používání polské SIM v ČR

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
ondrejandrej
Příspěvky: 16
Registrován: sob 25. kvě 2013 12:11:12

používání polské SIM v ČR

Příspěvek od ondrejandrej »

Jelikož EU zrušila roumingové poplatky, zdá se být výhodné používat v ČR polskou SIM.
Například u A2Mobile je možné za 19 zl. (130 Kč) mít 5 GB dat a 100 minut volání měsíčně: https://a2mobile.pl/pakiety-3w1

Tady jsou i další zajímavé nabídky: https://komorkomat.pl/najlepsze-oferty- ... czen-2017/

Je to hodně výhodné, takže to plánuji zkusit. Jediná nevýhoda bude drahé volání pro lidi volající mně (budu mít polské číslo), ale pokud vím, své české číslo u Odorika si můžu přesměrovat na polské. Později to můžu vyřešit dvousimkovým mobilem.

Zkusil to někdo, nebo myslíte, že to pude? Nebo vidíte nějaký zádrhel?
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: používání polské SIM v ČR

Příspěvek od Kristovec »

Naši OPové asi přesměr na zahr.číslo neumožñují,např. Vodafone,O2 ho u předplacených nedával vůbec,jestli to T-M Odorikovi povolil,nevím.Ale spíš asi ten přesměr z VoIP čísla Odoriku,minuta bývala za 2 Kč.

Jestli bude dvousimkáč ,je třeba pořád dávat pozor z kterého čísla jdou odchozí služby,u jednotlačítkového se telefon zeptá,z které SIM volat,ale u dvoutlačítkového zmáčknete omylem tlačítko druhé SIM,a vyjde to dráž.
RadimK
Příspěvky: 70
Registrován: pát 27. pro 2013 17:29:30

Re: používání polské SIM v ČR

Příspěvek od RadimK »

ondrejandrej píše:Jelikož EU zrušila roumingové poplatky, zdá se být výhodné používat v ČR polskou SIM.
Například u A2Mobile je možné za 19 zl. (130 Kč) mít 5 GB dat a 100 minut volání měsíčně: https://a2mobile.pl/pakiety-3w1

Tady jsou i další zajímavé nabídky: https://komorkomat.pl/najlepsze-oferty- ... czen-2017/

Je to hodně výhodné, takže to plánuji zkusit. Jediná nevýhoda bude drahé volání pro lidi volající mně (budu mít polské číslo), ale pokud vím, své české číslo u Odorika si můžu přesměrovat na polské. Později to můžu vyřešit dvousimkovým mobilem.

Zkusil to někdo, nebo myslíte, že to pude? Nebo vidíte nějaký zádrhel?
Že se Vám s tím pro pár korun vyplatí drbat. Já byl teď týden na Šumavě, jako primární číslo mám korporátní O2 s mnoha daty. Na české straně jsem měl kdekoliv velmi rychlé a stabilní 4G od O2, jakmile jsem se, ale chytil na zahraničního operátora, sice krásný, že jsem mohl volat bez omezení, ale na datech jsem byl naprosto nepoužitelný a horko těžko to jelo na GPRS i přesto, že deklarují něco jiného.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: používání polské SIM v ČR

Příspěvek od helmut.niederman »

RadimK píše: Že se Vám s tím pro pár korun vyplatí drbat. Já byl teď týden na Šumavě, jako primární číslo mám korporátní O2 s mnoha daty. Na české straně jsem měl kdekoliv velmi rychlé a stabilní 4G od O2, jakmile jsem se, ale chytil na zahraničního operátora, sice krásný, že jsem mohl volat bez omezení, ale na datech jsem byl naprosto nepoužitelný a horko těžko to jelo na GPRS i přesto, že deklarují něco jiného.
Tak čeští mobilní operátoři jsou známí tím, že třeba v Polsku odrbávají rychlost LTE na úroveň 3G. A funguje to i zpětně. Mám polskou SIMkartu, zaroamuji se do O2-CZ a mám LTE ale rychlost neodpovídá LTE. KDyž jsem prováděl měření, O2 rychlost zahazoval, naměřil jsem rychlost 2,50 Mb/s download a 1,25 Mb/s upload. Když jsem pak českou O2-CZ připojil ke stejné BTSce opět jsem měl LTE, ale rychlost byla 36 Mb/s download a 8 Mb/s upload.

Není zaručeno, že když máte LTE ,že ho můžete používat i v roamingu. Operátoři mohou rychlost zahazovat a mohou rychlost agregovat. :roll:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: používání polské SIM v ČR

Příspěvek od xsouku04 »

Určitě bych doporučil mobil se dvěma SIM. Zahraniční SIM používat pak jen na data a některé odchozí hovory, kde ono zahraniční číslo nevadí, nebo to stojí za onu komplikaci (delší hovor).
U předplacenky vás ale může operátor omezit v závislosti na výši kreditu při vycestování z domovské země. České předplacenky to zatím neuplatňují, protože ty jsou drahé tak jako tak, tedy nemají to zapotřebí. Ale polské se předpokládám bránit budou. Ideální je to tedy pro toho, kdo občas stejně jede do Polska.

