Kaktus mění balíčky + ruší fb zdarma

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Kaktus mění balíčky + ruší fb zdarma

Příspěvek od helmut.niederman »

osmdesát píše: Zajímavá je také plná platnost balíčků v eu roumingu.
No je divné, že čeští operátoři neukrajují z FUP limitů pro EU roaming, tak jak to dělá třeba Polský nebo Slovenský Orange, Polský T-mobile.
Teď jsem si ze zvědavosti koupil rakouskou SIM LycaMOBIL, jsem zvědav, jestli i tam bude nějaký odrb DAT. Polský Orange nabízí 500 MB za 5 Zlotých, ale v EU lze vyčerpat jen 0,26 GB dat, pak se účtuje 0,04 Zlotých/mb. Je třeba zvláštní, že bez balíčků si na kartě Orange Yes si účtuje v EU roamingu sazbu 1,23 Zlotých/1Mb. V tomto případě se asi vyplatí používat jiné tarify ORANGE na kartě. A to Orange Free na kartę a Orange Smart na kartę. Ale u Orange POP si účtuje " Pomeranč " 5,12 Zlotých za 1 MB. :shock:
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Re: Kaktus mění balíčky + ruší fb zdarma

Příspěvek od osmdesát »

helmut.niederman píše:
osmdesát píše: Zajímavá je také plná platnost balíčků v eu roumingu.
No je divné, že čeští operátoři neukrajují z FUP limitů pro EU roaming, tak jak to dělá třeba Polský nebo Slovenský Orange, Polský T-mobile.
Teď jsem si ze zvědavosti koupil rakouskou SIM LycaMOBIL, jsem zvědav, jestli i tam bude nějaký odrb DAT. Polský Orange nabízí 500 MB za 5 Zlotých, ale v EU lze vyčerpat jen 0,26 GB dat, pak se účtuje 0,04 Zlotých/mb. Je třeba zvláštní, že bez balíčků si na kartě Orange Yes si účtuje v EU roamingu sazbu 1,23 Zlotých/1Mb. V tomto případě se asi vyplatí používat jiné tarify ORANGE na kartě. A to Orange Free na kartę a Orange Smart na kartę. Ale u Orange POP si účtuje " Pomeranč " 5,12 Zlotých za 1 MB. :shock:
No, Kaktus zrovna ne. Jak asi správně usoudil pan XSoukup04, úniky dat přes Fejzbuk v rouminku má pojištěné no a navíc matka T-Mobile má své sítě v mnoha zemích, což roumingové náklady podle mě snižuje. Protože když zaplatí roumink T-Mobile T-Mobilu, T-Mobile jako celek nic netratí.

Máte zkušenost s polským Virginem? Jeho nabídka mi přijde asi nejbombastičtější (i když je otázka, jestli to nejsou pouze zaváděcí ceny a po nalákání zákazníků je začnou zvyšovat). Zajímá mě, jestli taky rouming nějak omezují.
Ale protože jsem v polském příhraničí, kde člověk v kopcích chytne spíš polského operátora Era(T-Mobile) nebo Plus, myslím, že pomocí modemu s externí anténou umístěného na střeše bych možná chytil polskou síť.
Naposledy upravil(a) osmdesát dne čtv 29. čer 2017 22:40:33, celkem upraveno 1 x.
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: Kaktus mění balíčky + ruší fb zdarma

Příspěvek od LubosD »

helmut.niederman píše:
osmdesát píše: Zajímavá je také plná platnost balíčků v eu roumingu.
No je divné, že čeští operátoři neukrajují z FUP limitů pro EU roaming,
T-Mobile bto dělá minimálně u rámcovek.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Kaktus mění balíčky + ruší fb zdarma

