.32 KiB) Zobrazeno 8031 x
Kristovec
Příspěvky: 1525
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: 1 GB dat v roamingu EU za 253,- Kč, nabízí PLUS Pl

Příspěvek od Kristovec »

I já jsem kdysi míval Plus,na volání. Poláci mají mobilní ráj,proto nás tamtaky pan Mládek posílal.
Ukrajinský Kyivstar má Imternet na den,je to samozřejmě roamingový balíček, 100 MB za 35 Kč,což taky ujde.
On by stačil i náš Tescomobil,ale první 5 GB balíček stojí 550 Kč,jenže další pak už jen 79 Kč,takže např. 15 GB za 710 Kč,ale ve skutečnosti méně,platíte 250 Kč za 300 Kč kreditu.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: 1 GB dat v roamingu EU za 253,- Kč, nabízí PLUS Pl

Příspěvek od helmut.niederman »

Kristovec píše:Poláci mají mobilní ráj,proto nás tamtaky pan Mládek posílal.
No mne jenom šokovalo, jak levné mají SMSky třeba T-mobile.pl má SMS ve vnitrozemí za 0,14 Zl ale do zahraničí (Česko ) za 0,62 Zl. Což je levnější než kdy nabízeli naši operátoři. :roll:
TMO-PL Detailní výpis hovorů,SMS,MMS,DAT
TMO-PL Detailní výpis hovorů,SMS,MMS,DAT
VýpisČerpání ze 6.června2017.png (152.67 KiB) Zobrazeno 8005 x
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: 1 GB dat v roamingu EU za 253,- Kč, nabízí PLUS Pl

Příspěvek od aplet »

pokud někdo častěji cestuje do zahraničí ad si koupi dual mobil na volání může mít ceku karta a datovu si koupi státě který navštíví.
alfi
Příspěvky: 716
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: 1 GB dat v roamingu EU za 253,- Kč, nabízí PLUS Pl

Příspěvek od alfi »

Od minulého týdne je 1GB i u TMobile Twistu za 199 Kč, prý vč. EU roamingu (i když o roamingu podmínky balíčku mlčí, https://www.t-mobile.cz/balicky-twist#data), Odorik je teď s datovými balíčky cca o 30% dražší. Nemělo by se to projevit i ve velkoobchodní nabídce? (A trochu mi taková změna nesedí ve chvíli, kdy si všichni operátoři stěžujou, jak levnější data neufinancujou v roamingu. A nebo je TM jen dost velký na to, aby mu to v průměru roamujících stejně vyšlo...)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1 GB dat v roamingu EU za 253,- Kč, nabízí PLUS Pl

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:Od minulého týdne je 1GB i u TMobile Twistu za 199 Kč, prý vč. EU roamingu (i když o roamingu podmínky balíčku mlčí, https://www.t-mobile.cz/balicky-twist#data), Odorik je teď s datovými balíčky cca o 30% dražší. Nemělo by se to projevit i ve velkoobchodní nabídce? (A trochu mi taková změna nesedí ve chvíli, kdy si všichni operátoři stěžujou, jak levnější data neufinancujou v roamingu. A nebo je TM jen dost velký na to, aby mu to v průměru roamujících stejně vyšlo...)
Velkoobchodní nabídka se zatím nehýbe. Podle mne nikdo neví, co přesně všechno ona těžká regulace roamingu přinese. O velkých operátorů to většinou neznamená žádnou ztrátu, jen snížení zisků z provozu v roamingu. A jak na tom budou celkově, lze zatím pořád spíše jen odhadovat, ale každopádně je to pro operátory špatná věc tlačící na snižování cen a marží.
I kdyby někdo téměř celý balíček 1 GB utratil v roamingu, T-mobile nebude ve ztrátě. Velkoobchodně se nakupuje MB za 0,20 Kč/MB bez DPH, tedy být ve ztrátě mohou být jen maximálně DPH.
alfi
Příspěvky: 716
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: 1 GB dat v roamingu EU za 253,- Kč, nabízí PLUS Pl

