Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Simkarty pro cestovatele
jlo
Příspěvky: 147
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od jlo »

GeBu píše:Co je tímto myšleno?
ViR píše:Odorik VoIP - lze (hledá propojení a vybere druhé)
Podle mne to, že to nejdříve pípne, na znamení toho, že jindy používanou cestou to nejde a zkouší se to alternativně.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od ViR »

jlo píše:
GeBu píše:Co je tímto myšleno?
ViR píše:Odorik VoIP - lze (hledá propojení a vybere druhé)
Podle mne to, že to nejdříve pípne, na znamení toho, že jindy používanou cestou to nejde a zkouší se to alternativně.
Přesně tak. U Odoriku (ale nejen u něj) je používáno pro odchozí hovory několik tranzitních operátorů, zpravidla seřazených podle poměru spolehlivosti a výhodnosti. A když z nějakého důvodu selže spojení přes prioritního OPa, zkusí se ten další v pořadí. A Odorik tam má navíc to pípnutí, indikující, že hovor nejde po hlavním spojení. Takže u některých testovaných "exotických" směrů mi to také píplo třeba 4x, než to hovor zahodilo jako nespojitelný...

Jinak doplňuji, že EUREKA SIMka je dovolatelná z localphone (mám pro testovací účely, neb přidělují iNum čísla, zpět z Eureka na iNum číslo ovšem volat nelze a z Odoriku nyní také ne).

Zkoušel jsem dnes mj. také volání z veřejného telefonního automatu, s tím, že to nechám jen prozvonit....

No, dal jsem tam dvacku, dostal jsem tón, vytočil číslo, pak dlouhé ticho a po chvíli na displeji automatu nápis "zavěste prosím". Zavěsím, mince cinkne do zásobníku a 20 Kč v tahu. Prostě typicky "telekomácké" :-D.

Takže z boudy asi raději nevolat, jedině přes 822300400, nebo nějaký callback. (Popravdě, naposled jsem budku normálně použil, když jsem volal do porodnice a dozvěděl se že se narodila dcera. A té je 24 let.)
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od helmut.niederman »

Zkoušel jsem dnes mj. také volání z veřejného telefonního automatu, s tím, že to nechám jen prozvonit....

No, dal jsem tam dvacku, dostal jsem tón, vytočil číslo, pak dlouhé ticho a po chvíli na displeji automatu nápis "zavěste prosím". Zavěsím, mince cinkne do zásobníku a 20 Kč v tahu. Prostě typicky "telekomácké" :-D.

Takže z boudy asi raději nevolat, jedině přes 822300400, nebo nějaký callback. (Popravdě, naposled jsem budku normálně použil, když jsem volal do porodnice a dozvěděl se že se narodila dcera. A té je 24 let.)
Já jsem telefonní budky hojně využíval dokud stál Impuls 4,- Kč, nyní za 15,- Kč bych to nazval lichvou. Tak drahý hovory nemají ani z rakouských telefonních automatů. Mimochodem i přes ten 15,- Kč/ impuls byl pořád ještě levnější Smartcall od Advantelu než tu službu pohřbili tedy volání přes VOIP.. Inu nevím proč, zřejmě je to Odorikem a oni asi nebyli konkurenceschopní ( ve srovnání s Odorikem byl Smartcall velmi předražený a například u telefonních virtuálních karet si ještě si účtoval poplatek za spojení hovoru ) :D

Mimochodem před Odorikem jsem hojně využíval telefonní účet Smartcall ale nyní jsem vděčný, že Odorik je na tom lepší než Smartcall, který se věnuje už jen telefonním kartam. Omlouvám za OT: :oops:
Naposledy upravil(a) helmut.niederman dne úte 06. srp 2013 21:19:45, celkem upraveno 1 x.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od GeBu »

Dekuji. Tohle jsem nevedel.
ViR píše:Přesně tak. U Odoriku (ale nejen u něj) je používáno pro odchozí hovory několik tranzitních operátorů, zpravidla seřazených podle poměru spolehlivosti a výhodnosti. A když z nějakého důvodu selže spojení přes prioritního OPa, zkusí se ten další v pořadí. A Odorik tam má navíc to pípnutí, indikující, že hovor nejde po hlavním spojení. Takže u některých testovaných "exotických" směrů mi to také píplo třeba 4x, než to hovor zahodilo jako nespojitelný...
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od Kristovec »

Nevyslo by cenove podobne sestava roamdata 25 MB za 50 Kc + internetceny Odoriku?
O2 SIM s roamdaty v napr. Nokia 303 Asha
V AT by mozná pomohl i tamní virtuál,ceny mzn uz od 0,01 €/min.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od ViR »

Kristovec píše:Nevyslo by cenove podobne sestava roamdata 25 MB za 50 Kc + internetceny Odoriku?
O2 SIM s roamdaty v napr. Nokia 303 Asha
V AT by mozná pomohl i tamní virtuál,ceny mzn uz od 0,01 €/min.
To záleží na okolnostech. Roamingový balíček O2 "Evropa S" jsem samozřejmě zkoušel, ale spíš kvůli tomu, abych nemusel řešit data u Opery mini a mailového klienta v mobilu. Sip klient se tvářil, že má nějaký problém. Ale to by šlo asi vychytat, nebylo to prioritní.

Na VoIP přes 3G s kompresním kodekem by ten balíček stačil asi na hodinu hovoru, což lze. Ale někdy to může být málo a někdy zbytečně mnoho a zaplatíte jej, aniž by byl potřeba. A někdy také nemusí být, zrovna když to potřebujete, dostupná 3G síť.

Ta roamingová SIM mi přišla spolehlivější a víc flexi.
legomaniak
Příspěvky: 5
Registrován: sob 29. zář 2012 21:42:14

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od legomaniak »

Dobrý den, tak mam také Roaming sim kartu.

Ale mají tam nějakou chybu když člověk na číslo od travel tel volá tak to nevyzvání a je tak cca 8sek ticho a telefon mi zvoní a pak to hodí Chyba spojení.

Jde tak O2-CZ a VF CZ a u Vodafone mi to ukazuje chybně příchozí čísla vždy tam je (+49420....) u o2 je vše ok. O víkendu jedu do Německa tak jsem zvědav jediný co mi vadí je to že to nevyzvaní, a tel zvoní jen tak 5-8 sekund a pak se to zruší celý. :!:


Obrázek


Obrázek
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od ViR »

legomaniak píše:Dobrý den, tak mam také Roaming sim kartu. Ale mají tam nějakou chybu když člověk na číslo od travel tel volá tak to nevyzvání a je tak cca 8sek ticho a telefon mi zvoní a pak to hodí Chyba spojení.
Pro jistotu si pročtěte návod, jestli děláte vše jak se má, a když tak to reklamujte. Mně volání chodí OK.
Odpovědět