Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Simkarty pro cestovatele
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od GeBu »

Je to docela zajímavé řešení pro častá volání s rodinou/přáteli v zahraničí tj. poslat jim tuto SIM a pak volat na česká čísla.
Nezahlédl jsi v podmínkách zákaz takovéto praktiky?
ViR píše:Jinak, to nebezpečí změny podmínek vnímám (jsou docela dobré), ale vždy se dá nějaká "pomocná" SIM karta přestat používat, případně věnovat nějakému bezdomovci či zahodit...
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od ViR »

GeBu píše:Je to docela zajímavé řešení pro častá volání s rodinou/přáteli v zahraničí tj. poslat jim tuto SIM a pak volat na česká čísla.
Nezahlédl jsi v podmínkách zákaz takovéto praktiky?
Ne, ona ta SIM je v roamingu i v ČR...
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od GeBu »

ViR píše:
GeBu píše:Je to docela zajímavé řešení pro častá volání s rodinou/přáteli v zahraničí tj. poslat jim tuto SIM a pak volat na česká čísla.
Nezahlédl jsi v podmínkách zákaz takovéto praktiky?
Ne, ona ta SIM je v roamingu i v ČR...
Děkuji za odpověď.
legomaniak
Příspěvky: 5
Registrován: sob 29. zář 2012 21:42:14

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od legomaniak »

ViR píše:Dnes jsem si donesl tento roamingový "zázrak". SIMku jsem si po domluvě vyzvedl v sídle společnosti, za 200 Kč. Do sítě se byla schopná přihlásit za cca hodinu, ale nešlo volat. Vykazovala nulový kredit. SIM je i v ČR v roamingu, a to podle výběru buď v síti O2, nebo VF (což se může někdy hodit). Za další asi tři hod. se na ní objevil kredit 7,73 EUR, což odpovídá dnešnímu kurzu ČNB (zaokrouhlenému nahoru). Vyzkoušel jsem volání z ní (v ČR = 0,35 EUR/min = cca 9,10 Kč/min, 60+60, = drahé) a data (v ČR, DE, AT 0,25 EUR/MB = cca 6,50 Kč/MB, 100 + 100 kB, = lepší, cca poloviční, než datový euroroaming bez balíčků). Odchozí volání je řešeno callbackem, a to buď simtoolkitovou aplikací na kartě, nebo přes USSD kód (z toho plyne pravděpodobná obtížnost využití odoričího callbacku prozvoněním).

Příchozí volání z odoričího mobilu funguje bez problémů. Pokud se týká volání z odoričí VoIP sítě, mé číslo 7910413XX je dovolatelné, ale spojení nastává až po "typickém pípnutí", kterým je signalizováno alternativní propojení, čili výchozí spojení do tohoto směru patrně nefunguje. (ID hovorů 66602179 a 66611863.)

Volání přes Android aplikaci "Odorik Callback" se jeví jako bez potíží, s výhradou trochu většího zpoždění "zpětného hovoru", z důvodu výše zmíněného alternativního směrování. Datová spotřeba je pod jednu "účetní jednotku" (100 kB), tedy pod 65 hal. za iniciaci. (Zkoušeno s Xperia E Duos).

Zatím se to tedy jeví, pokud to bude nějaký čas fungovat, že v kombinaci s Odorikem (CallBackem) z toho může vypadnout nákladově velmi zajímavá varianta komunikace v zahraničí, zejména v EU.
Dobry den, nevite jestli to neposilaji nahodou i postou? A mluvi tam i cesky? Chci si ji objednat a chtely po me jen kontakt a jmeno ze mi budou volat.

Odeslano z iPhone
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od ViR »

legomaniak píše:Dobry den, nevite jestli to neposilaji nahodou i postou? A mluvi tam i cesky? Chci si ji objednat a chtely po me jen kontakt a jmeno ze mi budou volat.
Je to česká s.r.o., takže česky tam samozřejmě někdo mluví i píše :-). Se mnou jednala Ing. Jekaterina Bavinova (mail = j.bavinova(at)traveltele.net). Mělo by být možné se jí také dovolat na pražské č. +420 266 793 595.

SIMku mohou poslat poštou, za příplatek 30 Kč poštovného. Minimální cena SIM je jinak 200 Kč, peníze je možné poslat na český účet u Raiffeisenbank, a.s., č. 5157203001/5500 (plus to poštovné navíc). Variabilní symbol řeknou, nebo napíšou. Celou zaplacenou částku "za SIM" převedou na kredit v EUR, aktuálním kurzem ČNB. Lze platit i přímo v EUR. Za 260 Kč či 10 EUR je možné také číslo na přání, dle výběru (pokud bude).
jlo
Příspěvky: 149
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od jlo »

ViR:
Omlouvám se, že otravuji - máte nějakou zkušenost s tou dovolatelností z českých sítí (mobilních i pevné), jak jsem o tom psal 03. srp 2013 12:16:37?
Díky za ev. reakci.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od ViR »

jlo píše:ViR: Omlouvám se, že otravuji - máte nějakou zkušenost s tou dovolatelností z českých sítí (mobilních i pevné), jak jsem o tom psal 03. srp 2013 12:16:37? Díky za ev. reakci.
Už jsem tu něco někde psal, ale to nevadí...

Co jsem zkoušel:

Vodafone - lze se dovolat
O2 Mobil - lze
O2 pevná - ?
TMo - ?
ha-loo mobil (síť TMo)- lze
ha-loo VoIP - lze
Odorik mobil (síť TMo) - lze
Odorik VoIP - lze (hledá propojení a vybere druhé)
bleskMOBIL - lze
Mikrotech - nelze (reklamováno u Mikrotechu, řeší to)
EMEA VoiP - lze
802.VOX - lze
Fayn - lze
IPEX - lze
IPVOX - lze
Net Phone - nelze
ReteCall - lze
SIPY - nelze
softPHONE - nelze
Voocall VoIP - lze
Xphone - nelze
Dellmont (dříve Betamax klony) - lze
Skype (placený) - lze

Jeví se mi to tak, že velcí operátoři, a ti, kteří se starají, už tento směr obsluhují...
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od ViR »

K roamingové SIMce Travel Telekomunikations

V sobotu jsem byl v Německu v termálech (Bad Füssing, za Pasovem, asi 3 km od rakouských hranic v údolí řeky Inn), takže jsem vyzkoušel funkci mimo ČR (jinak i v ČR se SIM tváří, že je v roamingu). Po přejezdu z ČR do Německa jsem zkusil síť D Telecomu. V té se SIM nechytla, ale v O2-de už jsem byl úspěšný. Nicméně, vypadalo to, že nepracují data a s odoričí androidí aplikací v Xperia E Duos nešel iniciovat callback. Ten jsem nakonec vyvolal s využitím Java aplikace v Nokia E51, ve které byla SIMka českého O2, která na datech O2-de svištěla jako z praku. Hovor do ČR pak trval 5 a 3/4 minuty, s chvilkou vyzvánění a FallBackem na náhradní směr (hláška FAILED CONGESTION při volání do směru +420791041XXX, ID hovoru 66700885) naúčtoval Odorik standardních 3,60 + 3,39 = 6,99 Kč. Na téměř šestiminutový hovor ze zahraničí dobré :-)

Vrtalo mi ale hlavou, proč nejdou na té roamingové SIM data, když v ČR jak v síti Vodafone tak v síti O2 normálně fungovala. Přeroamoval jsem tedy do sítě Vodafone DE, a data se rozběhla. Nokie, ze které jsem vyvolal Callback, ale byla v síti O2-de.