Jinak to vypadá, že se nám mobilní operátoři různě paktují. Např. na Slovensku se s Odorik SIM nemohu přihlásit do jiné sítě než slovenského T-mobile. Pokud má slovenský T-mobile špatné pokrytí v místě, kde jsem, nebo nějaké problémy jako koktavé hovory (stalo se mi), nemohu si ručně vybrat jiného operátora.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: používání polské SIM v ČR

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:Určitě bych doporučil mobil se dvěma SIM. Zahraniční SIM používat pak jen na data a některé odchozí hovory, kde ono zahraniční číslo nevadí, nebo to stojí za onu komplikaci (delší hovor).
U předplacenky vás ale může operátor omezit v závislosti na výši kreditu při vycestování z domovské země. České předplacenky to zatím neuplatňují, protože ty jsou drahé tak jako tak, tedy nemají to zapotřebí. Ale polské se předpokládám bránit budou. Ideální je to tedy pro toho, kdo občas stejně jede do Polska.

Jinak to vypadá, že se nám mobilní operátoři různě paktují. Např. na Slovensku se s Odorik SIM nemohu přihlásit do jiné sítě než slovenského T-mobile. Pokud má slovenský T-mobile špatné pokrytí v místě kde jsem, nebo nějaké problémy jako koktavé hovory (stalo se mi) nemohu si ručně vybrat jiného operátora.
To paktování je asi i u O2.SK tady v CZ,kromě naší O2 , 4ka.sk se zase nedostane do T-Mobilu CZ , Kyivstar je odmítán naším Vodafonem.
ondrejandrej
Příspěvky: 16
Registrován: sob 25. kvě 2013 12:11:12

Re: používání polské SIM v ČR

Příspěvek od ondrejandrej »

helmut.niederman píše: Tak čeští mobilní operátoři jsou známí tím, že třeba v Polsku odrbávají rychlost LTE na úroveň 3G. A funguje to i zpětně. Mám polskou SIMkartu, zaroamuji se do O2-CZ a mám LTE ale rychlost neodpovídá LTE. KDyž jsem prováděl měření, O2 rychlost zahazoval, naměřil jsem rychlost 2,50 Mb/s download a 1,25 Mb/s upload. Když jsem pak českou O2-CZ připojil ke stejné BTSce opět jsem měl LTE, ale rychlost byla 36 Mb/s download a 8 Mb/s upload.

Není zaručeno, že když máte LTE ,že ho můžete používat i v roamingu. Operátoři mohou rychlost zahazovat a mohou rychlost agregovat. :roll:
Díky za reakce. Pokud bude jediné omezení rychlost, tak mi to moc nevadí. Stačila by mi i rychlost 3G. Spíš mě napadlo, že operátoři mohou mít třeba nějaké omezení na délku pobytu v zahraničí a když ji překročím, začnou účtovat další poplatky.
EDITACE: podle tohoto článku to opravdu tak je: http://www.mobinfo.cz/polska-sim-karta- ... zapomente/

Napsal jsem na zákaznickou podporu A2Mobile a ptal jsem se, zda si můžu kartu objednat pod svojím jménem a nechat si ji poslat na adresu kamarádky v Polsku (do zahraničí neposílají). Odepsali mi, že tohle nejde – při doručení kuriér kontroluje totožnost a odevzdá to jenom tomu, na koho je registrace. Podobně to mají další operátoři. Takže si musím počkat, až pojedu do Polska osobně.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: používání polské SIM v ČR

Příspěvek od xsouku04 »

ondrejandrej píše:
helmut.niederman píše: Tak čeští mobilní operátoři jsou známí tím, že třeba v Polsku odrbávají rychlost LTE na úroveň 3G. A funguje to i zpětně. Mám polskou SIMkartu, zaroamuji se do O2-CZ a mám LTE ale rychlost neodpovídá LTE. KDyž jsem prováděl měření, O2 rychlost zahazoval, naměřil jsem rychlost 2,50 Mb/s download a 1,25 Mb/s upload. Když jsem pak českou O2-CZ připojil ke stejné BTSce opět jsem měl LTE, ale rychlost byla 36 Mb/s download a 8 Mb/s upload.

