Doporučení! Nebrat od O2 IP telefonní přípojku

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Doporučení! Nebrat od O2 IP telefonní přípojku

Příspěvek od EuroTEL *11 »

Pokud máte od O2 doma pevný internet xDSL nebo hlasové služby na klasické HTS lince a oni se vám jistě ozvou abyste přešli na jejich chytrou IP telefonní přípojku, tak vám rovnou doporučuji vykašlat se na ně a nic od nich nebrat.

Dneska mi přišlo z technického odělení vyjádření, proč telefon Gigaset nemá v menu možnost odesílat SMS zprávy, přišlo mi od nich nepříjemné vyjádření, že O2 na IP telefonní přípojce neposkytuje SMS služby tudíž IP přípojka neumí příjímat a odesílat SMS zprávy a některé služby VOIP. Ano je to jako byste si koupili auto bez Airbagu, mlhovek a jiných vybavení.

Z toho jedině vyplývá, že tahle jejich IP přípojka není chytrá ale pěkně blbá :x Pokud máte od O2 pevnou linku a pevný internet, nedělejte tu chybu jako jsem ji já učinil, protože budete v nevýhodě, Pokud chcete mít VOIP radši si ji pořiďte bez O2.

Tenhle operátor mne totálně zklamal. Takže na chytré síti nelze posílat SMSky. No je vidět, kam to s tou společností spěje :cry:

P.S. Teď mi doma rodinní příslušníci napovídají, jestli to není od nich taktika zlikvidovat zbývající sortu uživatelů pevných linek aby nakonec nikdo nevyužíval hlasové služby na pevné lince a všichni aby max. měli jen pevný internet a ti co chtějí mít i hlasové služby aby přešli do mobilních vod a pořídili si SIM kartu. Tedy aby ještě více lidí odhlašovali pevnou linku a rušili služby na pevné lince :evil: P
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Doporučení! Nebrat od O2 IP telefonní přípojku

Příspěvek od mobilemanic »

Celý tenhle problém se týká 0.00x% uživatelů, takže likvidační taktika to jistě není, je to prostě technologický vývoj a staré nepoužívané služby se zahazují běžně všude. Nic víc bych za tím nehledal.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Doporučení! Nebrat od O2 IP telefonní přípojku

Příspěvek od 5uch »

Pamatuji nějaké reklamy (před mnoha lety), kdy O2/Telecom/Eurotel lákal na poslání SMS i z pevné linky. Asi tím ale myslel "pravou" pevnou, ne VoIP.

A když jsem pevnou rušil (ve prospěch VoIP), přemlouvali mne, ať to nedělám, že VoIP je nespolehlivé, přenos hlasu nekvalitní a kdesi cosi... a teď ho sami aktivně nabízejí? Vot těchnika!
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Re: Doporučení! Nebrat od O2 IP telefonní přípojku

Příspěvek od EuroTEL *11 »

Dneska mi poslali z O2 ještě tohle vyjádření cituji :
Samotný výrobce vytvoří telefon, který pak může nabízet operátorům kdekoliv ve světě. Samotné funkce pak záleží i na podpoře poskytovatele služby.
U IP přípojek na rozdíl od klasické přípojky neumožňujeme:
• Odmítnutí příchozích přesměrovaných volání (IIFC)
• Omezení odchozích hovorů řízených účastníkem
• Velkou konferenci
• Informace o čase a o poplatku (ceně)
• Audit příchozích hovorů
• O2 SMS
• Dobíjení mobilu z pevné linky

Naopak tato linka navíc poskytuje:
• Přidržení volání (HOLD)
• Zobrazení volaného čísla (COLP)
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: Doporučení! Nebrat od O2 IP telefonní přípojku

Příspěvek od LubosD »

Bavíme se tu o firmě, kde ještě nedávno faxovali změnové formuláře na centrálu, takže se stávalo, že jste něco na pobočce chtěli, dostali jste to od O2 potvrzené, ale někdo na centrále si pak ten formulář špatně přečetl a změnu udělali jinak... Od nich bych si fakt nic nepořizoval.
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Re: Doporučení! Nebrat od O2 IP telefonní přípojku

Příspěvek od EuroTEL *11 »

LubosD píše:Bavíme se tu o firmě, kde ještě nedávno faxovali změnové formuláře na centrálu, takže se stávalo, že jste něco na pobočce chtěli, dostali jste to od O2 potvrzené, ale někdo na centrále si pak ten formulář špatně přečetl a změnu udělali jinak... Od nich bych si fakt nic nepořizoval.
Nehledě na to, že jejich VOIP nelze využívat ve VOIP programech typu ZOiper, X-lite a nebo v androidních aplikacích. :x
A když jsem něco po nich chtěl ohledně VOIP tak mi řekly, že některá nastavení a údaje jsou přístupné pouze pro firmy a společnosti. :x

A když jsem se ptal O2, jestli si mohu od nich nechat jen VDSL internet a zrušit hlasové služby s tím, že bych hlasové služby používal přes jiné VOIP providery myšleno Odorik ( že bych si u Odoriku koupil jiný Gigaset základnu + sluchátko ) tak mi řekly, že nemohou garantovat, že VOIP mi bude fungovat neboť v jejích síti musí být registrováno pouze ta zařízena ( modemy+routery+bezdrátové základny aj ) která O2 podporuje, jiná zařízení mi nemusí fungovat. Neboť na jejich *** chytré síti lze telefonovat (VOIP) pouze přes jejich síť O2. :-(
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Doporučení! Nebrat od O2 IP telefonní přípojku

Příspěvek od Pitomec »

V síti O2 chodí VoIP Odorik v pohodě. Přičemž jaké zařízení si dám za router, o tom O2 nemusí vůbec vědět.
Obrázek
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: Doporučení! Nebrat od O2 IP telefonní přípojku

Příspěvek od LubosD »

Od O2 neberte ani VDSL.

1) Jejich zahraniční konektivita je zoufalá.
2) IPv4 je u nich u nových přípojek za NATem a IPv6 dávají jen /64 blok (jediná podsíť).

Mnohem lepší volba je T-Mobile.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Doporučení! Nebrat od O2 IP telefonní přípojku

Příspěvek od mobilemanic »

Offtopic: "A IPv4 adresy máte..?" "Máme." "A mohla bych je vidět...?" //Offtopic :-)
Odpovědět