IOT SIM s kreditem co má platnost 10 let a daty 0.52Kč/MB

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8159
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

IOT SIM s kreditem co má platnost 10 let a daty 0.52Kč/MB

Příspěvek od xsouku04 »

Podle mého názoru u SIM určených k použití v zařízeních budou kralovat celoevropské nebo celosvětové nabídky jako je např. tahle. https://1nce.com/en/pricing/ Předplacený kredit 10 EUR, expiruje až za 10 let.

Cena za MB je 0.02 EUR (51 haléřů) + DPH. Cena za SMS je 0.04 EUR.
Pro spotřebu do 20 MB/měsíc značka ideál.
Vzhledem k tomu, že je to německá firma, osobně bych očekával i spolehlivost. Zkušenost ale nemám. Lze očekávat, že i webové rozhraní bude takovémuto použití přizpůsobeno a umožní snadnou správu více takových SIM a např. informaci o poklesu kreditu.

https://1nce.com/en/pricing/

Pokud si ale SIM chcete objednat, mohlo by vás odradit poštovné nezávislé na množství objednaných kusů 6.99 EUR a také fakt, že objednat SIM lze jen na podnikatele. To je ale možná jen kvůli regulacím na ochranu koncového zákazníka a také kvůli DPH ?
Plátci daň totiž odvedou DPH sami ve své domovské zemi ....
Máte někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: IOT SIM s kreditem co má platnost 10 let a daty 0.52Kč/M

Příspěvek od konrad »

TWIST SIM předplacený internet 500 MB i s platností 1 rok a minimálním odběrem 25 ks po 40 korunách mi stále přijde výhodnější.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8159
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: IOT SIM s kreditem co má platnost 10 let a daty 0.52Kč/M

Příspěvek od xsouku04 »

konrad píše:TWIST SIM předplacený internet 500 MB i s platností 1 rok a minimálním odběrem 25 ks po 40 korunách mi stále přijde výhodnější.
Koupit lze zde: https://www.eet-nejlevneji.cz/datove-si ... antId=1577

To je určitě dobrá nabídka třeba na EET pokladnu, nebo jako druhá SIM do mobilu jen na data. Ale hodně záleží, kolik těch dat potřebujete. Výhoda té 1once.com je, že máte až na 10 let pokoj. Někdy totiž může být problém SIM pravidelně měnit (jednou za rok), např. když ji dáte k zákazníkovi nebo je někde v kamionu, který je věčně na cestách. Někdo potřebuje takových SIM desítky až stovky a pak se mu opravdu nechce myslet na to všechny každý rok měnit.
Pokud máte třeba alarm, nebo zařízení, co něco sleduje a dává o sobě vědět v průměru každou hodinu přenesením 1 KB dat, tak za rok to je jen cca 9 MB dat, za 10 let 90 MB. U 1once jsou též zajímavá relativně relativně levná data v roamingu mimo zónu 1.

Ten twist SIM také každou hodinu zaokrouhlí spotřebu dat, myslím na 100KB, i když tento údaj velmi neradi někde uvádí. Není to ale moc podstatné, ale je to dobré vědět, protože to může oproti vypočítané datové spotřebě znamenat až desetinásobné navýšení. Stejně je ale hlavní omezení životnost kreditu.
ontario
Příspěvky: 1
Registrován: úte 08. čer 2021 15:13:28

Re: IOT SIM s kreditem co má platnost 10 let a daty 0.52Kč/M

Příspěvek od ontario »

konrad píše:TWIST SIM předplacený internet 500 MB i s platností 1 rok a minimálním odběrem 25 ks po 40 korunách mi stále přijde výhodnější.
Bohuzel to nespravna volba pro GPS zarizeni.
>a nelze z nich volat a posílat sms. Příjmout sms je možné.

Behem nastaveni GPS anebo urgentni potreby dostat geopozice vznikne problem :(
jaara
Příspěvky: 38
Registrován: úte 08. dub 2014 10:49:48

Re: IOT SIM s kreditem co má platnost 10 let a daty 0.52Kč/M

Příspěvek od jaara »

Mám už čtvrtý rok SIMku od polského T-mobile, kde mi, pokud použiju data, strhnou 1 Zl. da ten den. Mám v té ceně předplaceno 300 Mb plus hovory a SMS na celý den v Polsku a v 1A zóně EU. Víc jsem nikdy nečerpal (používám to příležitostně tam, kde není wifi a hlavně pro provoz Waze v autě). Naprostá spokojenost...
Odpovědět