Vrácení nespotřebovaného kreditu

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Vrácení nespotřebovaného kreditu

Příspěvek od Kristovec »

Právě jsem dostal od 4ka.sk 2 412 Kč za nespotřebovaný kredit 98 € , mou vlastní nedbalostí mi po 16 měsících propadla SIM karta . Před asi 2 týdny jsem to zjistil,volal jsem na infolinku,a tam, vzhledem k covidu a omezením, mi navrhli uplatnění této služby vrácení kreditu, tady v ČR asi neexistující.
Jsem za to moc rád,tolik peněz, ale minimálně stejně velká radost je,že lze nalézt férového OPa , který nemyslí jen na svou kapsu, jako ta naše "svatá trojice" , ale má VOP velmi vstřícné i k zákazníkovi.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Vrácení nespotřebovaného kreditu

Příspěvek od 5uch »

I v ČR se vrací kredit (má to své podmínky).
https://letmegooglethat.com/?q=vr%C3%A1 ... AD+kreditu

Nově (od loňska?) je povinnost vracet nespotřebovaný kredit v zákonu. Bohužel pouze při přenášení čísla k jinému operátorovi.
https://mobilmania.zive.cz/clanky/pri-z ... fault.aspx
Operátoři od poplatku za vracení kreditu spíš upouštějí (vracení kreditu je tak málo využívaná služba, že jim to nestojí za administrativní opruz s evidencí poplatků).
----------------------
Dovolím si malý štulec... neutekl vám datum expirace kreditu proto, že v rámci šetření nákladů máte těch SIM karet moc a začínáte se v tom ztrácet? :lol:
Ono někdy šetření může člověka přijít docela draho!
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Vrácení nespotřebovaného kreditu

Příspěvek od Kristovec »

No,částečně máte pravdu. Ale,vlastně jsem o nic nepřišel,protentokrát
pedro81
Příspěvky: 22
Registrován: stř 10. led 2024 14:39:36

Re: Vrácení nespotřebovaného kreditu

Příspěvek od pedro81 »

Dobré ráno,
rád bych se informoval, aktuálně - jak funguje vrácení kreditu v případě T-Mobile Twist? Nikdy jsem toho nevyužil, přečetl jsem si článek, že to lze více méně volnou rukou dle tohoto článku - https://mobilenet.cz/clanky/jak-ziskat- ... avod-48357
Existuje oficiální formulář u T-Mobile? Zde jsem nenašel - https://www.t-mobile.cz/info/ke-stazeni#/
Co jsem pochopil z článku, přenést číslo jinam, nejlépe do úplně jiné sítě, než je T-mobile a poté požádat o vrácení nespotřebovaného kreditu. Služba je zdarma cca 4 roky, dříve poplatek cca 120Kč. Nejlépe asi vyfotit před přenosem stav kreditu. Přenášel někdo u tohoto operátora číslo a žádal o vrácení kreditu, jak to probíhalo + reakce ze strany operátora? Nespotřebovaný kredit bude cca 415Kč, je to nebonusový kredit. Karta celkově byla používána přes rok. Žádost bych zaslat poté přes datovou schránku do T-Mobile. A buď volnou rukou nebo formulář, pokud skutečně existuje. Děkuji za informace.
V článku se uvádí:
Pro zjednodušení uvádíme, co vše je vhodné do formuláře vypsat:

jméno a příjmení
telefonní číslo, ke kterému se žádost váže
rodné číslo
kontaktní údaje (kontaktní telefon, adresa)
číslo účtu
OKU kód
ICCID (výrobní číslo karty), případně PUK
vlastnoruční podpis
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Vrácení nespotřebovaného kreditu

Příspěvek od Pitomec »

Jeden kolega si kredit od TM vracet nechal a musel jim zaslat datovkou jakési údaje, co mu sdělili na zákaznické lince a stejně to nakonec dopadlo tak, že vyrazil na pobočku TM s občankou to dořešit. Prý neskutečný opruz. Navíc paradoxně je zákazníkem TM i nadále, protože ten vrácený kredit byl z druhé SIM, kterou už nepoužívá a svoji hlavní SIM má na paušálu právě u TM.
Obrázek
pedro81
Příspěvky: 22
Registrován: stř 10. led 2024 14:39:36

Re: Vrácení nespotřebovaného kreditu

Příspěvek od pedro81 »

Děkuji, tak uvidím, jak to dopadne a dám info případně pro další, kdo by potřeboval. Budu to řešit na přelomu ledna a února.
V rámci "retence" pro twist karty, už se, co jsem četl diskusi, nedává Twist Plus (obdoba Kaktus s horším účtováním) nebo ještě větší sleva na roční internet u Twistu, co je teď za 699Kč na rok (2GB měsíčně).
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Vrácení nespotřebovaného kreditu

Příspěvek od alfi »

pedro81 píše: sob 20. led 2024 7:33:43 rád bych se informoval, aktuálně - jak funguje vrácení kreditu v případě T-Mobile Twist?
Nespotřebovaný kredit bude cca 415Kč...
Pár stovek bych neřešil. Pošlete to před portací DMSkou na nějakou charitu - bude s tím míň práce než ukecávat velkého operátora, aby to vrátil :-) https://www.darcovskasms.cz/prehled-akt ... jektu.html
pedro81
Příspěvky: 22
Registrován: stř 10. led 2024 14:39:36

Re: Vrácení nespotřebovaného kreditu

Příspěvek od pedro81 »

Charitu řeším jiným způsobem. ;) Pár minut času neřeším, zkusím a buď to půjde nebo ne a dám zde informaci, někomu se to může hodit. Na retenci nabídli Twist Plus (obdoba Kaktusu, ale s účtováním 60+60). Takže udělám přenos i tak.
pedro81
Příspěvky: 22
Registrován: stř 10. led 2024 14:39:36

Re: Vrácení nespotřebovaného kreditu

Příspěvek od pedro81 »

Kredit vrácen zhruba po týdnu od odeslání elektronické žádosti přes formulář T-Mobile, poslali obratem svůj formulář, co se vyplnil a podepsal.
Odpovědět