Není zaručeno, že když máte LTE ,že ho můžete používat i v roamingu. Operátoři mohou rychlost zahazovat a mohou rychlost agregovat. :roll:
Díky za reakce. Pokud bude jediné omezení rychlost, tak mi to moc nevadí. Stačila by mi i rychlost 3G. Spíš mě napadlo, že operátoři mohou mít třeba nějaké omezení na délku pobytu v zahraničí a když ji překročím, začnou účtovat další poplatky.
EDITACE: podle tohoto článku to opravdu tak je: http://www.mobinfo.cz/polska-sim-karta- ... zapomente/

Napsal jsem na zákaznickou podporu A2Mobile a ptal jsem se, zda si můžu kartu objednat pod svojím jménem a nechat si ji poslat na adresu kamarádky v Polsku (do zahraničí neposílají). Odepsali mi, že tohle nejde – při doručení kuriér kontroluje totožnost a odevzdá to jenom tomu, na koho je registrace. Podobně to mají další operátoři. Takže si musím počkat, až pojedu do Polska osobně.
Evrospká komise je ale pěkně přihlouplá. Pokud by měli dodržovat vše, co si usmyslela, stačilo by vždy jednou za čtyři měsíce se objevit alespoň jednou v Polsku a operátor by byl nucen opět další čtyři měsíce jen vyhodnocovat. Tak nesmyslné to opravdu je.
Otázka je, jak to bude doopravdy. Také mohou polští operátoři dostat nějaké výjimky z obecné regulace, protože volání v Polsku je levnější než jinde a navíc hodně Poláků dlouhodobě žije v zahraničí, tedy je to pro polské mobilní operátory opravdu velká zátěž.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: používání polské SIM v ČR

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše:
ondrejandrej píše:
helmut.niederman píše: Tak čeští mobilní operátoři jsou známí tím, že třeba v Polsku odrbávají rychlost LTE na úroveň 3G. A funguje to i zpětně. Mám polskou SIMkartu, zaroamuji se do O2-CZ a mám LTE ale rychlost neodpovídá LTE. KDyž jsem prováděl měření, O2 rychlost zahazoval, naměřil jsem rychlost 2,50 Mb/s download a 1,25 Mb/s upload. Když jsem pak českou O2-CZ připojil ke stejné BTSce opět jsem měl LTE, ale rychlost byla 36 Mb/s download a 8 Mb/s upload.

Není zaručeno, že když máte LTE ,že ho můžete používat i v roamingu. Operátoři mohou rychlost zahazovat a mohou rychlost agregovat. :roll:
Díky za reakce. Pokud bude jediné omezení rychlost, tak mi to moc nevadí. Stačila by mi i rychlost 3G. Spíš mě napadlo, že operátoři mohou mít třeba nějaké omezení na délku pobytu v zahraničí a když ji překročím, začnou účtovat další poplatky.
EDITACE: podle tohoto článku to opravdu tak je: http://www.mobinfo.cz/polska-sim-karta- ... zapomente/

Napsal jsem na zákaznickou podporu A2Mobile a ptal jsem se, zda si můžu kartu objednat pod svojím jménem a nechat si ji poslat na adresu kamarádky v Polsku (do zahraničí neposílají). Odepsali mi, že tohle nejde – při doručení kuriér kontroluje totožnost a odevzdá to jenom tomu, na koho je registrace. Podobně to mají další operátoři. Takže si musím počkat, až pojedu do Polska osobně.
Evrospká komise je ale pěkně přihlouplá. Pokud by měli dodržovat vše, co si usmyslela, stačilo by vždy jednou za čtyři měsíce se objevit alespoň jednou v Polsku a operátor by byl nucen opět další čtyři měsíce jen vyhodnocovat. Tak nesmyslné to opravdu je.
Otázka je, jak to bude doopravdy. Také mohou polští operátoři dostat nějaké výjimky z obecné regulace, protože volání v Polsku je levnější než jinde a navíc hodně Poláků dlouhodobě žije v zahraničí, tedy je to pro polské mobilní operátory opravdu velká zátěž.
Tak tak, ono hlavně jde o to, že samo Polsko si připravuje pomalý rozvod z EU, ať je to jak chce, po Brexitu příjde nějaký ten " PLexit " protože nelze nezaznamenat chování Kaczyňského a Szydlowe, jak se staví proti EU. Strana Právo a Spravedlnost už několikrát vyjádřila obrovskou solidaritu s USA a menší solidaritu s EU. V podstatě se není čemu divit, že Macron tvrdí, že Polsko se dostává do izolace. Určitě ale nelze tvrdit, že by Polsko bylo na tom podobně jako Maďarsko, přeci jen je tu nehezký historický odkaz, kdy Poláci trpěli politikou SSSR, takže Poláci si určitě nevybírají cestu na východ jako Maďaři. Každopádně jsem někde zaregistroval, že by Polsko bylo raději součástí federace USA než součásti federace Evropské unie. :lol:
pedro81
Příspěvky: 22
Registrován: stř 10. led 2024 14:39:36

Re: používání polské SIM v ČR

Příspěvek od pedro81 »

Virgin Mobile, který lze pořídit i v Žabce, je zajímavý. 9zlotých 1GB + 300 minut + 300 SMS, zákaznický servis uvádí, že to platí i v roamingu s hlídáním roamingu, teoreticky bez omezení SIMKu lze používat 4 měsíce a pak s příplatkama, ale dle jejich ceníku ty příplatky jsou minimální, až na data - tam to dělá 60Kč příplatek za 1GB. Jinak hovory a SMS do 1Kč.

https://virginmobile.pl/karta
Odpovědět