UPC Telefon

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .

UPC Telefon

Příspěvekod Pitomec » úte 05. bře 2019 11:46:30

10.000 minut měsíčně na všechny pevná a mobilní čísla v rámci ČR a EU. Linka zřízena na fixním místě, výstup RJ11 z kabelového modemu (na něm je mimochodem veřejná pevná IP adresa), přiděleno geografické číslo. Neví někdo jak to využít v kombinaci s GSM nebo VoIP, tj. aby se přes tu linku dalo volat odkudkoliv a využít tak toho bonusu? Ideálně nějaká ústředna, která by uměla spojit hovory (např. by mně zavolala na mobil a zároveň i na číslo, které si navolím), iniciace takového telefonického spojení přes net není problém. Nebo samozřejmě i jiné varianty, které by šlo udělat. Škoda to nechat propadat každý měsíc...
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitomec
 
Příspěvky: 2062
Registrován: ned 27. lis 2011 22:26:33
Bydliště: Brno

Re: UPC Telefon

Příspěvekod xsouku04 » úte 05. bře 2019 13:54:15

Pokud má někdo neomezené volání, může spojit dva jiné lidi, co neomezené volání nemají, pomocí konference, a ti dva lidi si mohou navzájem něco povídat, aniž by ten, kdo konferenci svolává, do toho nějak mluvil. Tohle máte ručně otestované?
Žádné dostatečně levné, jednoduché a spolehlivé řešení mne nenapadá. Dát tam bránu, aby se dalo volat přes VoIP, je jednodušší, i tak je to ale na hraně, jestli se s tím vyplatí si hrát. Ta brána pak může být zaregistrovaná na Odorik a dalo by se tak volat i s využitím odoriku. Ale je potřeba, aby měl volající kvalitní internet, a tím to přestává být zajímavé.
Ano, určitě to jde i s tou konferencí, ale cena ústředny a složitost to dělá nezajímavé.
To už snad napsat nějaký program pro Android, co by takto dovedl "zneužít" mobilní neomezené volání. Objednáváno přes data. Android má na dělání nových hovorů a snad i dělání konferencí nějaké API. Tedy mohlo by to být relativně jednoduché a třeba firemní telefon, co celý víkend a večer zahálí, by tak mohla využívat celá rodina. A to by mohl být celou dobu na pracovním stole. Nebo něco takového existuje? Dle nové politiky google začal dělat potíže aplikací, které mohou dělat odchozí hovor. Aby tedy aplikace mohla být na google play, bude muset autor potupně žádat nejspíš výjimku. Předpokládám, že možná právě proto google odstranil z google play CSIPsimple - jeden s nejpoužívanějších VoIP programů pro Android.

Při všech podobných hrádkách je třeba zablokovat premium služby a ideálně také hovory do zahraničí! Pro jistotu!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 7073
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno

Re: UPC Telefon

Příspěvekod Pitomec » úte 05. bře 2019 15:52:58

Kdysi byla aplikace pro Android s názvem UPC Telefon a šlo takto volat kdekoliv. Pak to z UPC zařízli, protože by asi prodělali gatě a nechali to pouze jako pevnou linku na místě, kde je kabelový modem. Takže z toho místa si samozřejmě můžu těch 10.000 minut provolat, ale to celkem nepotřebuju a víc bych využil, kdyby se na to místo dalo nějak vzdáleně dostat a spojit si hovory jak potřebuju. Bohužel ta pevná od UPC není klasický VoIP, ale je to na úrovni PSTN, tj. výstup z kabelovýho modemu RJ11 a na to se dá pověsit nějaký zařízení. Nelze registrovat jako SIP.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitomec
 
Příspěvky: 2062
Registrován: ned 27. lis 2011 22:26:33
Bydliště: Brno

Re: UPC Telefon

Příspěvekod xsouku04 » úte 05. bře 2019 17:02:21

Pitomec píše:Kdysi byla aplikace pro Android s názvem UPC Telefon a šlo takto volat kdekoliv. Pak to z UPC zařízli, protože by asi prodělali gatě a nechali to pouze jako pevnou linku na místě, kde je kabelový modem. Takže z toho místa si samozřejmě můžu těch 10.000 minut provolat, ale to celkem nepotřebuju a víc bych využil, kdyby se na to místo dalo nějak vzdáleně dostat a spojit si hovory jak potřebuju. Bohužel ta pevná od UPC není klasický VoIP, ale je to na úrovni PSTN, tj. výstup z kabelovýho modemu RJ11 a na to se dá pověsit nějaký zařízení. Nelze registrovat jako SIP.


Stačí si pořídit nějaký adaptér s FXO portem a ten tam připojit. Ten se zaregistruje jako SIP zařízení a bude je možné přes něj volat odkudkoli stejně jako přes GSM bránu, jak je popsáno zde. viewtopic.php?f=14&t=4364

Problém je bezpečnost a to, že to není úplně triviální dobře nastavit. Totiž poměrně snadno by se mohlo stát, že přes to bude volat nějaký útočník třeba na Kubu a UPC může trvat týdny, než s tím něco udělá, protože tento typ zneužití nepředpokládá, když to není VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 7073
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno

Re: UPC Telefon

Příspěvekod Pitomec » stř 06. bře 2019 9:32:43

Dík, po něčem se podívám :-) Pokud jde o hovory, tak UPC naštěstí umí blokovat na různých úrovních.
Přílohy
tel.jpg
tel.jpg (98.54 KiB) Zobrazeno 1127 krát
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitomec
 
Příspěvky: 2062
Registrován: ned 27. lis 2011 22:26:33
Bydliště: Brno


Zpět na Zajímavé služby, které neprovozuje Odorik.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků