802.cz zvyšuje minimální útratu na linku na 50 Kč/měsíc

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

802.cz zvyšuje minimální útratu na linku na 50 Kč/měsíc

Příspěvek od xsouku04 »

Od 1.3. 2022 zvyšuje 802.cz ala nej.cz minimální plnění ze současných 5 Kč nebo 20 Kč na 50 Kč, což může být pro mnohé linky těžko dosažitelná útrata.

Zjistili jsme to, protože u nich máme několik telefonních čísel, která používáme pro testování.

Přenos k Odorik.cz je možný, ale bohužel je nutné zaplatit v tomto případě poplatek za aktivaci čísla (600 Kč) nebo skupiny čísel.
U nás je měsíční paušální poplatek nulový a změnu neplánujeme, tedy je pravděpodobné, že z dlouhodobého hlediska a také kvůli nižším cenám za volání se přechod vyplatí.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: 802.cz zvyšuje minimální útratu na linku na 50 Kč/měsíc

Příspěvek od Pitomec »

A to jsem kdysi dlouze váhal, jestli mám od 802.cz přejít k Odoriku (hlavně skrz správu účtu, resp. možnosti několika podúčtů u 802.cz, což Odorik neměl). Nakonec jsem tedy dobře udělal, jak vidno :)
Obrázek
jan.hradil
Příspěvky: 51
Registrován: stř 03. dub 2013 22:13:31

Re: 802.cz zvyšuje minimální útratu na linku na 50 Kč/měsíc

Příspěvek od jan.hradil »

Omylem jsem se u 802.cz podíval do ceníku, a co se týče zahraničních destinací, tak se asi zbláznili. Mobily v německu za 5,80Kč, Slovensko také 5,80. To je tak trojnásobek odoričích cen. Snad jen v ČR se sazbou 0,30Kč/min kdykoliv jsou proti odoriku konkurenceschopni (i když s účtováním 30+30).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 802.cz zvyšuje minimální útratu na linku na 50 Kč/měsíc

Příspěvek od xsouku04 »

jan.hradil píše:Omylem jsem se u 802.cz podíval do ceníku, a co se týče zahraničních destinací, tak se asi zbláznili. Mobily v německu za 5,80Kč, Slovensko také 5,80. To je tak trojnásobek odoričích cen. Snad jen v ČR se sazbou 0,30Kč/min kdykoliv jsou proti odoriku konkurenceschopni (i když s účtováním 30+30).
Ale těch 0,30 Kč je ale jen na pevné sítě, což je pravda výhodnější než Odorik cena během špičky. Na mobily ale mají cenu přes korunu a v kombinaci s účtováním 30+30 je to prostě dost drahé.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 802.cz zvyšuje minimální útratu na linku na 50 Kč/měsíc

Příspěvek od xsouku04 »

Bohužel u špatných zpráv to nekončí. Nej.cz koupila i brněnský Netbox.
Vážený zákazníku,

informuji Vás o změně vlastníka naší společnosti SMART Comp. a.s., která stojí již od roku 1998 za službou internetového připojení netbox a televizní službou Kuki. Od 7. ledna 2022 se jediným vlastníkem společnosti SMART Comp. a.s. stala společnost Nej.cz s.r.o.

Společnost Nej.cz s.r.o. je v současnosti čtvrtým největším poskytovatelem internetového připojení v České republice. Jejích služeb využívá přes 170 000 spokojených zákazníků v 159 obcích.
Nedávno také koupili Selfnet a kdo ví koho dalšího. Když jsem si službu u Selfnetu nedávno objednával, tak jsem zmínku o spolupráci s nej.cz velmi špatně nesl, ale paní mne ubezpečovala, že zatím se mění jen značka, technici zůstávají.

Používám připojení od Nej.cz v Břeclavi. Několik let nebyli schopni opravit občasné koktání, kdy se pak nedalo VoIP vůbec používat. Na zaslané důkazy reagovali velmi laxně. Pak to ale naštěstí zničehonic skončilo a vypadá to, že sami netuší proč.
Nyní mám s nimi problém v tom, že když v noci cca jednou za týden dělají nějakou údržbu, kabelový modem se sám nechytne a musím je ráno ručně restartovat. Když jsem o tom několikrát mluvil s jejich technikem, vždy se tváří tak, že můžu být vůbec rád, že mi alespoň něco funguje. Přijde mi škoda, že zrovna takoví velcí techničtí břídilové skupují všechny ostatní, jako by ty peníze tiskli.