Příspěvek od helmut.niederman »

osmdesát píše:
helmut.niederman píše:
osmdesát píše: Zajímavá je také plná platnost balíčků v eu roumingu.
No je divné, že čeští operátoři neukrajují z FUP limitů pro EU roaming, tak jak to dělá třeba Polský nebo Slovenský Orange, Polský T-mobile.
Teď jsem si ze zvědavosti koupil rakouskou SIM LycaMOBIL, jsem zvědav, jestli i tam bude nějaký odrb DAT. Polský Orange nabízí 500 MB za 5 Zlotých, ale v EU lze vyčerpat jen 0,26 GB dat, pak se účtuje 0,04 Zlotých/mb. Je třeba zvláštní, že bez balíčků si na kartě Orange Yes si účtuje v EU roamingu sazbu 1,23 Zlotých/1Mb. V tomto případě se asi vyplatí používat jiné tarify ORANGE na kartě. A to Orange Free na kartę a Orange Smart na kartę. Ale u Orange POP si účtuje " Pomeranč " 5,12 Zlotých za 1 MB. :shock:
No, Kaktus zrovna ne. Jak asi správně usoudil pan XSoukup04, úniky dat přes Fejzbuk v rouminku má pojištěné no a navíc matka T-Mobile má své sítě v mnoha zemích, což roumingové náklady podle mě snižuje. Protože když zaplatí roumink T-Mobile T-Mobilu, T-Mobile jako celek nic netratí.

Máte zkušenost s polským Virginem? Jeho nabídka mi přijde asi nejbombastičtější (i když je otázka, jestli to nejsou pouze zaváděcí ceny a po nalákání zákazníků je začnou zvyšovat). Zajímá mě, jestli taky rouming nějak omezují.
Ale protože jsem v polském příhraničí, kde člověk v kopcích chytne spíš polského operátora Era(T-Mobile) nebo Plus, myslím, že pomocí modemu s externí anténou umístěného na střeše bych možná chytil polskou síť.
Bohužel i Virgin Mobile omezuje internet v roamingu. Psal jsem to zde ve foru v samostatném vlákne. Kromě toho zavádí FUP limit pro příchozí hovory jen 120 minut na 365 dní v roku. Po vyčerpání si pak účtuje poplatky za příchozí hovory. :x
CorreX
Příspěvky: 3
Registrován: sob 01. črc 2017 13:10:50

Re: Kaktus mění balíčky + ruší fb zdarma

Příspěvek od CorreX »

Nesouhlasím s tvrzením v prvním příspěvku, že Kaktus nabízí nejlevnější neomezený internet...
Z běžně dostupných nabídek stojí za pozornost nabídka COOPmobil. Přišel jsem na ni v podstatě náhodou, nemají prakticky žádnou propagaci. Zklamaní uživatelé mobil.cz přechází ke Kaktusu... Ten ale svoje výhody postupně ruší. Pro uživatele mobil.cz, kterému vyhovoval neomezený (pomalý) internet je nabídka COOPmobil asi nejblíž. Za 20 Kč 25MB/měsíc, po vyčerpání běží 32 kbit/s. Jinými slovy neomezený pomalý internet za dvacku měsíčně. Připadá mi to jako férová nabídka. Navíc účtování 1+1 (2,50/min), sms 1,50 Kč. Nevnucuju, ale stojí za úvahu...
Přešel jsem k nim, zatím bez problémů, vyzdvihl bych podporu, v dobrém slova smyslu se mohou přetrhnout, aby vyšli vstříc. Hovor s operátorem za cenu pevné linky, pružná reakce na maily.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8137
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaktus mění balíčky + ruší fb zdarma

Příspěvek od xsouku04 »

CorreX píše:Nesouhlasím s tvrzením v prvním příspěvku, že Kaktus nabízí nejlevnější neomezený internet...
Z běžně dostupných nabídek stojí za pozornost nabídka COOPmobil. Přišel jsem na ni v podstatě náhodou, nemají prakticky žádnou propagaci. Zklamaní uživatelé mobil.cz přechází ke Kaktusu... Ten ale svoje výhody postupně ruší. Pro uživatele mobil.cz, kterému vyhovoval neomezený (pomalý) internet je nabídka COOPmobil asi nejblíž. Za 20 Kč 25MB/měsíc, po vyčerpání běží 32 kbit/s. Jinými slovy neomezený pomalý internet za dvacku měsíčně. Připadá mi to jako férová nabídka. Navíc účtování 1+1 (2,50/min), sms 1,50 Kč. Nevnucuju, ale stojí za úvahu...
Přešel jsem k nim, zatím bez problémů, vyzdvihl bych podporu, v dobrém slova smyslu se mohou přetrhnout, aby vyšli vstříc. Hovor s operátorem za cenu pevné linky, pružná reakce na maily.
To je docela podobné tomu, co nabízí Odorik, také máme balíček 25 MB za 20 Kč, i když tam je rychlost ve FUP jen 16-20 kbit. COOPmobil podle toho, co jsem se dočetl, by měl být v síti Vodafone, který nejspíš konečně dovolil svým virtuálům mít přístup k LTE.
Kurt
Příspěvky: 20
Registrován: pon 29. kvě 2017 13:57:29

