Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Simkarty pro cestovatele
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od ViR »

Jak to vypadá s routováním hovorů na čísla z rozsahu TRAVEL TELEKOMMUNIKATION s.r.o. z rozsahu 791 000 000 až 791 099 999?

Jsou to "české" roamingové SIMky (s nulovou cenou za příchozí roaming v nějakých 55 zemích), pravda, zjevně v ukrajinské režii (s čímž problém nemám), a jelikož o víkendu jedu do Německa, tak si ji chci zítra koupit a cvičně vyzkoušet s odoričím CallBackem.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od Georgius »

Kde to prodávají ? Vypadá to jako docela elegantní řešení callbacku v zahraničí :shock:, tedy pokud hovory na to jsou jako pevná/nomád/mobil ČR ...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8154
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od xsouku04 »

Nevím jestli se něco nezměnilo, ale myslím, že z VoIP to jde, nejde to ale z mobilů v ČR jen z mobilů v zahraničí. Čeho se ale obávám, že takto na tom prodělávájí, a když to začne tímto způsobem používat více lidí, tak časem změní podmínky. Z českého propojovacího poplatku 27 haléřů nelze zdarma spojovat do poloviny světa. Zjevně tento účtovací model pochází z doby, kdy v ČR byl jeden z nejvyšších propojovacích poplatků, tehdy to šlo.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od ViR »

Georgius píše:Kde to prodávají ? Vypadá to jako docela elegantní řešení callbacku v zahraničí :shock:, tedy pokud hovory na to jsou jako pevná/nomád/mobil ČR ...
Jsou to česká čísla, čili cena pro ostatní české operátory musí být jako do české mobilní sítě. Pro běžné tuzemské použití je to ovšem s ohledem na ceny (dané účelem SIM) velmi nevhodné... V březnu to ovšem ještě z mnoha českých sítí bylo nedovolatelné. Teď už ale, zdá se, je situace lepší. Já jsem domluvený mailem s jejich manažerkou, že si zítra vyzvednu SIM u nich v Dělnické 12 v Praze 7. Když tak pak po otestování něco k tomu napíšu na http://www.telefonujeme.cz a dám sem link.

Jo, jejich web je http://www.eurekago.cz
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše:Nevím jestli se něco nezměnilo ale myslím, že z VoIP to jde, nejde to ale z mobilů v ČR jen z mobilů v zahraničí. Čeho se ale obávám, že takto na tom prodělávájí a když to začne tímto způsobem používat více lidí, tak časem změní podmínky.
Já jsem právě včera zkoušel dostupnost z mobilu na jejich helplinku s číslem z tohoto rozsahu, a dovolal jsem se. Bohužel ale protistrana nehovořila česky a ruština nás obou byla docela špatná, byť má horší :-). Takže si jdu pro SIM za 200 Kč (no nekupte si za tyto peníze hračku, když je to cenově srovnatelné s lístkem do kina) a chci to vyzkoušet.

Jinak, to nebezpečí změny podmínek vnímám (jsou docela dobré), ale vždy se dá nějaká "pomocná" SIM karta přestat používat, případně věnovat nějakému bezdomovci či zahodit...
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od helmut.niederman »

Takže tento ruský mluvící operátor je určen pouze pro roaming ? Díval jsem se na weba a velmi mne odrazuje od toho abych služby vyzkoušel, možná je to tím, že mám v podvědomí zafixované informace, že co pocházi od Rusů a navíc k tomu i historická negativní zkušenost. Koukal jsem, že propagují Ruble a Eura, je možné si koupit SIMku i za české koruny ?
Jinak nefunguje tenhle operátor jako ta lichtenštejnská firma United Mobile, která rozdávala SIM karty s lichtenštejnskými telefonními čísly a taky to byla levná náhrada drahého Raomingu ? Není to samé ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8154
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:Takže tento ruský mluvící operátor je určen pouze pro roaming ? Díval jsem se na weba a velmi mne odrazuje od toho abych služby vyzkoušel, možná je to tím, že mám v podvědomí zafixované informace, že co pocházi od Rusů a navíc k tomu i historická negativní zkušenost. Koukal jsem, že propagují Ruble a Eura, je možné si koupit SIMku i za české koruny ?
Jinak nefunguje tenhle operátor jako ta lichtenštejnská firma United Mobile, která rozdávala SIM karty s lichtenštejnskými telefonními čísly a taky to byla levná náhrada drahého Raomingu ? Není to samé ?
Ano, přesně tak fungují. Specializují se jen na roaming a mají především ruskou a ukrajinskou klientelu, u které předpokládám, že příchozích hovorů je menšina.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od ViR »

helmut.niederman píše:Takže tento ruský mluvící operátor je určen pouze pro roaming ? Díval jsem se na weba a velmi mne odrazuje od toho abych služby vyzkoušel, možná je to tím, že mám v podvědomí zafixované informace, že co pocházi od Rusů a navíc k tomu i historická negativní zkušenost. Koukal jsem, že propagují Ruble a Eura, je možné si koupit SIMku i za české koruny ?
Jinak nefunguje tenhle operátor jako ta lichtenštejnská firma United Mobile, která rozdávala SIM karty s lichtenštejnskými telefonními čísly a taky to byla levná náhrada drahého Raomingu ? Není to samé ?
Roamingové SIM nejsou nic nového, ta funkcionalita je celkem zřejmá a známá a nebyla to jen specialita United Mobile. V roamingu jsou patrně i v ČR, nevypadá to, že by nějaká zdejší síť MNO byla "domovská" (a mají vlastní IMSI). Jinak nepropagují "ruble a eura", ale ceny jsou vyjádřeny V EUR, v nichž je primárně účtováno, a jelikož zjevně prvotně začali poskytovat služby pro zdejší Ukrajince, ceny v (českém) e-shopu jsou zatím vyjádřeny v UH.

SIM lze koupit za české koruny, kredit je pak možno dobíjet normálně převodem na český účet u Raiffeisenbank, ať už v Kč, nebo v EUR (Kč se přepočítávají na kredit v EUR aktuálním kurzem ČNB).

K tomu ostatnímu "nacionalistickému" snad nemá ani cenu se vyjadřovat, neb různí lidé (i různé generace) mají různé zkušenosti a stereotypy...
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od ViR »

Dnes jsem si donesl tento roamingový "zázrak". SIMku jsem si po domluvě vyzvedl v sídle společnosti, za 200 Kč. Do sítě se byla schopná přihlásit za cca hodinu, ale nešlo volat. Vykazovala nulový kredit. SIM je i v ČR v roamingu, a to podle výběru buď v síti O2, nebo VF (což se může někdy hodit). Za další asi tři hod. se na ní objevil kredit 7,73 EUR, což odpovídá dnešnímu kurzu ČNB (zaokrouhlenému nahoru). Vyzkoušel jsem volání z ní (v ČR = 0,35 EUR/min = cca 9,10 Kč/min, 60+60, = drahé) a data (v ČR, DE, AT 0,25 EUR/MB = cca 6,50 Kč/MB, 100 + 100 kB, = lepší, cca poloviční, než datový euroroaming bez balíčků). Odchozí volání je řešeno callbackem, a to buď simtoolkitovou aplikací na kartě, nebo přes USSD kód (z toho plyne pravděpodobná obtížnost využití odoričího callbacku prozvoněním).

Příchozí volání z odoričího mobilu funguje bez problémů. Pokud se týká volání z odoričí VoIP sítě, mé číslo 7910413XX je dovolatelné, ale spojení nastává až po "typickém pípnutí", kterým je signalizováno alternativní propojení, čili výchozí spojení do tohoto směru patrně nefunguje. (ID hovorů 66602179 a 66611863.)

Volání přes Android aplikaci "Odorik Callback" se jeví jako bez potíží, s výhradou trochu většího zpoždění "zpětného hovoru", z důvodu výše zmíněného alternativního směrování. Datová spotřeba je pod jednu "účetní jednotku" (100 kB), tedy pod 65 hal. za iniciaci. (Zkoušeno s Xperia E Duos).

Zatím se to tedy jeví, pokud to bude nějaký čas fungovat, že v kombinaci s Odorikem (CallBackem) z toho může vypadnout nákladově velmi zajímavá varianta komunikace v zahraničí, zejména v EU.
jlo
Příspěvky: 149
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od jlo »

ViR píše: Zatím se to tedy jeví, pokud to bude nějaký čas fungovat, že v kombinaci s Odorikem (CallBackem) z toho může vypadnout nákladově velmi zajímavá varianta komunikace v zahraničí, zejména v EU.
Souhlasím, je to velmi zajímavé.
ViR píše: Příchozí volání z odoričího mobilu funguje bez problémů.
To by mohlo znamenat, že ze sítě T-mobile je to rovněž bezproblémové; ale nemuselo. Zkoušel jste to (nebo zkoušel to někdo jiný) z jiných českých mobilních sítí, ev. z T-mobile přímo?
ViR píše: Pokud se týká volání z odoričí VoIP sítě, mé číslo 7910413XX je dovolatelné, ale spojení nastává až po "typickém pípnutí", kterým je signalizováno alternativní propojení, čili výchozí spojení do tohoto směru patrně nefunguje. (ID hovorů 66602179 a 66611863.)
Obdobná otázka jako výše - a co volání z PSTN? (Ev. ze sítí jiných VOIP operátorů.)

Pro možnou použitelnost je otázka dovolatelnosti myslím klíčová; řešilo by to i příchozí hovory v roamingu - ať už tím, že poskytnu toto číslo, nebo tím, že si na něj ev. přesměruji své běžné české číslo (i to může v mnoha případech vyjít levněji než příchozí hovor v roamingu).
ViR píše: Odchozí volání je řešeno callbackem, a to buď simtoolkitovou aplikací na kartě, nebo přes USSD kód (z toho plyne pravděpodobná obtížnost využití odoričího callbacku prozvoněním).
Souhlas. Nicméně, odoričí callback prozvoněním by bylo možné iniciovat i z jiného mobilu - a s pravděpodobností hraničící s jistotou tak jako tak bude mít uživatel k dispozici i jinou SIM; druhý přístroj (jakýkoliv bazarový, ani nemusí mít funkční mikrofon ;-) ) je pak otázka několika málo stokorun...
Odpovědět