Kolik si myslí, že jim těch zákazníků po tom zdražení zůstane? Ono totiž pak hrozí, že se to kvůli těm pár, co zbudou, nevyplatí provozovat, protože náklady na provoz s počtem zákazníků rostou jen hodně mírně. Je tedy možné, že tohle je jen taková očista od příliš pasivních zákazníků, ten lukrativnější zbytek bude někomu v dohledné době prodán.
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: 802.cz zvyšuje minimální útratu na linku na 50 Kč/měsíc

Příspěvek od tonda »

Nevite prosim, zda blokovana zarizeni, co rozdavali pri dostatecnem dobiti kreditu, se opustnim sluzby stavaji tezitkem? Existuje zpusob, jak je prihlasit k Odorik?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: 802.cz zvyšuje minimální útratu na linku na 50 Kč/měsíc

Příspěvek od Pitomec »

Pokud mají HW reset, tak by ještě šance být mohla. Jinak 802.cz ale tuším funguje u těchto zařízení přes provisioning, takže bez HW resetu nejspíš smůla.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: 802.cz zvyšuje minimální útratu na linku na 50 Kč/měsíc

Příspěvek od xsouku04 »

tonda píše:Nevite prosim, zda blokovana zarizeni, co rozdavali pri dostatecnem dobiti kreditu, se opustnim sluzby stavaji tezitkem? Existuje zpusob, jak je prihlasit k Odorik?
U nejrozšířenějších zařízení Linksys PAP2T existoval návod, jak druhou linku připojit jinam. Těmto zařízením říkají R2 - https://www.802.cz/zarizeni-R2/ . Tedy jednu linku by mělo být možné zachránit, druhá zůstane zamčená. Myslím, že postup spočíval v tom, že se zařízení odpojí od internetu a resetuje do továrního nastavení. Poté lze provisioning u jedné z linek vypnout dříve, než se i druhá linka zablokuje také.
Ostatní zařízení neodebírala 802.cz v takových počtech, aby se jim vyplatila blokace na úrovni speciálního firmware. Tedy tam by problém být neměl. Reset do továrního nastavení by měl vždy zařízení odemčít. Hlavně telefony SPA941 mohou být stále docela dobré a použitelné.

Je ale také pravda, že ony Linksys PAP2T se asi blíží konci své životnosti a oproti např. novým Grandsreamum se dost zahřívají. Tedy pokud potřebujete obě linky, není to zas až taková škoda, během života zařízení se nejspíš investice vrátí v podobě ušetřené elektřiny. Zařízení je výrazně levnější než před deseti lety a peníze mají mnohem menší hodnotu.
pe.havel
Příspěvky: 224
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: 802.cz zvyšuje minimální útratu na linku na 50 Kč/měsíc

Příspěvek od pe.havel »

Pokud by to bylo někomu k užitku, sdílím lokálně uložený přesný postup odblokování PAP2T-R(2):

Částečné odblokování provisioningu (pouze linka 2!):
  • Tovární reset
  • PAP2T si stahuje konfiguraci z cisca
  • opakovaně se snažit zajet na www rozhraní pap2t ihned po továrním resetu
  • ihned po zobrazení konfigurace kliknout na save
  • Po kliknutí na save ihned odpojit PAP2T od internetu
  • Bez internetu (pouze LAN) se připojit na PAP2T a vypnout provisioning.
  • Neprovádět tovární reset nebo aktualizace FW! Jinak se vrátí do stavu plného blokování.
Zdroj: http://www.telefonujeme.cz/post-52030.html#52030
s90570
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 20. led 2022 15:28:29

Re: 802.cz zvyšuje minimální útratu na linku na 50 Kč/měsíc

Příspěvek od s90570 »

Je možné přenést číslo od 802.VOX k Odoriku bezplatně nebo za snížený aktivační poplatek poplatek?
Děkuji za informace.
Odpovědět