Následně jsem tomu pak přišel na kloub. Nokie běžela na 3G, ale protože roamingová SIM byla v Xperii ve slotu podporujícím jen 2G, pojal jsem podezření, že O2-de podporuje v této oblasti pouze 3G data a nikoli již 2G. Takže jsem přehodil pro potvrzení této teorie SIMky ve slotech a ukázalo se, že ta úvaha byla správná.

Čili poučení je, že v roamingu je nutno trochu experimentovat s nastavením telefonu a organizací služeb... V každém případě, zkusil jsem na odoričí aplikaci zjistit přes data roamingové SIM aspoň výši kreditu, což proběhlo už korektně. A jelikož už jsem nic jiného s daty nedělal, započetlo to u Travel Telekomunikations 0,02 EUR (cca 50 hal.).

Pak jsem se ještě zkusil pověsit do některých rakouských sítí, což se dařilo bez větších potíží. Jinak zajímavé bylo přeroamování po přejezdu hranic do ČR, protože zatímco SIMka českého O2 se přehlásila prakticky ihned jen kousek "za čárou", tato roamingová se urputně držela německé sítě ještě hezkých pár km :-). Nakonec jsem vyměkl a SIMku ručně přehlásil do českého Vodafone více než 7 km od hranic při zastávce na pumpě OMV (německý signál tam byl ale pomalu lepší, než český)...

Resumé tedy je, že s Odorikem se to jeví jako (zatím) dobře použitelné. otázkou samozřejmě je, zda a jak dlouho to vydrží.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od GeBu »

Co je tímto myšleno?
ViR píše:Odorik VoIP - lze (hledá propojení a vybere druhé)
jlo
Příspěvky: 149
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Volání na čísla 791 0XX XXX TRAVEL TELEKOMMUNIKATION

Příspěvek od jlo »

ViR píše: Vodafone - lze se dovolat
O2 Mobil - lze
O2 pevná - ?
TMo - ?
ha-loo mobil (síť TMo)- lze
ha-loo VoIP - lze
Odorik mobil (síť TMo) - lze
Odorik VoIP - lze (hledá propojení a vybere druhé)
bleskMOBIL - lze
Mikrotech - nelze (reklamováno u Mikrotechu, řeší to)
EMEA VoiP - lze
802.VOX - lze
Fayn - lze
IPEX - lze
IPVOX - lze
Net Phone - nelze
ReteCall - lze
SIPY - nelze
softPHONE - nelze
Voocall VoIP - lze
Xphone - nelze
Dellmont (dříve Betamax klony) - lze
Skype (placený) - lze
Jeví se mi to tak, že velcí operátoři, a ti, kteří se starají, už tento směr obsluhují...
Díky za podrobnou informaci. Z uvedeného bych usuzoval, že z TMo přímo to jde s krajní pravděpodobností také. Z O2 pevné asi rovněž, ale to jisté není

AKUTALIZACE:Kolega na mou prosbu zkusil zavolat z pevné linky O2 na 791 09 34 43 - Travel Telekomunikation s.r.o. Zákaznické centrum - a dovolal se (ozvala se mu "huba plechová" - rychle mluvící v jakémsi jazyce, který prý nebyl ruština - a pak začala hrát hudba). Takže z O2 pevné to funguje také.
ViR píše:K roamingové SIMce Travel Telekomunikations
Jinak zajímavé bylo přeroamování po přejezdu hranic do ČR, protože zatímco SIMka českého O2 se přehlásila prakticky ihned jen kousek "za čárou", tato roamingová se urputně držela německé sítě ještě hezkých pár km :-). Nakonec jsem vyměkl a SIMku ručně přehlásil do českého Vodafone více než 7 km od hranic při zastávce na pumpě OMV (německý signál tam byl ale pomalu lepší, než český)...
Tomuhle bych rozuměl, zejména v kontextu toho, že "německý signál tam byl ale pomalu lepší, než český". Do domovské sítě se SIM hlásí (a operátor ji přijme), jakmile je to jen trochu možné, řekl bych.
Odpovědět