Re: Kaktus mění balíčky + ruší fb zdarma

Příspěvek od Kurt »

COOPMobil: "Dobitý kredit má platnost 3 měsíce". U Kaktusu je to 12 mesicu.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2570
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Kaktus mění balíčky + ruší fb zdarma

Příspěvek od Pitomec »

U COOPmobil je férové také říct, že minimální dobití je 150Kč a platnost kreditu 3 měsíce, takže v průměru 50Kč/měsíc. Za ty peníze mám u Kaktusu 80MB.
Obrázek
CorreX
Příspěvky: 3
Registrován: sob 01. črc 2017 13:10:50

Re: Kaktus mění balíčky + ruší fb zdarma

Příspěvek od CorreX »

Jasně, proto říkám, že nevnucuju, každému vyhovuje něco jiného.
Ale (pomalý) internet kvůli mailům a sem tam IM je u mě priorita. Na objemu dat mi nezáleží, 25 či 80 MB, to stejně telefon mnohdy spolkne za několik dní "na svou vlastní režii"..
Pokud tedy chcete (pomalý) internet, nejméně 50 Kč u kaktusu utratíte tak jako tak. Tady máte v měsíci navíc 30 Kč na volání a SMS. Což mi - světe div se - stačí bohatě, protože e-mail, IM a VoIP u odorika...
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Re: Kaktus mění balíčky + ruší fb zdarma

Příspěvek od osmdesát »

CorreX píše:Nesouhlasím s tvrzením v prvním příspěvku, že Kaktus nabízí nejlevnější neomezený internet...
Z běžně dostupných nabídek stojí za pozornost nabídka COOPmobil. Přišel jsem na ni v podstatě náhodou, nemají prakticky žádnou propagaci. Zklamaní uživatelé mobil.cz přechází ke Kaktusu... Ten ale svoje výhody postupně ruší. Pro uživatele mobil.cz, kterému vyhovoval neomezený (pomalý) internet je nabídka COOPmobil asi nejblíž. Za 20 Kč 25MB/měsíc, po vyčerpání běží 32 kbit/s. Jinými slovy neomezený pomalý internet za dvacku měsíčně. Připadá mi to jako férová nabídka. Navíc účtování 1+1 (2,50/min), sms 1,50 Kč. Nevnucuju, ale stojí za úvahu...
Přešel jsem k nim, zatím bez problémů, vyzdvihl bych podporu, v dobrém slova smyslu se mohou přetrhnout, aby vyšli vstříc. Hovor s operátorem za cenu pevné linky, pružná reakce na maily.
Díky, to je dobré vědět, že COOP něco takového má. Než u nás zrušili samoobsluhu, kterou nyní provozuje Vietnamec (poněvdž jejich management se zbavuje lukrativních prodejen a nechává si jen ty prodělečné), chodil jsem k nim nakupovat a o existenci virtuála jsem věděl z jejich letáků. Hlouběji jsem se ale jeho nabídkou nikdy nezabýval.

Kaktus samozřejmě může kdykoliv výhody zrušit, koneckonců ten nejmenší balíček myslím zrušit chtěli, ale jen na nátlak uživatelů jej ponechají. Ostatní balíčky jsou sice nyní tučnější, ale nejsou jednorázové, nýbrž jedině samoobnovovací, proč asi? Navíc u nich nebudou zpomalená data po vyčerpání.
Odpovědět