JsemNeomezenej - tažení za neomezený internet

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
rattkin
Příspěvky: 44
Registrován: stř 29. čer 2016 10:51:49

JsemNeomezenej - tažení za neomezený internet

Příspěvek od rattkin »

Zajímavé tažení hospitalizovaného mladíka za neomezený internet.

https://www.facebook.com/jsemneomezenej

Zase narážíme na oblíbené argumenty proč je u nás internet tak drahý: lidi by to moc používali, naše síť je na to příliš kvalitní, radši si místo surfování čtěte knížku atd.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: JsemNeomezenej - tažení za neomezený internet

Příspěvek od helmut.niederman »

Díval jsem se na to, ale mne to příjde spíše jako spamování a otravovaní a to se mijí účinek. Lepší je stávka, prostě se domluvit, že celý den nebudeme na mobilním internetu ani na LTE na doma než takové výkřiky do tmy 8-)
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: JsemNeomezenej - tažení za neomezený internet

Příspěvek od Kristovec »

Já si to přečíst nemohu,Fscebok nemám,ale vše kolem cen internetu mne maximálně zajímá.
Např. 4ka.sk ho má za 20€,a ukrajinský Kyivstar už za 155 UAH = 130 Kč,plus neom.hovory v síti plus 300 minut i 300 SMS do jiných.
Jsem přesvědčen,že naše ceny LTE jsou možné jen díky spolupráci s politiky,jinak mi to už hlava nebere.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: JsemNeomezenej - tažení za neomezený internet

Příspěvek od mobilemanic »

helmut.niederman: hahaha.. a k čemu taková stávka bude, když za ten den stejně zaplatíš...? když už, tak aby si všichni nekoupili další měsíc, dva, žádný datový balíček a vůbec data nepoužívali (lépe celý mobil), pak by to smysl mělo, ale takhle určitě ne :D
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: JsemNeomezenej - tažení za neomezený internet

Příspěvek od 5uch »

Tahle komedie, co se tu teď hraje, je hra o "optimálním" nastavení ceny za neomezená data. Jejich současným odpíráním veřejnosti se budoucí cena šponuje nahoru.

Nevím, zda je rozumné se neustále připomínat, jak moc takovou komoditu (jako neomezená data) chceme. Možná by - z hlediska hledání vhodné ceny - bylo lepší předstírat nezájem. 8-) Případně omezit spotřebu ostatních služeb a snížit si útratu... jen taková situace operátory rozhýbe k tomu, aby nabídli něco nového a lákavého. Teprve když začnou klesat tržby a ARPU, tak si hlavouni uvědomí, že musí udělat něco prozákaznického, a ne jen vymýšlet, jak za lehce obměněné a mírně vylepšené služby inkasovat výrazně víc peněz. Jinak nás mají všechny na háku... když poslušně lidé platí čím dál větší paušály - proč by je ještě víc neskřípli?

Operátoři argumentují, že na neomezená data není síť připravena, že by lidé svoje neomezené mobilní připojení nasdíleli celé rodině a sousedům a vůbec by ho zlotřile užívali jako náhradu pevného připojení. No - něco na tom může být, ale v soukromém sektoru už neomezená data nabízejí. Pravda, je to co do počtu omezená klientela a dá se to nějak regulovat (dají to jen někomu), ale... ale!

https://smlouvy.gov.cz/smlouva/soubor/2 ... mlouva.pdf

Jestli čtu dobře... městu Žďár nad Sázavou se podařilo vyjednat smlouvu se dvěma variantami hlasového + /SMS tarifu + volitelnými datovými balíčky:

0,00 Kč paušál, 0,23 Kč / min, 0,22 Kč / SMS (v rámci ČR)
nebo
93 Kč paušál, neomezené volání a SMS v ČR (vyplatí se od 400 provolaných minut/SMS)

Data k tomu jsou v různých balíčcích. Ty nižší mají strop na dokupy (úplně tomu nerozumím - buď je tam nejvýš jeden, nebo dokonce žádný dokup), ale i ty základy jsou zajímavé:

1,5 GB za 65 Kč (srovnatelné cenou: mobilní přípojení na měsíc 100 MB za 49 Kč; nebo srovnatelné objemem dat: datová SIM 1,5 GB za 399/199 Kč s úvazkem/bez úvazku)

nebo:
10 GB za 120 Kč...

nebo:
...a to nejlepší na konec (to vypadá na neomezený datový paušál!):
50 GB za 280 Kč, s neomezený počtem "dokupů" po 1 GB za... pozor... 0 Kč!

Tedy: za 373 Kč lze mít skutečně neomezený paušál (hlasově i datově). Dostane se na to někdo s Passy? ;-)

Zapamatujte si tuhle cenu, až některý z OPů přijde s první nabídkou neomezených dat pro veřejnost!!!
Bude to téměř jistě v bundlu s dalšími službami a za nějakou astronomickou částku. Tipuji, že výrazně pod 3000 Kč to ze začátku nepůjde... a cílovou částku po několika letech vidím někde okolo 900 Kč (hlas + mobilní data) a okolo 1300 (hlas + mobilní data + "pevná" - data po kabelu). Nikdo ale neříká, že zákazník musí vzít hned první nabídku. :D Já osobně si počkám.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Odpovědět