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše:Velkoobchodní nabídka se zatím nehýbe. Podle mne nikdo neví co přesně všechno ona těžká regulace roamingu přinese. O velkých operátorů to většinou neznamená žádnou ztrátu, jen snížení zisků z provozu v roamingu. A jak na tom budou celkově lze zatím pořád spíše jen odhadovat, ale každopádně je to pro operátory špatná věc tlačící na snižování cen a marží.
I kdyby někdo téměř celý balíček 1 GB utratil v roamingu, T-mobile nebude ve ztrátě. Velkobochodně se nakupuje MB za 0,20 Kč/MB bez DPH, tedy být ve ztrátě mohou být jen maximálně DPH.
To jsem teda zvědavý, jestli a kdy se to pohne :-) TM twistům nabízí i 2GB za 299 Kč, tam už jsou roamingové náklady výš, když se balíček vyčerpá celý..
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2570
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: 1 GB dat v roamingu EU za 253,- Kč, nabízí PLUS Pl

Příspěvek od Pitomec »

Když se dívám do ceníku Kaktusu, tak tam pořád vidím i příplatky v roamingu zóně 1 (EU), a to i po 15.6.2017
Přílohy
kaktus.jpg
kaktus.jpg (133.86 KiB) Zobrazeno 7685 x
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 1 GB dat v roamingu EU za 253,- Kč, nabízí PLUS Pl

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Když se dívám do ceníku Kaktusu, tak tam pořád vidím i příplatky v roamingu zóně 1 (EU), a to i po 15.6.2017
Od 1.6.2018 činí kurz pro přepočet ...
Mě to celé přijde jako nějaká blábolština. Jak mohou v T-mobile vědět, jaký kurz bude k euru od 1.6.2018?

Navíc maximální cena se uživatelů kaktusu ani naprosté většiny ostatních uživatelů netýká, protože už nyní je nižší.

Podle mne ty poplatky platí, pokud jste moc dlouhou mimo ČR (podle nich porušujete FUP), nebo máte moc nízký kredit při opuštění ČR. To by někde měli mít popsáno detailněji. Také bych si to rád přečetl.

Co je ale dobré si všimnout, jak regulovaná cena dat v EU postupně klesá. Např. od 1.1.2018 bude jen 6 EUR za GB tedy 159 Kč/GB bez DPH tedy 0,159 Kč/MB účtovaných po KB.

Jinými libovolný sebemenší virtuál v EU bude nakupovat data v roamingu (tedy i v ČR, pokud to nebude český virtuál) maximálně za tuhle regulovanou cenu. Mělo by tak dojít k výraznému tlaku na snížení ceny za MB i u těch menších datových balíčků, nebo u účtování po MB, což je důležité především pro internet věcí a méně náročné spotřebitele.
Jinými slovy, pokud bude Váš kotel vyžadovat SIM a spotřebuje třeba 3 MB/měsíc, může existovat celoevropský tarif s velkoobchodní nákladovou cenou v halířích za měsíc a prodejní cenou snad možná v jednotkách korun. A lidi, kteří si vystačí s desítkami MB/měsíc, by mohli mít datovou simkartu s účtem řádově v jednotkách Kč.
alfi
Příspěvky: 716
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: 1 GB dat v roamingu EU za 253,- Kč, nabízí PLUS Pl

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše:Jinými libovolný sebemenší virtuál v EU bude nakupovat data v roamingu (tedy i v ČR, pokud to nebude český virtuál) maximálně za tuhle regulovanou cenu. Mělo by tak dojít k výraznému tlaku na snížení ceny za MB i u těch menších datových balíčků, nebo u účtování po MB, což je důležité především pro internet věcí a méně náročné spotřebitele.
To už jsem komentoval jinde - nakoupit v EU za EU regulované ceny + přidat české číslo = velmi zajímavá nabídka virtuála. Pro internet věcí vlastně ani to české číslo není potřeba.. :-)
xsouku04 píše: Jinými slovy, pokud bude Váš kotel vyžadovat SIM a spotřebuje třeba 3 MB/měsíc, může existovat celoevropský tarif s velkoobchodní nákladovou cenou v halířích za měsíc a prodejní cenou snad možná v jednotkách korun. A lidi, kteří si vystačí s desítkami MB/měsíc by mohli mít datovou simkartu s účtem řádově v jednotkách Kč.
A tohle u vás velmi dobře funguje už teď, stejně je největší útrata 21 Kč za aktivní SIM, drobné MB navíc už je potom v podstatě jedno, za jakou jsou cenu. SIM bez hlídání kreditu do cca 30 Kč/měs. je velmi zajímavá :-)
Odpovědět