Že by rozumný 3G internet bez paušálních poplatků ?

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by rozumný 3G internet bez paušálních poplatků ?

Příspěvek od xsouku04 »

hrochu píše:Mám podezdření, že firewall blokuje UDP. Když zavolám odorik.cz:443 (TCP), tak se číslo sice vytočí, ale není nic slyšet. Když změním protokol na UDP, tak mi nejde ani signalizace, takže asi zbývá už jen skype nebo vyzkoušet IAX. Já se vlasntně ani nedivím, když je blokovaný i FTP :D
TCP na portu 443 blokovat nelze, protože pak by nafungovala velká část webových stránek, např. bankovních. Problém je že hovor samotný neboli RTP musí vždy používat UDP na náhodném portu a UDP a další náhodné porty mohou být blokovány.
IAX bude pravděpodobně také blokován, protože používá UDP. TCP se na volání - tedy přenos samotného hlasu nehodí, protože kdyby se jeden paket ztratil celé by se to na deset vteřin zakoktlo. Takže zbývá asi už jen ten Skype, který to zjevně nějak protlačí.
Kamilos

Re: Že by rozumný 3G internet bez paušálních poplatků ?

Příspěvek od Kamilos »

Nikdo nic neblokuje a uz vubec ne TMobile! Jak to tady procitam! Maximalne prekope port z 5060 na nejaky nesmyslny ale volani ODORIK nebo pak jeste mam 802 pres net od Tmobilu funguje uplne na vybornou !!!! Mate nekde neco spatne! :mrgreen:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by rozumný 3G internet bez paušálních poplatků ?

Příspěvek od xsouku04 »

Kamilos píše:Nikdo nic neblokuje a uz vubec ne TMobile! Jak to tady procitam! Maximalne prekope port z 5060 na nejaky nesmyslny ale volani ODORIK nebo pak jeste mam 802 pres net od Tmobilu funguje uplne na vybornou !!!! Mate nekde neco spatne! :mrgreen:
Je to tak,čeští mobilní operátoři nic záměrně neblokují. Co se týče blokace to bylo ohledně školní wifi. Pro volání přes 3G internet není třeba nic extra dělat. Tento tarif od T-mobile mohu opravdu doporučit. Minuta hovoru by měla stát méně jak 15 haléřů. Viz http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=919
Mers

Re: Že by rozumný 3G internet bez paušálních poplatků ?

Příspěvek od Mers »

Tak jsem si tu datovou SIM kartu poridil. Po registraci na Muj T Mobile jsem zjistil, ze je k tomu tzv.bonusovy kredit, ktery musite proserfovat do jednoho mesice, zbytek je platnost jeden rok.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by rozumný 3G internet bez paušálních poplatků ?

Příspěvek od xsouku04 »

Mers píše:Tak jsem si tu datovou SIM kartu poridil. Po registraci na Muj T Mobile jsem zjistil, ze je k tomu tzv.bonusovy kredit, ktery musite proserfovat do jednoho mesice, zbytek je platnost jeden rok.
Aha takže z těch 899 Kč musím 699 proserfovat do jednoho měsíce a co neproserfuju tak propadne ? To jsou mi novinky.
Mers

Re: Že by rozumný 3G internet bez paušálních poplatků ?

Příspěvek od Mers »

Ja jsem si poridil jenom sim kartu za dveste, kde sto Kc je normalni kredit a sto Kc je tzv.bonusovy kredit, ktery je potreba proserfovat do jednoho mesice. Zbytek je platnost jeden rok. Kdyz jsem volal na infolinku, tak vam nekdo rekne ze to tak je a nekdo, ze to neplati. Ovsem nikde to napsane neni.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Že by rozumný 3G internet bez paušálních poplatků ?

Příspěvek od xsouku04 »

Moc tomu, že ten kredit po měsíci zmizí nevěřím. T-mobile je sice hodně drsnej co si k zákazníkům dovoluje, ale myslím že tohle už by bylo moc.
Jinak balíček s modemem prodávají za 816 Kč včetně DPH v makru. Tedy ne za obvyklých 899 + poštovné jako většina eshopů.
Mers

Re: Že by rozumný 3G internet bez paušálních poplatků ?

Příspěvek od Mers »

Nejaky uzivatel se uz zminil, ze SIM ma dele jak mesic a kredit porad stejny. Tak snad to bude OK.
Smells
Příspěvky: 8
Registrován: úte 02. říj 2012 19:36:10

Re: Že by rozumný 3G internet bez paušálních poplatků ?

Příspěvek od Smells »

jj to jsem psal já na mobilmanii a Voocall foru.Má to dýl jak měsíc a bonus kredit pořád mám.
speedy

Re: Že by rozumný 3G internet bez paušálních poplatků ?

Příspěvek od speedy »

Jen bych dodal, že T-Mobile příšel s další kulišárnou (slušně řečeno). Plánuje u Twist Online změnit účtování z 1kB na 1MB, takže pokud se připojíte jen krátce a sebere vám to třeba jen 230kB, tak vám chytráci naúčtují 1MB.
Odpovědět